«Крик» | Gallery 83

Коли

05 November - 11 November

Де

GALLERY 83 Київ, вул. Тарасівська, 3-А

Вартість

Бесплатно

Ирина Хмара Фотопроект КРИК

Gallery 83 презентує фотопроєкт Ірини Хмари «Крик».

Що таке крик? Яке символічне навантаження має цей емоційний прояв? З чого він народжується і до чого веде? Такими питаннями задається фотограф Ірина Хмара, якій одного разу нарешті набридло знімати “як люди позують” і захотілось поговорити про щось непідробне. І саме з пошуків правди зазвичай починається творче дослідження. До своєї теми Хмара підійшла із властивою їй безпосередністю, сміливо відкинувши теоретичні розробки. Ірина скористалася методом наївного дослідника, що випробовує на міцність доступну їй частину реальності. Що з цього вийшло? Тринадцять історій справжніх жінок, які розкривають психоемоційну складову крику. Виявилось, що крик — це не лише горе і біль, але й радість, не лише тремор і жар, але й полегшення. А спільним у більшості історій є відчуття звільнення. Можливо, саме у цьому ховається сенс крику. Та зрештою, остаточні висновки за глядачем.

Іванна Стратійчук

_mg_7321

Ірина Хмара, фотограф, автор проекту:

«Мені набридло знімати, як люди позують, старанно готуються до фотосесії, і вживу до знімка, посміхаються і затискаються всередині своєї шкаралупи. І одного разу на думку спало (звісно, вночі, перед сном) зробити справжні портрети, передати емоції того моменту, і назвати цю оказію «Крик». Фотографувала я жінок до самого крику, під час і після. Крім того, завданням для них було згадати про якусь подію, позитивну чи негативну, яка викликала дуже сильні емоції, і про неї прокричати. Для декого це було випробуванням, дехто плакав».

_mg_7324

Іра Гвоздик, куратор, власниця Галереї 83:

«Чи доводилось вам коли-небудь кричати? Кричати не всередині, а так, щоб Вас почули. Якщо і не хтось, то принаймні Ви самі. Мені доводилось. Коли подзвонили з лікарні і сказали, що Папи більше нема, та коли я народжувала дочку. Крик – це те, що нам допомагає долати труднощі і вивільняти емоції, без крику іноді ніяк. Криком починається наше життя, коли кисень вперше наповнює легені. Справжні, непідробні портрети тринадцяти жінок в трьох різних станах на мить зроблять Вас ближчими до їхніх радощів чи горя, змусять співпереживати, проводити паралелі з собою, замислитись над власним вивільненням емоцій».

_mg_7325

На виставці буде представлено по 3 портрети 13 жінок. А ще – розповідь кожної жінки. Плюс анімаційне відео.

Спеціальна гостя проекту — Марія Фабрічева, психотерапевт, медіатор, творчий директор психологічно-соціальних проектів. Марія розповість про те, чому важливо “дружити” з емоціями, та дасть корисні рекомендації щодо підтримки здорових емоційних реакцій.

Відкриття виставки: 5 листопада о 19:00. Вхід вільний

Організатори

Схожі заходи

«Мультимедійна фотовиставка Конрада Пустоли»
фотовиставка 30 October

«Мультимедійна фотовиставка Конрада Пустоли»

Fundacja Nowych Działań 391
«У ЗГАСАЮЧОМУ СВІТЛІ: Слідами євреїв східної Європи» | Triptych: Global Arts Workshop
фотовиставка 26 September - 09 October

«У ЗГАСАЮЧОМУ СВІТЛІ: Слідами євреїв східної Європи» | Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 490
Євгеній Павлов
фотовиставка 12 September - 08 October

«Вулиця Свободи» (“Freedom Street”)

Арт-простір «Set» 464

Коментарі