Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Марія Прошковська «Невидима праця» – Щербенко Арт Центр

Коли

06 August - 05 September

Де

Щербенко Арт Центр Київ, вул. Михайлівська, 22-в

Вартість

Бесплатно

Марія Прошковська «Невидима праця» - Щербенко Арт Центр

З 6-го серпня у Щербенко Арт Центрі розпочинається проєкт Марії Прошковської під назвою «Невидима праця», кураторкою якого є Марина Щербенко. В основі проєкту відеодокументація однойменного перформансу мисткині, також до нього увійшли аудіоробота та інсталяція з об’єктами-п’яльцями. Працювати над ним мисткиня почала під час міжнародної резиденції SoundID у Карпатах влітку 2019 року та продовжила вже у Києві.

Після перебування у резиденції влітку 2019 року Марія почала проводити перформанс, під час якого вишивала традиційний весільний рушник. Кристалізуючи фіктивність зони видимості, у якій знаходиться щоденна жіноча праця, Марія протягом декількох місяців вишиває рушник за чіткою схемою вишивки й підсилює цю ідею відсутністю ниток.

Марія Прошковська «Невидима праця» - Щербенко Арт Центр

У виставковому просторі також експонуватиметься інсталяція з домотканої тканини та каміння. Як коментує Марія: «Полотно тут як доля, яку жінка (не) сама собі створює, ніби пише своє майбутнє. Подібно до вишивки весільного рушника вкладає в роботу мрії і душу та демонструє охочому до упередженого оцінювання соціуму свої здібності та свою готовність іти на такі пожертви». Каміння ж у свою чергу, наче тягар, фіксує відповідальність жінки та обмежує можливості її розвитку.

У межах резиденції SoundID Марія разом з іншими митцями з чотирьох країн досліджувала архів українського композитора та етнографа Володимира Пержила, який, подорожуючи місцями проживання історично переселених українців, збирав аудіальні фольклорні матеріали. Нині у проєкті «Невидима праця» буде представлений аудіотрек з фрагментами цього архіву в обробці сучасної композиторки Катерини Гривул. Він буде доповнений міфом авторства дослідниці Устини Стефанчук у прочитанні Марії.

Про мисткиню:

Марія Прошковська

Навчалася у Школі сучасного мистецтва при Інституті проблем сучасного мистецтва. Лауреатка спеціального призу конкурсу молодих художників МУХі 2017 та учасниця програми American Arts Incubator в Україні 2018. Представляла свої роботи у персональних та групових проектах в Інституті проблем сучасного мистецтва, Kyiv Art Fair, Фонді Ізоляція, Щербенко Арт Центрі, галереї Лавра, GogolFest, галереї Дзиґа у Львові, на резиденціях Бірючий (Україна) та FUTURA (Чехія). Живе та працює в Києві.

Виставку можна відвідати з 6 серпня. Вхід вільний, але без офіційного відкриття.

Організатори

Схожі заходи

Національний музей «Київська картинна галерея» представляє виставку «Київські адреси Михайла Врубеля».
виставка 01 September - 30 September

Національний музей «Київська картинна галерея» представляє виставку «Київські адреси Михайла Врубеля».

Нацiональний музей «Київська картинна галерея» 136
Галерея «АВС-арт» презентує виставку «МИХАЙЛО ПОЖИВАНОВ / Живопис»
виставка 15 September - 02 October

Галерея «АВС-арт» презентує виставку «МИХАЙЛО ПОЖИВАНОВ / Живопис»

Галерея «АВС-арт» 149
У Києві пройде мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?»
виставка 22 September - 03 October

У Києві пройде мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?»

Ornament Art Space 355
ЩЕ

Коментарі