Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Авторська екскурсія виставкою Ганни Криволап «Діалог традицій» – Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Коли

19 February

Де

Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького Львів, Проспект Свободи, 20

Вартість

Бесплатно

Авторська екскурсія виставкою Ганни Криволап «Діалог традицій» - Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького

Ганна Криволап:  “В цей непростий час треба звернутися до нашої культури та  глибинних традицій”

28 січня у Національному музею у Львові імені Андрея Шептицького відкрилась виставка творів Ганни Криволап «Діалог традицій». Запрошення на авторську екскурсію та круглий стіл 19 лютого.

Виставка «Діалог традицій»  Ганни Криволап складається з колекції «Причетність» і «Стрічки». Вони визначають поетично-смислову цілісність картин, які об’єднує концепт культурно-генетичного коду – важливої ланки світоглядного поля авторки. 19 лютого о 15:00 в рамках виставки  відбудеться авторська екскурсія та круглий стіл. У круглому столу візьмуть участь: Роман Яців – професор Львівської національної академії мистецтв, Ігор Кожан – генеральний директор Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького та Олеся Авраменко – український мистецтвознавець, кандидат мистецтвознавства, член Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України, Член міжнародної асоціації мистецтвознавців AICA. Виставка триватиме до 27 лютого 2022 року за адресою: просп. Свободи, 20.

Ганна Криволап – про виставку: “Проєкт «Діалог традицій» я склала з моїх двох серій «Стрічки» і «Причетність». Раніше, серія «Стрічки» виставлялась в галереї у Франкфурті-на-Майні та в Києві, «Причетність» виставлялась в галереї Марата Гельмана (Чорногорія) та в музеї історії Києва. Але вперше ці дві серії поєднуються як діалог крізь віки саме у Львові.  На виставці представлені 34 картини, зроблені за останні 13 років, а одна з них була створена безпосередньо в залі музею під час підготовки виставки, за 2 дні до відкриття. Це моя найбільша робота 2 на 3 метри, я просто відчула що потрібне саме таке формалістичне  завершення експозиції. Атмосфера в стінах музею була неймовірно надихаючою!

Серія «Мозаїки» – доторкаючись до старовинних артефактів, я переосмислюю їх значення в формалістичних пластичних рішеннях. Як життя складається з багатьох компонентів, так саме і мозаїка містить в собі багато складових. І кожен з нас може складати свою власну мозаїку, створювати свою власну історію

Серія «Стрічки» – це  традиційний обряд, коли на щастя на містку вішаються стрічки, мене цікавить їх подальше існування. Виникають асоціації з життями та долями на тлі пейзажу – вічності.

Я хочу перекласти традиційні, наративні  речі на мову сучасного мистецтва. Мені здається, саме в цей дуже напружений та непростий час треба звернутися до  нашої культури та глибинних традицій, які дадуть нам силу, впевненість і віру, що все буде добре!”

Картини художниці несуть певний український код, в якому зашифрована величезна кількість символів. Це і стрічки з вінків прекрасних жінок, і мозаїки Софії Київської, втілені в мальовничі метафори. Все, до чого торкаються пензлі Ганни Криволап насичується атмосферою України, її минулим, сьогоденням і майбутнім. Картини художниці захоплюють яскравістю мальовничих образів і роблять глядачів причетними до духовного життя нашої країни. Її живопис, насичений кореневою візантійською мозаїчністю, своїм різнобарв’ям нагадує хорове багатоголосся.

Художник Анатолій Криволап зазначає: «Трансформація елементів старовинної мозаїки в сучасні абстрактні композиції збуджує уяву і дає можливість подорожувати у часі, поєднуючи минуле, теперішнє і майбутнє».

Про автора

Живопис Ганни Криволап завжди вирізнявся чуттєвістю, поетичністю і водночас – особливою динамікою мазка та відтінків фарб. Невимовне чуття кольору закладено в Ганни генетично. Не випадково її творчість має успіх серед художників, мистецтвознавців і колекціонерів. Завдяки цілеспрямованій праці та надійному академічному вишколу, Ганна Криволап досягає блискучого результату – мисткиня входить до офіційного міжнародного рейтингу топ-100 найкращих українських майстрів.  Окрім персональних виставок, Ганна Криволап бере активну участь у групових і міжнародних виставкових проєктах, а її роботи зберігаються в музеях і у приватних колекціях по всьому світу – в Україні, Європі та Америці – у Франції, Німеччині, Австрії, Швейцарії, Іспанії, Голландії, Норвегії, Боснії і Герцеґовині, Туреччині, Грузії, Чорногорії, США та Канаді. 

Виставка викликала широкий резонанс у мистецьких колах та зацікавленість серед відвідувачів. 

Роман Яців, професор Львівської національної академії мистецтв: «Колекції картин, що визначають поетично-смислову цілісність нової виставки Ганни Криволап, об’єднані концептом культурно-генетичного коду – важливої ланки світоглядного поля авторки. Чинник чуттєвості при цьому відіграє роль інспіратора вільного діалогу з “архетипною свідомістю”, допускаючи свободу занурень у приховану трансцендентність. “Причетність” і “Стрічки” виросли з постійного прагнення художниці підтримувати зв’язки з живою традицією, шукати способів взаємодії субстрату етнічності й актуальних моделей формально-образного мислення. Абстрактно-асоціативні елементи – маркери певного історико-культурного чи фольклорного джерела – стають формоорганізувальними ланками нової міфологічної реальності. У такій стратегії живописання Ганна Криволап виносить на полотно особливу драматургію морфологічних елементів, через які в річищі трансавангарду транслюється метакод традиції та розгортаються нові ландшафти універсальної гармонії».

Мар’яна Сеньків: Якщо хочете відчути максимальний контраст із сьогоденням в емоційному, візуальному й настроєво-психологічному аспектах – Вам конче сюди: у Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького на виставку Ганни Криволап “Діалог традицій”. Бурхлива палітра, гаряча колористика, динаміка, експресія, позитив та оптимізм, життєрадісність та енергетика невимовної свободи захоплюють з першої миті у вир сприйняття. Тож щирі вітання авторці, а усім, хто ще не бачив, рекомендую!”

Запрошуємо на виставку, авторську екскурсію та круглий стіл усіх охочих. Захід відбувається з дотриманням усіх протиепідемічних норм.

Що:  виставка творів Ганни Криволап «Діалог традицій»

Де: Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького, просп. Свободи, 20.

Коли: 28.01 – 27.02 Вт, Ср, Чт, Пт, Сб, Нд з 10:00 до 18:00*

Вхід: за умови музею

Подія в фб: https://www.facebook.com/events/1081110029141145

Організатори

Схожі заходи

«Микола Кричевський. Мистець і світ». Кураторські екскурсії в Музеї української діаспори
кураторська екскурсія 08 December - 15 December

«Микола Кричевський. Мистець і світ». Кураторські екскурсії в Музеї української діаспори

Музей української діаспори 505

Коментарі