«Балет» | Французький інститут в Україні

Коли

11 June - 30 June

Де

Французький інститут в Україні м. Київ, вул. О. Гончара, 84

Вартість

Бесплатно

«Балет» | Французький інститут в Україні

11 червня у Французькому інституті відкривається виставка «Балет»

Мабуть, у більшості людей Франція асоціюється з Ейфелевою вежею, Провансом, модою, кухнею, вином тощо. Однак Франція, безумовно, пов’язана ще й з балетом. Саме цьому витонченому танцю присвячена виставка, яку кураторська група випускниць курсу Art. Management. Curation школи Projector відкриє 11 червня у Французькому інституті. Серед експонатів виставки – особисті речі балерини, фотографії студенток хореографічного училища та оригінальні інсталяції. У рамках проекту вперше будуть одночасно задіяні два простори Інституту – Медіатека та кафе. Завдяки цьому кураторському рішенню глядач зможе зануритися у буденне життя артистів балету «за лаштунками» та побачити інтерпретацію «виступу на сцені».

Балерина за своє професійне життя накопичує чимало пуантів. Цей невід’ємний атрибут танцівниці супроводжує її як під час інтенсивних репетицій, так і в момент виступу на сцені. Цікаво, що через необхідність виконувати різні технічні завдання, прима-балерина, зазвичай, має дві чи більше пар пуантів лише для однієї вистави. Окрім фінансових витрат на одяг та взуття для тренування, незважаючи на суворі вимоги щодо ваги і постави, виснажливі репетиції та, згодом, щільний графік виступів, чітку ієрархію ролей у виставі, щороку сотні дітей мріють стати вихованцями балетних шкіл.

Кураторки проекту пропонують відвідувачам поглянути на балет очима безпосереднього учасника – Анастасії Шевченко, прими-балерини Національної опери України та Заслуженої артистки України, а також побачити його через об’єктив камери Марії Дуки, фотографа, викладача КМАТ ім. Сержа Лифаря, та разом з ними знайти власну відповідь на запитання: чому, переживши стільки трансформацій за час свого існування, балет й досі залишається актуальним та цікавим, не втрачаючи своїх позицій у царині мистецтва?

У день відкриття виставки відвідувачі матимуть можливість поспілкуватися наживо з мисткинями, кураторками проекту, а також зможуть оцінити сучасну інтерпретацію класичних музичних творів у виконанні ді-джея Сергія Кадиристого.

Також у рамках виставки запланована творча зустріч-дискусія із зірками Національної опери України, Заслуженими артистами України – примою-балериною Анастасією Шевченко та прем’єром Микитою Сухоруковим, під час якої відвідувачі зможуть дізнатися про специфіку роботи у провідному театрі України, улюблені танцювальні партії, розвіяти міфи щодо балетних стереотипів та ін.

Виставка «Балет» проходитиме у Французькому інституті  (м. Київ, вул. О. Гончара, 84).

Відкриття: 11 червня о 19:00.

     Тривалість: 11 – 30 червня 2019 р.

     Графік роботи виставкового простору:

  • Кафе: понеділок – п’ятниця з 9:00 до 20:00, субота: з 9:00 до 18:00
  • Медіатека: вівторок – п’ятниця з 12:00 до 20:00, субота: з 11:00 до 15:00.

Творча зустріч із А. Шевченко та М. Сухоруковим відбудеться 21 червня о 19:00 у залі Медіатека.

Вхід вільний.

Більше деталей щодо заходу можна знайти за посиланням – https://www.facebook.com/events/440282750089292/

Організатори

Схожі заходи

Karas Gallery
виставка 19 March - 07 April

Карась Галерея: Андрій Роїк «Кон’юнктура»

Karas Gallery 1500
«ГЕРОЙ НАШОГО ЧАСУ» - Галерея «Триптих АРТ»
виставка 11 March - 31 March

«ГЕРОЙ НАШОГО ЧАСУ» – Галерея «Триптих АРТ»

Галерея сучасного мистецтва «Триптих АРТ» 685
«Вічність тане» - Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе
виставка 09 June - 21 June

«Вічність тане» – Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе

Музей-майстерня І. П. Кавалерідзе 1184
Крос-медійний проєкт «Століття української абстракції». Експозиція «Категорії виразності»
арт-проєкт 05 March - 05 April

«Століття української абстракції. Категорії виразності»: Програма заходів проєкту

Національний музей Тараса Шевченка 434
ЩЕ

Коментарі