Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Іван Приходько – галерея «ЛАВРА»

Коли

02 July - 16 July

Де

Галерея «ЛАВРА» Київ, вул. Лаврська, 7б (вхід з провулку Лаврського, 9)

Вартість

Бесплатно

Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»

В галереї «ЛАВРА» відбулось відкриття виставки Івана Приходька і презентація книжки про художника.

2 липня в Галереї мистецтв «ЛАВРА» відкрилась персональна виставка художника, заслуженого майстра України, Івана Приходька.

Своєрідна художня манера автора тримається на міцному підґрунті, утвореному роботами народних майстрів попередніх поколінь. Здається, що Іван Приходько, якому виповнилось 81 рік – чи не єдиний з істинно народних українських художників: наївних і мудрих митців-самоуків. Він ніби несе місію: зібрати в «тіло» власної творчості енергію згасаючого вогню, яким дихає народна творчість споконвіків, поєднуючи пристрасть творення із мінімалізмом та практичністю її реалізації.

Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»

Крім нових робіт Майстра в експозиціі представлені ретроспективні, в яких Іван Приходько розкриває тему візуальної пластики прадавньої культури Трипілля, що виявилася для нього не лише близькою територіально, а й співмірною його душі за світовідчуттям. Під враженням впізнаного він створює узагальнені образи, які є омажем трипільським богам.

Окрім мальованок, в експозиціі будуть представлені лаконічні дерев’яні скульптури майстра, в яких органічно втілено одвічні образи, міфологеми яких асоціюються із космічними.  Скульптури, хоч і виконані явно традиційно й спрощено, — навдивовижу сучасні та інформативні. Сферична поверхня об’єктів сповнена руху, почуттів.

Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»

Митець переконаний, що візуальна й ментальна перенасиченість життя сучасної людини потребує стишення цього потоку. Його образи потужно кореняться глибоко в часі, історії, в душі самого людства, точніше українця, дотичного землі. Він педалює, образно підсилює все важливе – колір, повноту форми. Таким чином Іван Приходько творить нові знаки й символи, на які упевнено може спиратися духовна міць України.

Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»

Під час відкриття відбулась презентація книгии, присвяченої життєвому і творчому шляху Івана Приходька. Це  монографічне дослідження мистецтвознавиці Олесі Авраменко, написане на підставі докладного аналізу творчого доробку і виставкових експозицій митця, низки інтерв’ю з ним та вивчення життя народного майстра. Творчість Івана Приходька розглянута в контексті політичних і соціальних змін у суспільстві протягом його творчості, а також у світлі побутування народних традицій у фольклорі та мистецтві.

В рамках проекту 10 липня з 17:00 до 19:00 відбудуться майстер-класи з традиційного наївного малюнка для дітей від самого художника, Івана Приходька.
Під час події діти матимуть нагоду не лише повчитися малювати у стилі наїв, а й познайомитися з творчістю художника та послухати його цікаві історії про створення робіт, що представлені в експозиції.

В цей же день, 10 липня, о 21:30, у дворі гелереї «Лавра» під відкритим небом відбудеться показ документального фільму «Земля Івана», режисера Андрія Лисецького, про життя Івана Приходька, виробництва Кінокомпанії “Магіка-фільм” за підтримки Держкіно України. Стрічка отримала головну нагороду Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA в національній програмі.
Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»

Проєкт створено за підтримки:
Kogutiak Foundation, Фундація Дарини Жолдак, SAS ART Gallery.

Партнери проєкту:
Національноний центр народної культури «Музею Івана Гончара», Національний музей українського народного декоративного мистецтва, Modern Art Research Institute of the National Academy of Arts of Ukraine, Кінокомпанія “Магіка-фільм”.

Кураторка проєкту: Тетяна Пилипчук.

Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»

Виставка триває: з 2 по 16 липня 2021 року.
Графік роботи виставкової зали:
ВТ-СБ: 12:00-18:00
ПН, НД: вихідний

Точна адреса: вул. Лаврська, 7б (вхід з провулку Лаврського, 9).

Посилання на подію виставки: https://www.facebook.com/events/507859187146805

Посилання на подію майстер-класів: https://www.facebook.com/events/1849427241902488/

Посилання на подію показу документального фільму «Земля Івана»:
https://www.facebook.com/events/338271631207714/

Іван Васильович ПРИХОДЬКО
Заслужений майстер народної творчості України. Лауреат державних премій ім. Павла Чубинського, Катерини Білокур, Петра Верни. Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України.  Народився 17 вересня 1939 року у с. Дударків, Бориспільського р-ну.

Організатори

Схожі заходи

foto-gorizont-1
виставка 28 July - 28 August

CAUTION! FRAGILE! – галерея «Imagine Point»

Галерея «Imagine Point» 1367
«ВЕЛИКА СІМКА» - Музей історії міста Києва
виставка 27 May - 28 June

«ВЕЛИКА СІМКА» – Музей історії міста Києва

Музей історії міста Києва 2630
«Плоть і кров» - Mironova Gallery
виставка 03 June - 17 June

«Плоть і кров» – Mironova Gallery

Mironova Gallery 3715
ЩЕ

Коментарі