«Шлях до Судака» в Lera Litvinova Gallery

Коли

04 May - 31 May

Де

Lera Litvinova Gallery м. Київ, вул. Набережно-Рибальська, 3 (територія ЖК Rybalsky)

Вартість

Бесплатно

«Шлях до Судака» в Lera Litvinova Gallery

З 4 по 31 травня у Lera Litvinova Gallery відбудеться персональна виставкa Олексія Белюсенко «Шлях до Судака».

Lera Litvinova Gallery – арт-простір, що співпрацює з як відомими, так і з молодими, але вже визнаними на місцевій і світовій арт-аренах митцями та представляє стаціонарні виставки і реалізує арт-проекти за кордоном і в Україні на музейних та інших локаціях.

«Шлях до Судака» в Lera Litvinova Gallery

 «Шлях до Судака» – це витриманий та довгоочікуваний проект, який невипадково презентуємо саме в цей історичний період, кожен з відвідувачів знайде для себе певні асоціації, адже тема Криму є актуальною та дещо ностальгічною. Олексій Білюсенко є одним з членів-фундаторів творчої групи «Синій жовтень», на його рахунку численні експозиції за кордоном, зокрема в Норвегії, Польщі, Литві та Німеччині, твори митця представлені в приватних колекціях та галереях більше 30 країн світу. Ми раді представити серію робіт присвячену Криму» – зазначає Леонора Янко, мистецтвознавець, арт-менеджер та директорка Lera Litvinova Gallery.

Митець О. Белюсенко відповідає на ряд питань з приводу відкриття «Шляху до Судака»:

Як відомо, творчості не існує без натхнення. І щоб почати творити, необхідно знайти в серці ті почуття, якими захочеться поділитися. Що служить для Вас джерелом емоцій, які пробуджують дію творчих сил? 

Напевно, я старомодна людина, але в моєму розумінні творчість це перш за все емоція. Пластичні аспекти, як правило, з’являються внаслідок чуттєвих переживань. Якщо мене не зачіпає мотив, то, швидше за все, справа закінчиться зіпсованим полотном.

Виставка має однойменну назву з одним з творів. Певно, це пов’язано з історією вашого творчого мандрування. Яка саме історія пов’язана з Судаком? 

Вперше побачити море мені довелося майже в тридцятирічному віці, зараз навіть не згадаю точну дату – вересень чи серпень? .. 1985 або 1986? У 90-х часто відпочивав в Криму з сім’єю або друзями. Судак для мене – факт біографії, багато літні місяці я проводив в Затишному, прямо під стіною Генуезьської фортеці. На відміну від справжніх художників, я не брав з собою ні етюдник, ні фарби. Творчий свербіж я задовольняв тоді “кам’яної дієтою” – днем збирав гальку на пляжі, вечорами сортував і компонував в невеликі серії. У той час я не знав імен Енді Голсуорті або Річарда Лонга і навіть не підозрював про існування ленд-арту. Форма, колір, розмір і фактура каменів визначали їх кількість і послідовність в серії. Я проводив години і дні, перебираючи свій “улов” у пошуках “потрібного” каменю, керуючись скоріше інтуїцією ніж досвідом, попутно уточнюючи параметри потрібних закономірностей всередині кожної серії. Закінчував і монтував серію в рамку я вже вдома, після закінчення серія набувала назву. Оскільки під час пошуків кам’яних “скарбів” я пересувався уздовж лінії прибою, в основному, навколішках, додому я повертався з “крабовою” засмагою – чорний загривок, живіт і білі ноги.

«Шлях до Судака» в Lera Litvinova Gallery

Всі роботи, представлені на виставці були написані в Криму? Чи це ностальгія за Кримом?

Тема Криму з’явилася десь в середині 90-х, за винятком двох або трьох робіт, в написанні яких я користувався фотографіями, ці умовні краєвиди не були “кримськими” в буквальному сенсі слова, хоча і були інспіровані кримськими враженнями. Прив’язка до будь-якої конкретики в живопису мені в ті часи здавалася не тільки необов’язковою умовою, але, в якійсь мірі, навіть обмеженням.

Перші ж, повністю “натурні” етюди Судака і Байдарської долини, були зроблені тільки в 2008 і 2011 роках. Під час цих поїздок я вже був щасливим володарем цифрової камери і, в якості матеріалу для майбутньої живопису, привіз додому величезну кількість фотографій. Повернувшись в майстерню, практично відразу почав писати першу кримську серію, кілька уцілілих робіт з якої вперше виставляються на цій виставці.

Життя йшло своєю чергою, пленерні поїздки, нові враження, потім нас поглинув Майдан. До папок кримських фотографій я повернувся тільки після подій, що відбулися навесні 2014 року. Спочатку я просто годинами розглядав ці фотографії, не в силах позбутися від гостро дисонують почуття втрати. Потім відчув бажання писати, чітко усвідомлюючи “комерційну несвоєчасність” теми. Так, власне, і народилися серії “Дорога в Судак”, “Судак-лиман, Алчак-Кая”, “Крим. Спогади”.

Для кого-то Крим це геополітика, для мене – місце, яке я люблю і, вибачте, на гучному слові, батьківщина, така ж як Львів, Фастів, Бердичів або Одеса. Я чомусь абсолютно впевнений, що доживу до того дня, коли зможу повернутися туди. Звідси і назва виставки.

Адреса: м. Київ, вул. Набережно-Рибальська, 3 (територія ЖК Rybalsky). Вхід вільний.

www.llitvinova.com, e-mail: leralitvinovagallery@gmail.com тел. 050-033-33-17

Організатори

Схожі заходи

Коментарі