Замовити книгу "Пройти крізь стіни". Марина Абрамович

«Балет» | Французький інститут в Україні

Коли

11 June - 30 June

Де

Французький інститут в Україні м. Київ, вул. О. Гончара, 84

Вартість

Бесплатно

«Балет» | Французький інститут в Україні

11 червня у Французькому інституті відкривається виставка «Балет»

Мабуть, у більшості людей Франція асоціюється з Ейфелевою вежею, Провансом, модою, кухнею, вином тощо. Однак Франція, безумовно, пов’язана ще й з балетом. Саме цьому витонченому танцю присвячена виставка, яку кураторська група випускниць курсу Art. Management. Curation школи Projector відкриє 11 червня у Французькому інституті. Серед експонатів виставки – особисті речі балерини, фотографії студенток хореографічного училища та оригінальні інсталяції. У рамках проекту вперше будуть одночасно задіяні два простори Інституту – Медіатека та кафе. Завдяки цьому кураторському рішенню глядач зможе зануритися у буденне життя артистів балету «за лаштунками» та побачити інтерпретацію «виступу на сцені».

Балерина за своє професійне життя накопичує чимало пуантів. Цей невід’ємний атрибут танцівниці супроводжує її як під час інтенсивних репетицій, так і в момент виступу на сцені. Цікаво, що через необхідність виконувати різні технічні завдання, прима-балерина, зазвичай, має дві чи більше пар пуантів лише для однієї вистави. Окрім фінансових витрат на одяг та взуття для тренування, незважаючи на суворі вимоги щодо ваги і постави, виснажливі репетиції та, згодом, щільний графік виступів, чітку ієрархію ролей у виставі, щороку сотні дітей мріють стати вихованцями балетних шкіл.

Кураторки проекту пропонують відвідувачам поглянути на балет очима безпосереднього учасника – Анастасії Шевченко, прими-балерини Національної опери України та Заслуженої артистки України, а також побачити його через об’єктив камери Марії Дуки, фотографа, викладача КМАТ ім. Сержа Лифаря, та разом з ними знайти власну відповідь на запитання: чому, переживши стільки трансформацій за час свого існування, балет й досі залишається актуальним та цікавим, не втрачаючи своїх позицій у царині мистецтва?

У день відкриття виставки відвідувачі матимуть можливість поспілкуватися наживо з мисткинями, кураторками проекту, а також зможуть оцінити сучасну інтерпретацію класичних музичних творів у виконанні ді-джея Сергія Кадиристого.

Також у рамках виставки запланована творча зустріч-дискусія із зірками Національної опери України, Заслуженими артистами України – примою-балериною Анастасією Шевченко та прем’єром Микитою Сухоруковим, під час якої відвідувачі зможуть дізнатися про специфіку роботи у провідному театрі України, улюблені танцювальні партії, розвіяти міфи щодо балетних стереотипів та ін.

Виставка «Балет» проходитиме у Французькому інституті  (м. Київ, вул. О. Гончара, 84).

Відкриття: 11 червня о 19:00.

     Тривалість: 11 – 30 червня 2019 р.

     Графік роботи виставкового простору:

  • Кафе: понеділок – п’ятниця з 9:00 до 20:00, субота: з 9:00 до 18:00
  • Медіатека: вівторок – п’ятниця з 12:00 до 20:00, субота: з 11:00 до 15:00.

Творча зустріч із А. Шевченко та М. Сухоруковим відбудеться 21 червня о 19:00 у залі Медіатека.

Вхід вільний.

Більше деталей щодо заходу можна знайти за посиланням – https://www.facebook.com/events/440282750089292/

Організатори

Схожі заходи

fb
виставка 16 August - 30 August

«ІДЕНТИФІКАЦІЯ» в Spivakovska ART:EGO gallery

Spivakovska ART:EGO culture center 115
«Примхи свободи» Вадим Петров
виставка 15 August - 03 September

«Примхи свободи» в White World

White World 61
ЩЕ

Коментарі