marinaabr-1400x90

«Киев – Родина нежная, звучавшая мне во сне…» в Музеї сучасного мистецтва України

Коли

17 May - 17 June

Де

Музей сучасного мистецтва України Київ, вул. Кирилівська, 41

Вартість

Бесплатно

agisha

17 травня о 18.00 Музей сучасного мистецтва України запрошує на відкриття виставки «Киев – родина, звучавшая во сне».

Цей творчій проект присвячено любові до рідних місць, до Києва зокрема. Роботи з музейної колекції об’єднані з роботами Лариси Пуханової та Вадима Жуковського.

Назва цієї виставки народилась з перефразованого вірша Олександра Вертинського, який боготворив Київ. Вона ­– про улюблене місто, почуття, історичний пласт традицій, минуле, сьогодення й майбутнє. Кожний з нас має свої спогади про місто, чи місце, де пройшли найважливіші роки життя, де нам знайомі і важливі найдрібніші деталі. Саме ці спогади зігрівають душу, наповнюючи її теплою хвилею, яка несе нас туди, де завжди затишно – в нашу глибинну пам’ять.

v-zhukovskiy-skulptura-shaman-severa-derevo-levkas-2015
Вадим Жуковський, Шаман півночі (скульптура), дерево-левкас, 2015

Вадим Жуковський закінчив у 1989 р. республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка, а у 1999 р. – Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури у м. Києві. На його рахунку 10 персональних та 30 спільних виставок.Скульптора Вадима граціозно пластична, відтворює настрій, емоції, рух. Філософське осмислення дійсності, різноманітність способів і форм буття, світ свідомості і природи, внутрішнє і зовнішнє – все це закладено у  символізмі образів майстра, що скрупульозно працює з бронзою, мармуром, деревом, каменем. З його  рук народжуються творіння, насичені художньою та емоційною виразністю.

lpuhanova-lavra-zimoy-holst-maslo-2013
Лариса Пуханова, Лавра взимку, полотно-олія, 2013

Лариса Пуханова – обдарована талантом бачити крізь простір та час. Її роботи мають душу, як і Київ, який вона обожнює і відтворює на своїх полотнах. Твори мистикині називають містичними і загадковими, вони захоплюють увагу і не відпускають глядача. Місто і особистість, архітектурні нюанси, деяка незавершеність дозволяють глядачу осмислювати картини, занурюючись в таємницю її творчості.Лариса  у 1977 році закінчила республіканську художню школу ім. Т. Г. Шевченка, у 1983 р. – Київській державний художній інститут. З 1990 р. член Спілки художників України. На її рахунку кілька десятків виставок. Дванадцять робіт художниці знаходяться в Національному художньому музеї України. Збірки її творів зберігаються у фонді Міністерства культури України, фонді Спілки художників України, колекції Градобанку, колекції Ігоря Диченка (Україна), Мішеля Терещенка (Франція), приватних колекціях Германії, Ізраїля, Канади, США, Чехії, Словаччини, України, Росії. Любов до до рідних місць і красеня Києва демонструють також роботи з музейної колекції Любові Рапопорт, Олени Агамян, Зої Орлової, Євгена Волобуєва, Андрія Блудова, Миколи Глущенка, Абрама Маневича, Ганни Криволап, Едуарда Бельського, Валентина Реунова…

Волобуєв, На балконі, 1991, полотно-олія
Волобуєв, На балконі, 1991, полотно-олія

Глядач проникне у найпотаємніші спогади талановитих і самобутніх творців, які зберігають найцінніше не тільки у пам’яті, але й на своїх полотнах. Ми будемо крокувати вуличками й проспектами, які змінились з часом, але все одно осталися рідними. Зазирнемо у чарівні куточки, яких ніколи не бачили, будемо роздивлятися архітектурні деталі, на які не звертали уваги, поспішаючи у своїх буденних справах. Минуле, сьогодення і майбутнє об’єдналося, і ми станемо свідками цього. Ми по-новому відкриємо для себе Київ – містичний, несподіваний і такий улюблений. І, можливо, теж проговоримо разом з Вертинським –

«Киев – Родина нежная, звучавшая мне во сне…»

Ревунов, Вуличка, 1970-і, полотно-олія
Ревунов, Вуличка, 1970-і, полотно-олія

В рамках відкриття планується презентація альбому «Київ в мистецтві» , що представить упорядник Сергій Удовик

alb

Музична частина вечора  порадує витонченістю,  емоційністю і безмежним позитивом.”Імпресіонізм та неоімпресіонізм в творчості Дебюсі, Равеля, Колпакова”. Твори виконують лауреати  міжнародних конкурсів.

Чекаємо вас на церемонії відкриття виставки 15 травня о 18.00

Виставка триватиме з 17 травня по 17 червня  2018 р.

Музей працює з 11.00 до 19.00 кожного дня, крім понеділка, вхід вільний

Адреса музею:  вул. Кирилівська, 41, м. Київ

Організатори

Схожі заходи

Олег Радзевич "Скульптура" в Триптих АРТ
виставка 16 February - 01 March

Олег Радзевич “Скульптура” в Триптих АРТ

Триптих АРТ 79
52382839_1887336511375697_743813659070824448_o
виставка 15 February - 23 March

Євген Самборський: «СЕ 049201» в Voloshyn Gallery

Voloshyn Gallery 71
"DENDROCHRONOLOGY" в Triptych: Global Arts Workshop
виставка 08 February - 21 February

“DENDROCHRONOLOGY” в Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 46
1902182
виставка 21 February - 24 February

«2000-і. Новий вимір» в М17

М17 106
ЩЕ

Коментарі