1400x90-arthuss-2

«Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі» – 39.9gallery

Коли

01 June - 30 June

Де

39.9gallery Київ, вул. Воздвиженська, 50, другий поверх

Вартість

Бесплатно

«Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі» - 39.9gallery

З 1 до 30 червня 2021 року в просторі 39.9gallery працює виставка «Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі».

«Ніколи не працюйте» – це гасло, написане на паризькій стіні в 1953 році теоретиком Гі Дебором та було вираженням прагнення до життя, орієнтованого на художню самореалізацію. Однак водночас цей вислів означав заклик повстати проти справжньої біди роботи, повстати проти іноді жорстоких, іноді піднесених обмежень різноманітної, болісної та відчуженої роботи, проти прекарності праці.

Прекарність (зі франц. рrécarité) означає шаткість та нестабільність умов життя і праці, у вузькому сенсі – нестандартні форми зайнятості і нові форми трудових відносин. Відсутність контрактів, гарантованого робочого місця, соціальних пільг, недотримання трудових прав, постійна загроза безробіття – невід’ємна частина культурного та мистецького поля в Україні в 2021 році.

«Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі» - 39.9gallery

Виставка присвячена проблемі трансформації праці культурного виробництва та повсякденного життя творчих працівників. Більшість приватних комерційних організацій культури, які з’явилися в нових ринкових умовах, функціонують як підприємства середнього і малого бізнесу, тому мають високу ступінь невизначеності в майбутньому, нестабільний дохід і постійні, зростаючі витрати. Відсутність достатньої кількості культурних інституцій як потенційних робочих місць, належного фінансування державних і муніципальних установ культури, наявності у міському просторі локацій для роботи художників та культурних операторів спричиняють економічну та особистісну кризу митця та працівника культурної сфери.

Як простір міста впливає на умови роботи в культурі? Чи вважається мистецька практика художника роботою? Чи коли-небудь митець працював в Україні? Чи має художни_ця право на захищеність? Чи має право на оплачувану відпустку? Чи має гарантію на зайнятість? Чи має право на публічну презентацію результатів своєї діяльності? Сучасні українські художниці та художники шукають відповіді на ці питання у мистецьких творах, представлених в просторі 39.9gallery.

«Ne travaillez jamais. Про прекарність праці в культурі» - 39.9gallery

Учасниці та учасники виставки: Марина Довганич, Женя Лаптій, Socia, Даня Ковач, Олександра Вороніна, Саша Ше.

Графік роботи виставки з вівторка до суботи з 11:00 до 20:00. Для того, щоби відвідати виставку, потрібно зареєструватися: bit.ly/vystavka_pislia_zavtra.

На жаль, маємо обмежену кількість місць і одночасно можемо запросити лише 10 людей. Під час відвідування виставки просимо вас зберігати дистанцію й одягати маски. Якщо почуваєте себе погано, залишайтеся вдома і попередьте організаторок.

Організатори

Схожі заходи

foto-gorizont-1
виставка 28 July - 28 August

CAUTION! FRAGILE! – галерея «Imagine Point»

Галерея «Imagine Point» 1371
Іван Приходько - галерея «ЛАВРА»
виставка 02 July - 16 July

Іван Приходько – галерея «ЛАВРА»

Галерея «ЛАВРА» 2352
«ВЕЛИКА СІМКА» - Музей історії міста Києва
виставка 27 May - 28 June

«ВЕЛИКА СІМКА» – Музей історії міста Києва

Музей історії міста Києва 2631
«Плоть і кров» - Mironova Gallery
виставка 03 June - 17 June

«Плоть і кров» – Mironova Gallery

Mironova Gallery 3720
ЩЕ

Коментарі