neimovirni-1400x90

«2B ORNT 2B». Василь Бажай у Карась Галереї

Коли

18 October - 07 November

Де

Карась Галерея Андріївський узвіз, 22-А, м. Київ

Вартість

Бесплатно

Карась Галерея презентує нову виставку класика сучасного абстракціонізму Василя Бажая «2B ORNT 2B».

bazhay-2017-banner

Коли у своєму проекті Бажай дебатує “Бути чи не бути”, він намагається описати рух поза матеріальністю плоті, те що він розглядає як конструювання у сфері духовного.

Хоча питання “бути чи не бути” не стосується особливих проблем Автора, це – універсально відоме філософське питання. Бажай намагається вирішити основну проблему, типову дилему, з якою рано чи пізно стикаються філософи.

Одні, такі як Шопенгауер і подальші екзистенціалісти твердять про філософію буття, інші – так як Платон і неоплатоніки говорять про космогонічність дилеми, а ще інші зводять наше питання до звиклої формули алгебри логіки (яка, до речі, у вимові студентів Оксфорду так і звучить).

Людина за Платоном належить до двох світів: видимого, світу наслідків, і невидимого – світу причин; Світ, як Цілісність – це синтез цих двох. Бажай задаючи собі питання “Бути чи не бути?” розуміє, що тілом людина Є (тобто вона видима, існуюча), а душею НЕ-Є (тобто прихована від зору). Таким чином Є і НЕ-Є – це водночас синтез душі і тіла, тонкого і грубого. Отже людині у цьому світі суть бути і не бути.

Цікаву подібність знаходимо у “Природі речей” Парменіда і потім у діалозі Платона про Парменіда. Старогрецький атоміст Парменід зокрема писав таке:

“Сьогодні скажу я, а ти сприйми моє слово і почуй, які шляхи вивчення мислити можна. Перший мовить, що “є” і “ніяк не бути не може” – це шлях Ствердження (яке синонім до Істини). Другий шлях – це те, що “не є” і “неминуче повинно не-бути”: цей шлях, скажу я тобі, абсолютно без сенсу, тримає в оковах кордонів, що кругом його замикають, бо не можна буттю незакінченим бути і не повинне воно. Немає потреби у ньому, а якщо б і була, то всього б потребувала”.

Бажаєве “Бути чи не бути” відкриває нам душу його живопису, якому важко у світі брехні, зла, ілюзій, але який тим не менше не втратив властивостей заставляти реципієнта мислити і приймати рішення.

Роман Ганкевич, мистецтвознавець.

Відкриття відбудеться 19.10.2017, 19:00-21:00

«Карась Галерея», Київ, Андріївський узвіз 22-а

+380 (44) 238-65-31, karasgallery@gmail.com

Виставка триватиме: 10.10 – 07.11.2017

Графік роботи: Пн.-Сб. 11:00 – 19:00

Сторінка події: https://www.facebook.com/events/140957936524836/

Вхід безкоштовний

Організатори

Схожі заходи

yakovec
exhibition 02 February - 20 February

“Міфи та реальність” в Карась Галереї

Карась Галерея 354
petro-smetana-2017-polotno-oliya-akril-emali-lak-100-h-160
exhibition 03 February - 16 February

Живописний проект Петра Сметани «Сажа» в Триптих Арт

Галерея «Триптих АРТ» 638
glazed-madonnas-persens
exhibition 02 February - 25 February

Артём Андрейчук (Kaffelman) «Perfection»

Бар RAW 331
ЩЕ

Коментарі