neimovirni-1400x90

Українська художниця Зінаїда дебютує в Нью-Йорку з персональною виставкою “4.5.0.” в арт-центрі WhiteBox

Коли

01 June - 05 July

Де

Арт-центр White Box 329 Broome Street, New York, USA

Вартість

Бесплатно

4-5-0

Арт-центр WhiteBox в Нью-Йорку презентує «4.5.0.» – міждисциплінарну виставку робіт української художниці Зінаїди Кубар, яка з 2017 року працює під іменем Зінаїда. У фокусі її першої персональної виставки в США образи й міфи, що оточують тематику жінки та жіночу ідентичність, які художниця черпає з української культурної спадщини, історичної символіки на противагу сьогоденню.

Художниця обрала назву виставкового проекту «4.5.0.»,  звернувшись до коду, який спершу використовували українські військові, щоб повідомити, що «все спокійно», а згодом ветерани-атовці адаптували народжений війною код 4.5.0. і трансформували його в побажання щоденного миру й гармонії.

Перша персональна виставка Зінаїди триватиме в арт-центрі WhiteBox з 2 червня по 5 липня 2018 року та пропонує увазі глядача потаємний діалог двох відеоробіт художниці – «Біла труна» й Mute. На відкритті виставки 1 червня також буде показано перформанс «Калина» на основі фрагмента з відео Зінаїди «Трансформація», що було презентоване раніше: 2013 року – в рамках New York Pulse у Metropolitan Pavilion, Нью-Йорк, та 2017 року – під час 20-го щорічного Українського тижня моди.

Зінаїда Кубар
Зінаїда Кубар

Художниця, чиє мистецтво уособлює пошук Україною об’єднавчої ідентичності, присвячує виставку «4.5.0.» своїй країні, що переживає непередбачуваний, неспокійний період трансформації під реальною загрозою існуванню. Вона прагне висвітлити українські автентичні традиції, історію та сучасне життя; продемонструвати красу нації та розкрити її глибокий, сильний дух. Окрім перформансу «Калина», в рамках виставки відбудеться зустріч з художницею та презентація ARTREHUB – проекту, що проводить в Україні арт-реабілітаційні тренінги для атовців та постраждалих від війни.

Калина. У тривалій роботі, що продовжується з 2013 року, Зінаїда висвітлює ряд українських культурних і соціальних ритуалів, які репрезентують використання сакральної символіки на позначення зародження життя й відходу з нього; безкінечну трансформацію матеріального світу й безсмертя душі. Перетворюючи червоні намистини з традиційного українського амулета-оберега в ріку крові, Зінаїда розглядає сприйняття часу, старіння й пам’яті у зв’язку з процесами символічного воскресіння й переродження. Художниця покаже перформанс «Калина» ввечері 1 червня на відкритті виставки.

Біла труна, 2017 (відео). Ця робота, що акцентує увагу на експедиціях Зінаїди, в яких вона досліджує первинну емоційну основу жіночого духу й культури, торкається меж буття й небуття, що трансформуються в піднесених, граничних сферах мистецтва й реальності. Відео, яке можна побачити у Project Space, розташованому на нижньому поверсі WhiteBox, документує похорони в Карпатському регіоні України. Вражена цим чітко визначеним ритуалом, що надає смерті офіційності, Зінаїда цілісно передає поховальний обряд, показуючи похоронну процесію як видовище, яке наголошує на виразному розмежуванні між місцем поховання, людським світом і безмежним небом, куди лине щойно перероджена душа. «Це особливий край, де духовна культура завжди була не містикою чи екзотикою, а основою буття», – пояснює Зінаїда свій вибір для зйомок цього куточка Західної України.

bila-truna

Mute, 2015. Це медитативне відео з шістнадцятьма піднесеними портретами реальних героїнь-волонтерок, які рятували життя протестувальників, що йшли під ворожі кулі під час історичних подій Революції Гідності, які відбувалися в Києві з листопада 2013 по лютий 2014 року. Кожна героїня, відображена в проекті, виражає той же спектр позачасових емоцій, символів й архетипів на фоні моменту збройної боротьби. На противагу шуму й хаосу війни навколо ці жінки дивляться на глядача, застиглі кожна у своїй емоції, крізь які проглядається мовчазний спротив. Концепція проекту виникла з глибокого дослідження та проникнення в емоційний світ кожної героїні. Художниця рефлексує на тему героїзму й приділяє значну увагу гідній пошани ролі жінок у конфлікті. Прем’єра проекту Mute у США відбудеться у вигляді серії фотопортретів волонтерок у головному виставковому просторі арт-центру WhiteBox. Кожне фото супроводжуватиме особиста історія.

mute

Виставка «4.5.0.»

White Box, 329 Broome Street, New York, NY 10002, USA (Нью-Йорк, США)

Відкриття: 1 червня 2018 року, о 18:00, з виконаним наживо перформансом Зінаїди «Калина».

Виставка триватиме з 2 червня по 5 липня 2018 року.

Час зустрічі з художницею та тренінгу ARTREHUB буде повідомлено додатково.

Організатори

Схожі заходи

unnamed
виставка 08 August - 22 August

“Just Feelings” в Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 301
«31 липня» Олександр Янович в ЦСМ «Білий Світ»
виставка 31 July - 19 August

«31 липня» Олександр Янович в ЦСМ «Білий Світ»

ЦСМ "Білий світ" 180
valeriy-shkarupa-podorozh-na-shid-2009-2010-polotno-levkas-akril-oliya-150h140
виставка 01 August - 14 August

Валерій Шкарупа «Ретроспектива 2010–2018» в Триптих АРТ

Галерея "Триптих АРТ" 146
yarosh-khodkova-2018
виставка 18 July - 17 August

“Гра Почалась” в Karas Gallery

Karas Gallery 227
ЩЕ

Коментарі