1400x90-arthuss-2

Анатолій Варваров «Універсальність свободи» – ЦСМ «Білий Світ»

Коли

10 February - 26 February

Де

ЦСМ «Білий Світ» Київ, вул. Пушкінська, 21-А

Вартість

Бесплатно

Анатолій Варваров «Універсальність свободи» - ЦСМ «Білий Світ»

10 лютого ЦСМ «Білий Світ» відкрили персональну виставку живописця Анатолія Варварова. Він розробляє питання свободи, долання обмежень, моментів гри та ніжності в часи випробувань і потрясінь.

Анатолій Варваров вже багато років розкриває грані навколишнього світу через ясний і щирий, реалістичний, серйозний і водночас грайливий живопис. Головні герої його полотен – паперові літаки та човники, навколо яких вирує буремне життя. Кожен герой має свою вдачу, яку легко прочитати, адже всі вони зроблені з аркушів шкільних зошитів. Рясно розписані диктантами чи рівняннями або порожні, як tabula rasa, – і навіть стосунки з автором у них різні, наприклад, човники позують спокійніше, ніж літачки.

Втім, жоден герой не є міцним горішком і не омине своєї ролі, закладеної митцем. Анатолій Варваров розвиває теми різноманітних життєвих умов: повсякденних моментів, байдужо-урочистих ситуацій, миттєвостей загрози, самотності, переходу, тріумфу тощо – і спостерігає, як вони змінюються, якщо привнести в них настільки ніжний і грайливий паперовий елемент.

Кожен мешканець світу неодмінно зіткнеться з заборонами, з обмеженнями свободи. Все життя за нами завжди тягнуться ці заборони на пересування, на дії, на рухи – але весь час ми вчимось їх долати або з ними уживатися. Персональний проєкт Анатолія Варварова, як і вся його художня практика – про те, як існувати вільній людині у світі, повному перешкод.

«Свобода сама по собі універсальна. Людина завжди прагнула творити, вона вільна. Я користуюся цим бажанням і можливостями, які воно надає. Пишу, що хочу, для мене відсутні будь-які обмежуючі рамки. Друзі зі мною, а я з ними. Я не хочу бути дорослим, я все ще серед невзятих рубежів, поспішаю на зустрічі. Великі прогулянки, ліса, озера, річки і моря, небо є і будуть. Я живу. Універсально вільний і аж ніяк не ізольований. Бачу світ так, як його сприймаю.» (Анатолій Варваров)

Увага: з огляду на карантинні обмеження ЦСМ “Білий Світ” просить усіх відвідувачів виставки мати з собою COVID-сертифікати або негативні ПЛР-тести.

Експозиція триватиме до 26 лютого

Адреса: Київ, вул. Пушкінська, 21а

Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; нд-пн – вихідні. Вхід вільний

Подія на Фейсбук: https://www.facebook.com/events/1709951502674237

Організатори

Схожі заходи

Портрет художника. Анатолій Криволап - Академія мистецтв України
виставка 30 September - 28 October

Портрет художника. Анатолій Криволап – Академія мистецтв України

Академія мистецтв України 6613
«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури
виставка 26 August - 26 October

«Відродження» – виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Музей видатних діячів української культури 6682
ЩЕ

Коментарі