neimovirni-1400x90

“День закоханих. Олександр Ройтбурд” в Щербенко Арт Центрі

Коли

14 February - 16 March

Де

Щербенко Арт Центр м. Київ, вул. Михайлівська, 22-В

Вартість

Бесплатно

Персональна виставка Олександра Ройтбурда в Щербенко Арт Центрі

14 лютого в Щербенко Арт Центрі відкриється виставка Олександра Ройтбурда “День закоханих”, яка презентує нову серію робіт художника, присвячених темі кохання.

Ця серія є своєрідним логічним продовженням попередньої під назвою Копії для підміни, що постала реакцією Ройтбурда на безпідставні звинувачення у намірі підмінити колекцію Одеського художнього музею, директором якого начебто саме для цього він і став. Серія «копій» дійсно з’явилася, але дещо несподіваною. Замість точного відтворення глядачі побачили «супрематичні алюзії», що водночас і звели нанівець звинувачення, і підтвердили гармонійне поєднання директора державного музею і художника-постмодерніста в одній особі.

Важливий елемент в роботах-«копіях» – умовність, або навіть відсутність обличь у героїв та героїнь з видатних полотен, що входять до колекції музею. Послідовне запозичення «абстрактного каркасу» з Селянських циклів Малевича доповнилося іронічною впевненістю: хтось різниці навіть і не помітить, а sapienti sat.

Але остання робота із цієї серії і перша у Дні закоханих – із чітко прописаним обличчям самого Ройтбурда. 31 грудня художник (за щорічною традицією) написав автопортрет – парафраз на чергову картину з музейної колекції, Алегорію живопису невідомого художника ХІХ століття. Заклякла та вимушена поза алегорії в переосмисленні сучасного художника набуває очікуваної самоіронічності та не зовсім очікуваного розгортання теми кохання. Так, митець-алегорія – це герой-коханець, представлений на початку умовного сюжету.

У серії День закоханих розповідається гіпертекстова історія кохання. Історія довжиною в день, у ніч, або в нескінченність. У ній є спокуса, відвертий еротизм, страждання, пожертва, флірт і романтичність, пропущені крізь призму світового мистецтва. Інакше й бути не могло, адже життя коротке, мистецтво вічне, а любов… вона різна.

Відкриття 14.02 о 19:00. Вхід вільний

Олександр Ройтбурд
Народився в 1961 році в Одесі. У 1983 році закінчив Одеський педагогічний інститут (художньо-графічний факультет). Представляв свої роботи в персональних та групових проектах у Щербенко Арт Центрі, Мистецькому Арсеналі, Dymchuk Gallery, Музеї російського мистецтва, Галереї Цех, Карась Галереї, Галереї L-арт, Музеї історії Києва, Центрі сучасного мистецтва М17, Національному художньому музеї України, Інституті проблем сучасного мистецтва, Галереї Колекція, Українському домі в Києві; Арт-центрі Олександра Коробчинського, Морскому Арт-Терміналі, Галереї ХудПромо, Художньому Музеї, Галереї NT-Art в Одесі; Галереї М. та Ю. Гельманів, ЦСМ, Москва; Saatchi Gallery, Лондон; 49-й Венеційській Бієнале, Венеція; Музеї сучасного мистецтва, Загреб; White Box gallery, Нью-Йорк; Модерній Галереї, Любляна.

Роботи художника знаходяться у МоМА (Нью-Йорк), Державній Третяковській галереї (Москва), Державному Російському музеї (Санкт-Петербург), PinchukArtCentre (Київ), Художньому музеї (Одеса) та Національному художньому музеї України (Київ).

Організатори

Схожі заходи

Олег Радзевич "Скульптура" в Триптих АРТ
виставка 16 February - 01 March

Олег Радзевич “Скульптура” в Триптих АРТ

Триптих АРТ 79
52382839_1887336511375697_743813659070824448_o
виставка 15 February - 23 March

Євген Самборський: «СЕ 049201» в Voloshyn Gallery

Voloshyn Gallery 71
"DENDROCHRONOLOGY" в Triptych: Global Arts Workshop
виставка 08 February - 21 February

“DENDROCHRONOLOGY” в Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 46
1902182
виставка 21 February - 24 February

«2000-і. Новий вимір» в М17

М17 106
ЩЕ

Коментарі