neimovirni-1400x90

Виставка Євгена Кріпа в Брей-Club

Коли

26 January - 15 March

Де

Брей-Club м. Київ, Андріївський узвіз, 3

Вартість

Бесплатно

Євген Кріп
Євген Кріп

Презентація художнього альбому та відкриття персональної виставки культового художника Євгена Кріпа

Євген Кріп – надзвичайно талановитий та самобутній український художник. Був надзвичайно іронічною, екстравагантною, вельми дотепною і європейською людиною, а за своїм походженням символізує «соборну» Україну: його мати – з-під Чернігова, батько – з-під Львова.

Під час виставки буде презентовано унікальний художній альбом, відбудеться церемонія передачі родичами робіт Євгена Кріпа до Національного музею у Львові ім. Андрія Шептицького та Національного Художнього музею України, а також представлено 2 фільми про художника. На виставку з’їжджаються шанувальники творчості художника та колеги зі Львова, Чернігова, Ніжина та Німеччини.

Народився майбутній художник в Жовкві, де за легендою прийшов у світ Богдан Хмельницький, де викладав Іван Крип`якевич, і де існувала традиційна школа іконопису. Тому не дивно, що на його творчості помітно позначились багаті традиції української культури. У Львівському інституті декоративно-прикладного мистецтва дістав гарну професійну освіту у викладачів ще старої школи Парижа, Варшави, Мюнхена під керівництвом свого улюбленого вчителя, культового для Львова художника – Романа Сельського. Разом з тим Кріп – гостросучасний художник зі своїм яскраво вираженим обличчям. Він сміливо і рішуче відходив від штампів, від усього звичайного, домінуючого у тогочасному радянському мистецтві. Його творчість змінювалася разом з часом і складає декілька періодів від реалізму до абстракціонізму. Та у якому б жанрі не працював художник, його твори незмінно привертають увагу. Живопис Кріпа – це немов оазис у місцевому художньому заповіднику радянських часів.

Євген Кріп "Українка", 1991
Євген Кріп “Українка”, 1991

Окреме місце у творчості Кріпа займають монументальні розписи. На жаль, більшість з них не збереглася. Надзвичайно цікавими є розписи в Ніжинському педагогічному інституті, присвячені Миколі Гоголю, що стали відкриттям у вітчизняному мистецтві. Розписи у Ніжині – це демонстрація на честь Гоголя, і демонстрація професійної майстерності Кріпа-монументаліста.

Невід`ємною складовою творчості Кріпа є графіка. Його рисунки на рівні зразків європейського мистецтва.

Євген Кріп "Янгол в червоному", 2001
Євген Кріп “Янгол в червоному”, 2001

У 2012 році Кріп створює свій знаменитий триптих, у якому намагається привернути увагу до трьох видатних українців – Казимира Малевича, Олександра Архипенка та Марії Примаченко.

«Подобалась мені у Євгена і така риса, як внутрішня свобода. Як на мене, ця риса має бути головною не тільки для художників, а взагалі для творчої особистості. В ті часи, коли на теренах колишнього СРСР панував «соцреалізм», Кріп сміливо порушував ідеологічні догми, створюючи нову живописну естетику», – каже Олександр Брей.  «Кріп добре розумівся на мистецтві. Разом з тим, маючи сучасні погляди на живопис, не відкидав нічого цінного і справжнього із класики. І стосується це не тільки живопису, а й літератури, музики тощо. Він з насолодою слухав Моцарта, Бетховена, Вівальді, а водночас – Вертинського і Висоцького. Як і для Едгара Дега, пастель стає улюбленою технікою Кріпа. Він любив пастель чи не найбільше з усіх сучасних художників, котрих я знав. Упродовж майже всього свого життя він повертався до цієї техніки. Легкість, чистота кольору, прозорість тону – все це приваблює Євгена. Кріп творив у північноукраїнському місті, позбавленому яскравих фарб, тому пастельні кольори більше підходили до його стриманої натури, і головна їх перевага не в силі та яскравості, а у вишуканості й простоті. Одна з найулюбленіших тем у творчості  Кріпа – натюрморт. Переважно це квіти. Він пише їх по-різному, в залежності від настрою, то декоративно, то лірично, то аскетично, але завжди все доведено до колористичного ідеалу».

Творчість Євгена Кріпа надзвичайно різноманітна і дуже цінна. Його мистецтво неповторне. Він належав до тих донкіхотів, що намагаються змінити цей світ на краще. На виставці буде представлено  200 робіт з приватних колекцій, музеїв України.

Виставка пройде з 26 січня по 15 березня в мистецькому просторі Брей-Сlub за адресою: Андріївський узвіз, 3. Час роботи: з 11:00 до 17:00 (без вихідних)

Організатори

Схожі заходи

Олег Радзевич "Скульптура" в Триптих АРТ
виставка 16 February - 01 March

Олег Радзевич “Скульптура” в Триптих АРТ

Триптих АРТ 79
52382839_1887336511375697_743813659070824448_o
виставка 15 February - 23 March

Євген Самборський: «СЕ 049201» в Voloshyn Gallery

Voloshyn Gallery 71
"DENDROCHRONOLOGY" в Triptych: Global Arts Workshop
виставка 08 February - 21 February

“DENDROCHRONOLOGY” в Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 46
1902182
виставка 21 February - 24 February

«2000-і. Новий вимір» в М17

М17 106
ЩЕ

Коментарі