Національний музей «Київська картинна галерея» відкриває свої двері для відвідувачів!

Коли

01 July - 31 July

Де

Національний музей «Київська картинна галерея» м. Київ. Вул. Терещенківська, 9

Вартість

Бесплатно

Національний музей «Київська картинна галерея» відкриває свої двері для відвідувачів!

Національний музей «Київська картинна галерея» відновлює свою роботу для відвідувачів! До 31 липня в експозиційних залах буде презентовано два проекти: «Автопортрет. Світ художника. Живопис, графіка, скульптура другої половини ХІХ-ХХ ст. з колекції музею» та «Aves. Народжені літати». Постійну експозицію музею тимчасово зачинено для відвідувачів. Відкриття залів буде проводитись поступово.

Юрій Вакуленко, генеральний директор Національного музею «Київська картинна галерея»: «У час, коли музей не міг приймати відвідувачів через пандемію, ми не забували про наших відданих музейних шанувальників, і продовжували готувати виставкові проекти та презентували їх в онлайн-форматі. Так, за час карантину ми представили на сторінках музею у соцмережах виставки «Автопортрет. Світ художника. Живопис, графіка, скульптура другої половини ХІХ-ХХ ст. з колекції музею» та «Aves. Народжені літати». Тепер, коли музей відновив свою роботу для відвідувачів, всі бажаючі мають змогу побачити ці проекти вже безпосередньо в музейних залах».

Автопортрет. Світ художника

Живопис, графіка, скульптура другої половини ХІХ-ХХ ст. з колекції музею

Проект до 100-річчя Національний музей «Київська картинна галерея»

Національний музей «Київська картинна галерея» відкриває свої двері для відвідувачів!

Виставка  «Автопортрет. Світ художника» продовжує програму «Види і жанри мистецтва» і є другою з проекту «Обрані часом». Портрет має давні художні  традиції. Автопортрет є різновидом цього жанру й чи не найскладнішим випробуванням для будь-якого митця. В музейній збірці представлені численні твори цього найпоширенішого  жанру. Близько 70 творів живопису, графіки, скульптури другої половини XIX-XX ст. з фондів музею розкривають тему рефлексії, самоідентифікації, складну психологію творчої особистості. Експозиція дає уявлення про еволюцію цього жанру впродовж  півтора сторіччя, знайомить із типологією й  різновидами портрету. Як автопортрети, так і зображення представників  близького оточення, невід’ємного від світу самого  художника (дружин, дітей тощо)  презентовані не тільки в традиційних формах, а й у складних композиціях із включенням елементів інших жанрів; пейзажу, інтер’єру, тематичної картини, ню і побутового жанру.

Експозиція побудована за хронологічним принципом. Окремі майстри презентовані комплексно. Низкою робіт представлені М.Ге, І.Крамськой, І.Рєпін, М.Нестеров, З.Серебрякова, Б.Кустодієв.

Серед експонатів виставки неперевершені живописні й графічні  взірці портретного мистецтва – автопортрети пензля В. Перова, М. Ге, М. Врубеля, З. Серебрякової, С. Герасимова. Портрети близького оточення – дружин, дітей, рідних, тих,  хто надихає на високий творчий настрій. Це відомі «Портрет Л.Ярошенко» М. Ярошенка, «Портрет Л. Бродської» І. Бродського, «Син» А. Нікіча.

Досить широко представлений дитячий портрет: «Портрет Кіки» М. Ге, «Дівчинка з яблуком» О. Герасимова, «Добрий ранок» Є. Гордійця. Популярним серед портретистів є використання опосередкованого зображення моделі, наприклад, через мотив віддзеркалення – М. Андронов «Дзеркало», Р. Багаутдінов «Моя полиця», І. Заріпов «Моя майстерня». До портрета-картини звертаються сучасні вітчизняні майстри: В. Рижих «Ввечорі», В. Одайник «Вечірнє світло», Ю. Луцкевич «Жан-Жак Руссо і ми», вдаючись до  поєднання світу реалій, фантазії й культурно-історичних ремінісценцій.

Від найвідповідальнішого й сповідного діалогу з самим собою до метафорично-грайливих інтерпретацій – саме таким є діапазон інтроспективних висловлювань митців різних епох.

ВИСТАВКА  «AVES. НАРОДЖЕНІ ЛІТАТИ»

Національний музей «Київська картинна галерея» відкриває свої двері для відвідувачів!

Виставка присвячена темі «Птахи в зображувальному мистецтві». Окрім робіт з колекції НМ ККГ будуть представлені твори з приватних зібрань міста Києва: живописні, графічні твори та предмети декоративно-ужиткового мистецтва.

Увагу глядачів неодмінно привернуть твори, виконані невідомими художниками кінця XVIII – початку XIX ст., котрі поєднали талант живописця, рисувальника і знання орнітолога. Особливе захоплення викликає дивовижне забарвлення екзотичних птахів: синьої котінги, червоноплечого чорного трупіала, австралійської славки, жовточеревої еуфонії.

Широкої популярності в мистецтві набули композиції із щигликом – символом пристрастей і жертовності. Невеликі роботи «Композиція з трояндами і щиглем на гілці» і «Щиголь на кошику з фруктами і ягодами», виконані в техніці гуаші, відзначені увагою до чарівних дрібниць та майстерністю виконання.

До зображення птахів зверталися не тільки натуралісти або художники-анімалісти, але й майстри пейзажу та натюрморту серед яких такі відомі майстри як В.Котарбінський «Жінка з голубами», «Годування ібісів», «Бій кентаврів з лапіфами», Б.Кустодієв «Омар, фазан», А.Рилов «Чайки», П.Свєдомський «Музиканти», К.Юон «Лебеді».

 В експозицію увійде також вітрина з предметами декоративно-ужиткового мистецтва, зокрема фарфор із зображенням птахів: посуд, скульптура, дрібна пластика.

Виставка знайомить глядачів як з творами відомими з постійної експозиції, так і з роботами, що нечасто покидають запасники музею.

*Правила відвідування музею:
1. Відвідування можливе лише з одягненою санітарною маскою;
2. Перед входом до музею адміністратор зобов’язаний провести температурний скринінг. Якщо температура відвідувача перевищує 37,3 C, музей вимушений відмовити у відвідуванні;
3. Санітайзери для рук знаходяться біля входу, гардеробу та в санітарній кімнаті;
4. Дотримуйтесь дистанції 1,5 м;
5. В експозиції музею можливе перебування з розрахунку один відвідувач на 5 м.кв. Просимо зачекати своєї черги у випадку, якщо в експозиції знаходиться максимальна кількість відвідувачів.

Тривалість виставок: до 31 липня 2020р.

Національний музей «Київська картинна галерея»

м. Київ. Вул. Терещенківська, 9

Номер телефону: +38 044 299 7080

Організатори

Схожі заходи

«Johnson& Johnson» - галерея «Imagine Point»
виставка 03 December - 09 January

«Johnson& Johnson» – галерея «Imagine Point»

Галерея Imagine Point 90
«GNOSSIENNE. Аліна Бачуріна, Женя Шень» - Галерея «Триптих Арт»
виставка 27 November - 24 December

«GNOSSIENNE. Аліна Бачуріна, Женя Шень» – Галерея «Триптих Арт»

Галерея «Триптих Арт» 146
«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» - Галерея «Артсвіт»
виставка 27 November - 30 January

«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» – Галерея «Артсвіт»

Галерея «Артсвіт» 148
ЩЕ

Коментарі