neimovirni-1400x90

“Зоопатія” в Щербенко Арт Центр

Когда

20 марта - 21 апреля

Где

Щербенко Арт Центр Київ, вул. Михайлівська, 22-В

Стоимость

Бесплатно

Щербенко Арт Центр презентує персональний проект Сергія Кайдака “Зоопатія” (20.03 — 21.04)

Відкриття: 20.03, 19:00

20 березня в Щербенко Арт Центрі відкриється виставка “Зоопатія”. В роботах, створених у змішаній техніці, художник Сергій Кайдак міксує міфологічні образи та візуальні елементи популярної культури у потоці несвідомого.
image_20170314_0006

У серії “Зоопатія” художник розмірковує на тему взаємодії людини і тварини, занурюючись у безмежну культурну традицію, де тварини постають втіленням людських вад і чеснот, посередниками волі богів чи власниками недосяжної свободи. Ці зв’язки утворили протягом історії окрему культурну парадигму, прояви якої і сьогодні визначають наш світогляд: це проторелігійні культи, легенди й міфи, казки та, звичайно, літературні сюжети.
image_20170314_0002

В них знаходить відображення широка гамма людських почуттів та характерів: від жадоби і наївності до дружби та відданості. До того ж, ми традиційно приписуємо тваринам ознаки, їм не притаманні: хитрий лис, злий вовк чи лінивий ведмідь… Такий художній прийом має коріння в магічному мисленні давньої людини.
image_20170314_0008

Надалі людина намагається дистанціюватись від тваринного світу, об’єктивуючи та відчуджуючи його, але й сьогодні ми продовжуємо пошук себе через співмірність “зоо” і “антропо”. Він виявляється у різних формах: від перевтілення Ґреґора Замзи в одноіменній новелі Франца Кафки до боротьби з дискримінацією тварин. І тут, і там людина ідентифікує себе з твариною задля того, щоб віднайти нові горизонти власне людського, пізнати себе через іншого.

image_20170314_0005

Але поряд з екзистенційним жахом завжди постає жорстокість, поряд із турботою — знищення через поїдання: “Все же мы пробуем их на вкус. Еда — это основной способ общения с животным миром. Если мы хотим быть смелыми, нужно съесть сердце льва, если умными — мозг змеи”. Так художник Сергій Кайдак витягує тонкі ниті з тканини самоаналізу сучасної людини: “Мы воспринимаем зверей как дополнение к себе, переносим свои черты характера на животных, — или наоборот. Мы хотим жить с этим миром в гармонии, и примеряем его черты на себя”.

Виставка “Зоопатія” Сергія Кайдака триватиме в Щербенко Арт Центрі до 21 квітня.

Организаторы

Похожие мероприятия

afisha-proektu-vona-darini-mikityuk-v-nebo-art-gallery
exhibition 22 марта - 25 апреля

Виставка Дарини Микитюк «VONA» в Nebo Art Gallery

Nebo Art Gallery 45
1
exhibition 15 марта - 01 апреля

Микола Рідний. «Поступова втрата зору»

Дніпропетровський художній музей 52
title
exhibition 16 марта - 11 апреля

Проект художника «Cybele» в арт-центре Closer

Closer 41
ЕЩЕ

Комментарии