«Майстерні пам’яті» в Музеї історії Києва

Когда

16 ноября - 18 декабря

Где

Музей історії Києва вул. Б.Хмельницького, 7, м. Київ

Стоимость

Бесплатно

Музей історії міста Києва та Єврейська громада міста Дюссельдорф представляють виставку «Майстерні пам’яті» з 16 листопада до 18 грудня 2017.

Після успішної реалізації німецько-українського меморіального проекту до 75-х роковин трагедії Бабиного Яру Єврейською громадою міста Дюссельдорф спільно з українськими  партнерами з Музею історії міста Києва, Музею історії та культури євреїв Буковини (м. Чернівці) та Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства (м. Київ) було започатковано проект «Вчимося пам’ятати». Історії свідків жахливих подій Голокосту в Україні, з якими організатори познайомились під час попереднього проекту, стали основою для створення сучасних матеріалів для подальшої освітньої та меморіальної роботи в Україні.

Проект «Вчимося пам`ятати» спрямовано на освітян з України —  викладачів, студентів та учнів, громадських активістів та співробітників музеїв, які зацікавлені у проведенні активної меморіальної роботи в Україні.

maysterni-pamyati_baner-partneri-new

На виставці «Майстерні пам’яті», що відкриється 16.11.2017 року у Музеї історії міста Києва, представлено освітні та меморіальні проекти з 7-ми міст України, в основу яких лягли спогади та біографії свідків жахливих подій Голокосту. На виставці будуть презентовані матеріали українською мовою для педагогічної роботи з дітьми та молоддю від 12 років.

В числі представлених проектів:
— дидактична книга-комікс, створена на основі спогадів свідків Голокосту та архівних матеріалів;
— екскурсія «Єврейський Київ» у офіційному туристичному додатку міста Києва;
— педагогічні ігри та «Музейний чемодан».
Усі матеріали об’єднані в on-line систему та разом формують «Меморіальну вікіпедію», що є невід’ємною частиною виставки.

Для всіх зацікавлених буде презентовано фільми та книги зі спогадами свідків Голокосту, новостворений веб-сайт Музею пам’яті жертв Голокосту, туристичні ідеї, пропозиції та концепції для активностей у сфері меморіальної роботи.

Концепція представлення проектів «в процесі роботи» надає можливість окремим представникам громадянського суспільства та організаціям доєднатися до проекту «Вчимося пам’ятати» та активізувати роботу з розвитку культури пам’яті Голокосту у своєму місті.

«З Україною нас тісно пов’язує історична відповідальність. Як і єврейська громада ми маємо тут родинні зв’язки, — говорить координатор проектів Єврейської громади в м. Дюссельдорф Маттіас Ріхтер, – ми тут для того, щоб просвітити та примиритися. Навіть після 76-ї річниці трагедії Бабиного Яру ці жахливі події не мають бути забуті і всі учасники проекту роблять великий внесок у розвиток меморіальної культури.»

В рамках виставки відбудеться прес-конференція – 16 листопада о 16.30.

Спікери прес-конференції:

  • Маттіас Ріхтер — координатор проектів Єврейської громади в м. Дюссельдорф;
  • Анна Бережна – координатор проекту «Майстерні пам’яті» в Україні;
  • Тетяна Костенко – перший заступник генерального директора Музею історії міста Києва.

Відкриття виставки: 16 листопада о 17:00 (Музейно-виставковий центр «Музею історії міста Києва», вул. Б. Хмельницького, 7).

Акредитація для ЗМІ за номером (096) 906 51 89 Ілона Софіюк

Организаторы

Похожие мероприятия

05-shemsedinova_kaktusy_2015
exhibition 21 ноября - 07 декабря

Виставка «Останній кримський альбом» в Bereznitsky Aesthtetics

Bereznitsky Aesthtetics 73
1vg_anna_mironova_above_me_115h135_sm_2017
exhibition 22 ноября - 17 декабря

Виставка «НАДІ МНОЮ» у Voloshyn Gallery

Voloshyn Gallery 147
valeriy-pirogov-shaleniy-geniy-2002-derevo-n-83
exhibition 18 ноября - 05 декабря

Виставка «Човен буття» (скульптура) в Триптих АРТ

Галерея «Триптих АРТ» 113
23600091_1553916611321524_2096357995_o
exhibition 16 ноября - 25 декабря

Виставка «ГЕОМЕТРІЯ ПРОСВІТЛЕННЯ» у Державному Політехнічному Музеї

Державний Політехнічний Музей 112
ЕЩЕ

Комментарии