neimovirni-1400x90

Voloshyn Gallery бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва VOLTA NY

Коли

06 March - 09 March

Де

the former Paula Cooper Gallery space / David Zwirner Gallery Chelsea arts district, at 534 West 21 Street / 525 West 19 Street

Вартість

Бесплатно

Voloshyn Gallery бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва VOLTA NY

Цього року Voloshyn Gallery вдруге бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва VOLTA NY, де представить соло-презентацію останніх робіт проекту-практики Excel-Art Олексія Сая у рамках основної програми VOLTA та нову версію site-specific інсталяції «Маркет» Жанни Кадирової у рамках секції Special Projects.

Започаткований у 2005 році у Базелі, Швейцарія, VOLTA проходить у Нью-Йорку з 2008 року у якості сателіта The Armory Show (останній цього року святкуватиме своє 25-річчя). Особливістю VOLTA NY є те, що цей ярмарок спеціалізується на персональних проектах, а його гаслом є: «global vision – solo focus». У 2019 році для участі у VOLTA NY організаторами було відібрано 70 галерей з 37 країн з Європи, Азії, Північної Америки та Африки.

У нових роботах представлених на стенді Voloshyn Gallery Олексій Сай розвиває ідеї свого масштабного проекту-практики Excel-Art. З програмою Excel у якості ресурсу візуальної мови Сай працює близько 15 років (з 2004). В абстрактній мові формул, діаграм і графіків автор вбачає єдиний можливий спосіб говорити про монотонне життя офісних працівників. Важливо відзначити, що Сай створює підкреслено нейтральну, об’єктивну, репрезентацію реальності офісних робітників у всіх її проявах: художник не має на меті ні критикувати офісний «стиль життя», ні створювати карикатуру на нього.

Voloshyn Gallery бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва VOLTA NY

Створені в Excel зображення Сай роздруковує на алюмінієвих листах, а також власноруч підписує кожну роботу. Попри очевидну легкість тиражування зображень, оригінали яких існують в електронному варіанті, художник принципово створює їх лише в одному примірнику.

Також на стенді будуть представлені 20 мініатюрних скульптур з проекту «Mould» (2009–2014 рр.) авторства Сая. Майже однакові олов’яні чоловічки у костюмах офісних працівників із гротескними широкими усмішками, розміри яких створюють ефект погляду з висоти пташиного польоту, є ще однією спробою автора дослідити реальність «класу менеджерів».

Олексій Сай народився у 1975 році у Києві, де живе та працює і нині. Закінчив Київський художньо-промисловий технікум за спеціальністю графічний дизайн у 1993 році та Національну академію образотворчого мистецтва та архітектури – у 2001 році (відділ станкової графіки). Номінант премії PinchukArtCentre 2009 року. Автор веде активну виставкову діяльність. Олексій Сай брав участь у багатьох групових та персональних проектах в Україні та закордоном. Так роботи художника експонувались у Black Square Gallery (Маямі, США), Saatchi Gallery (Лондон, Велика Британія), Bunsen Goertz Gallery (Нюрнберг, Німеччина), Музеї сучасного мистецтва PERMM (Перм, Росія) тощо.

Voloshyn Gallery бере участь у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва VOLTA NY

Крім того, у рамках VOLTA Special Projects Voloshyn Gallery представляє четверту, оновлену, версію «Маркету» Жанни Кадирової. Вперше «Маркет» було реалізовано як інтервенцію до стерильної атмосфери ярмарку ART Monte Carlo у Монако у квітні 2017 року. Пізніше він експонувався у рамках Kyiv Art Week у травні 2018 року та на PULSE Art Fair у Маямі у грудні 2018 року, де його було відзначено премією PULSE Prize як найсильніший персональний проект PULSE 2018.

«Маркет» є мандрівною site-specific інсталяцією, що відбувається у форматі перформансу. У цій роботі художниця відтворює атмосферу типового продуктового кіоску с усіма його атрибутами: важільними терезами, палаткою, пластмасовим стільцем, ящиками для овочів та фруктів тощо. Самі «продукти» авторка створює з різноманітних важких будівельних матеріалів: бетону, кахлів та натурального каменю. Під час перформансу Кадирова в образі продавчині пропонує відвідувачам стенду придбати арт-об’єкти на вагу та спробувати поторгуватись як на справжньому ринку. В такий спосіб авторка порушує прийняті  на арт-ринку правила ціноутворення на твір мистецтва та ставить питання щодо того, як формується наше уявлення про цінність, матеріальну чи духовну.

Кожний перформанс є унікальним, оскільки асортимент «Маркету» змінюється відповідно до місця його проведення та адаптується до тенденцій місцевого ринку. Тож для Нью-Йорку Кадирова створює чергову серію оригінальних арт-об’єктів – типових «продуктів» саме для цього міста. Вже згаданий формат site-specific «Маркету» дає знати про себе і в логіці ціноутворення, адже, за задумом художниці, ціна за 1 грам дорівнює локальній грошовій одиниці тієї країни, де відбувається презентація.

Жанна Кадирова народилась у 1981 році у місті Бровари, Київська область, Україна. У 1999 році закінчила Державну художню середню школу ім. Т. Г. Шевченка, де навчалась на відділенні скульптури. Ініціаторка художніх груп, виставок, акцій. Кураторка виставок у київському LabGarage. Учасниця та співзасновниця групи Р.Е.П. У 2009 році створила «Пам’ятник новому пам’ятнику» у місті Шаргород, Україна. У 2011 році отримала спеціальну премію PinchukArtCentre. У квітні 2012 року – премію Сергія Курьохіна в номінації «Паблік-арт» за роботу «Форма світла». У грудні 2012 року авторку було нагороджено премією імені Казимира Малевича, у 2013 році – головною премією PinchukArtCentre. Кадирова є учасницею численних міжнародних проектів, зокрема: 55-ої Венеційської бієнале та «Nouvelles Vagues» у Palais de Tokyo у Парижі у 2013 році. У 2014 році художниця брала участь у мистецькій резиденції за підтримки Baró Galeria у Сан-Паулу, Бразилія. У 2016 році роботи Кадирової було представлено на виставці у паризькому Центрі Жоржа Помпіду. У 2018 році авторку було відзначено PULSE Prize за кращий сольний проект програми ярмарку PULSE 2018. Нині художниця живе та працює у Києві, Україна.

 

Організатори

Схожі заходи

Персональна виставка Дар’ї Кольцової в Щербенко Арт Центрі
виставка 21 March - 20 April

«Торкаюся» в Щербенко Арт Центр

Щербенко Арт Центр 42
«Фонди галереї. Частина 1" в Lera Litvinova Gallery
виставка 14 March - 03 April

«Фонди галереї. Частина 1″ в Lera Litvinova Gallery

Lera Litvinova Gallery 90
«Діалоги» в Triptych: Global Arts Workshop
виставка 07 March - 20 March

«Діалоги» в Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 83
ЩЕ

Коментарі