«Інтервенція» в арт-центрі «Я Галерея»

Когда

17 января - 05 февраля

Где

Арт-центр ул. Хорыва, 49-Б, г.Киев

Стоимость

Бесплатно

Арт-центр Павла Гудімова «Я Галерея» запрошує усіх бажаючих відвідати проект Ірини Каленик «Інтервенція», що пройде з 17 січня до 5 лютого 2018 року.

kalenyk_veb-11-01-2

Коли ХХ століття шукало способів жити з минулим, ХХІ століття має на меті забезпечити множинність поглядів на те, що трапилося, тобто замість сталої та єдиної Історії, вибудувати власне прочитання подій. Проект чернівецької художниці Ірини Каленик «Інтервенція» (пізньолат. «intervenio» – приходжу, втручаюся), розпочатий у 2014 році — етапному для історії України – є суб’єктивним способом читати Історію – не у термінах зміни епох, послідовності, причинно-наслідкового зв’язку, а так, ніби вона невідступно присутня поруч у вигляді пам’яті образів та смислів. Так відбувається взаємопроникнення – теперішнє живиться подіями минулого і водночас ми постійно втручаємось в його тканину, щоб зіткати власну історію про самоідентифікацію.

У графічних роботах, де поєднано класичний і авторський друк, змішались різні за смисловим навантаженням образи. Відбувається «інтервенція», постмодерне втручання всіляких стилістичних, відмінних у часі цитат.

Ось зображено у дусі середньовічних манускриптів сцену битви – і не розрізниш, хто ворог, а хто «свій» – тут вже полеглих воїнів поглинає висока трава, декоративні квіти, тобто час, забуття і стирання. Ось символи тоталітарного минулого – крокуючі жінки – стрункою шеренгою впевнено прямують на глядача, несучи власну ідеологію, або у ретро стилістиці вальсують пари (відсилка до попереднього проекту Каленик «Дещо about Dance») – усі ці зображення «борються» за увагу глядача, який з позиції сьогодення все одно повсякчас спрямовує свій погляд у минуле.

Так історична хронологія трансформується в єдину часову субстанцію. Графічні зображення – з брутальними, нещадними чіткими лініями, що прорізають білизну паперу (абстрактну незаангажовану свідомість, яка може існувати хіба гіпотетично, в ідеалі) – нагадують безтілесних привидів минулого, поверх яких накладено декоративні кольорові відбитки – ігри з індивідуальною пам’яттю.

Так колір також виконує організовуючу або хронологічну функцію – те що ближче до нас чи то в часі, чи то за інтенсивністю враження – є яскравішим за монохромне зображення подій, з якими ми знайомі хіба з книг.

Повторюваність історичних мотивів та сцен від твору до твору, а також накладання декоративних елементів (зрозумілих за змістом лише автору) перетворює серйозне дослідження, у яке органічно могла б вилитися тема рецепції минулого, у грайливе постмодерне висловлювання, де лунає актуальне питання: «Як і навіщо нам знову і знову втручатися в те, що пройшло?».

Ірина Курганська

Cторінка події: https://www.facebook.com/events/322660668233844/


Больше арт-событий в разделе Art Guide

Организаторы

Похожие мероприятия

26240128_1425346467591512_8049694485840361596_o
exhibition 17 января - 04 февраля

«Ностальгічний Київ Олекси Захарчука» в Музеї історії Києва

Музей історії Києва 22
miroslava-fedchenko-plyus-2017-dsp-kanifol-avtorska-tehnika-84h75
exhibition 20 января - 02 февраля

«Триптих +» в галерее «Триптих АРТ»

Галерея «Триптих АРТ» 32
spadkoemci-nebo-art-gallery
exhibition 18 января - 11 февраля

Груповий проект «Спадкоємці» у Nebo Art Gallery

Nebo Art Gallery 46
ЕЩЕ

Комментарии