1400x90-arthuss-2

Аукціонний дім «Дукат» презентує VIII аукціон «Українська книга»

Коли

16 October - 19 October

Де

Галерея "Дукат" м. Київ, вул. Рейтарська, 8-Б

Вартість

Бесплатно

Аукціонний дім «Дукат» презентує VIII аукціон «Українська книга»

Раритетні вітчизняні видання, колекційні мапи та графічні твори всесвітньовідомих майстрів буде представлено на восьмому аукціоні «Українська книга», який відбудеться 19 жовтня в галереї «Дукат».

У добірці, яка налічує 88 лотів, бібліофіли знайдуть справжні перлини вітчизняної букіністики, серед яких книги відомих літераторів, дослідників української історії та культурних діячів ХIХ–ХХ ст. Для поціновувачів образотворчого мистецтва організатори підготували стрінг графіки, в якому представлено твори знаних у світі авангардистів і модерністів – В. Єрмилова, С. Делоне, Е. Воргола, Я. Гніздовського, А. Горської, а також сучасні естампи П. Макова, О. Стратійчук, К. Ярош. Окрасою  зібрання стала акварельна робота відомого художника–символіста кін. ХIX – поч. ХХ століття, Максиміліана Волошина.

Аукціонний дім «Дукат» презентує VIII аукціон «Українська книга»

     Серед топ-лотів аукціону:

  • знаменитий альбом творів українського авангардиста «Анатоль Петрицький. Театральні строї» (1929);
  • перше видання з ідеології українського націоналізму відомого літературного критика та політичного діяча Дмитра Донцова (1926);
  • історичне дослідження Миколи Закревського «Опис Києва» (1868);
  • перше прижиттєве видання головної праці українського та російського історика Дмитра Бантиш Каменського «История Малой России со времен присоединения оной к Российскому государству при царе Алексее Михайловиче с кратким обозрением первобытного состояния сего края» (1822);
  • одне з найважливіших історичних джерел, що розповідає про Україну XVII століття, – «Опис України» французького військового інженера і відомого картографа Гійома де Боплана (1828). Ця праця відкрила західному читачеві Україну як самостійну державу в розпал визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Дослідження здобуло широку популярність в Європі, що тривалий час було важливим джерелом інформації про нашу країну та її народ.
  • перша карта України із позначенням державних меж (1918). На мапі окреслено територію Української Держави через дев’ять місяців після проголошення незалежності (22 січня 1918);
  • графічна робота представника українського авангарду Василя Єрмилова, виконана в техніці трафарету (1943);
  • акварель знаменитого киянина, відомого поета й художника кінця ХIX – початку ХХ століття, Максиміліана Волошина «Коктебель» (1926).
  • Аукціонний дім «Дукат» презентує VIII аукціон «Українська книга»

ДОВІДКА: Останнім часом українська старовинна книга користується особливим попитом, про що свідчать результати спеціалізованих аукціонів як в Україні, так і за її межами. І хоча вітчизняна букіністична галузь досі залишається недооціненою та малодослідженою, теперішній час є сприятливим для формування книжкового зібрання, адже цей напрямок колекціонування є напрочуд перспективним. На сьогодні в Україні лише Аукціонний дім «Дукат» проводить відкриті спеціалізовані букіністичні торги, на яких представлено все розмаїття вітчизняної друкарської справи: антикварні та букіністичні видання, історичні документи, карти, фотографії, тиражована графіка. Перший аукціон «Українська книга» відбувся у квітні 2016 р.

 Аукціонний дім «Дукат» презентує VIII аукціон «Українська книга»

Передаукціонна виставка: 16-19 жовтня 2018

Галерея «Дукат», вул. Рейтарська, 8Б (з 11:00 до 19:00)

Наголошуємо, відтепер доступний сервіс онлайн-торгів: реєстрація триватиме до 19 жовтня до 18:30 на сайті www.dukat-art.com. З каталогом можна ознайомитися на сайті з 10 жовтня.

Організатори

Схожі заходи

Коментарі