1400h90-gompertz

Новий проект українського художника APL315 представили в найбільш авторитетній галереї Варшави

Коли

13 May - 01 July

Де

Галерея Foksal Варшава

Вартість

Бесплатно

3_rel

APL315 – псевдонім однієї з надзвичайно самобутніх особистостей, які представляють молоде покоління митців у сфері сучасного українського мистецтва. Цей художник живе в Одесі – місті, де минуло його дитинство, і в Києві, де, як він наголошує, більш інтенсивно долучається до сучасного арт-життя. APL315 працює у сфері графіті з 2000 року. Його роботи можна побачити не тільки в Україні та країнах СНД, а й в інших країнах Європи і навіть на Далекому Сході (у Південній Кореї). Типовою рисою вуличного мистецтва є його мінливість і тимчасовість, тому APL315 найщасливіший, коли малює на вагонах товарних потягів, які, подорожуючи на великі відстані, охоплюють «виставкою» його творів потенційно набагато ширшу аудиторію глядачів, ніж будь-яка галерея чи музей.

4_rel

З 2006 року APL315 співпрацює з галереями. Проте його діяльність як художника в цьому напрямі інша. Він не відтворює графіті на виставках. Найчастіше митець пише свої твори на вільно розтягнутих, великоформатних полотнах. Іноді він звертається до менших форматів і малює на папері. Проте методи, які використовує APL315, мають витоки з графіті. Він поєднує різні типи фарб, таких як олія, акрил або аерозоль та маркерна ручка. Часом художник створює скульптури, використовуючи легкодоступні матеріали: дошки з дерева, дріт, клейку стрічку, фольгу та папір; ці скульптури – тривимірна матеріалізація його графіті. Нещодавно APL315 також почав створювати малюнки у вигляді татуювань.

6_rel

Незважаючи на те, що його стиль можна було б віднести до напряму “trash graffiti” і він естетично схожий на роботи групи CAP (Crew Against People), заснованої в Празі у 2005 році, APL315, безсумнівно, розвиває власну індивідуальну, оригінальну, неповторну живописну мову; його роботи хижацькі, провокативні та критичні щодо реальності навколо нього, і він постійно експериментує з формою зображення й текстурою поверхні. Ентомолог за освітою, APL315 відкрито визнає, що його велике натхнення – це світ комах. Біоморфні форми його переважно абстрактних композицій часто породжені спостереженнями митця за формою та кольорами цього світу, але APL315 також цікавить колективна поведінка спільнот комах, яку він порівнює безпосередньо з поведінкою людини. Іншим натхненням для його мистецтва є електронна просторова музика у широкому сенсі, і це часто формує фон для його виставок.

7_rel

У своєму новому проекті “Almost Human” («Майже людина» – з англ.), що нині презентується в галереї Foksal у Варшаві, APL315 намагається простежити паралель між спільнотами людей і комах. Він бачить неабияку схожість у способі їх функціонування і відображає свої спостереження за людськими спільнотами, їхніми моделями поведінки й реакціями, зумовленими різними чинниками та обставинами. Як стверджує сам художник, «люди часто не розуміють, що живуть у системі певного світогляду. У сучасному світі свідомий вибір “залялькуватися”, як комаха, відсторонитися від активної участі у житті, плекаючи ілюзію спокою і миру, є досить поширеним. Нам часто здається, що скласти крила і “залялькуватися” легше і менш болісно. Але легкість, яку дає це ставлення, є удаваною; воно позбавляє нас можливості виражати себе через активну взаємодію зі світом, а нашу думку – бути почутою».

Залялькуватися і чекати змін – поведінкова картина, характерна для комах, безпосередньо пов’язана з людьми, які навмисно вибирають пасивний спосіб життя, ховаючись за звичними заняттями: сном, харчуванням, роботою та різними іншими повторюваними вчинками, використовуючи їх як ритуал, який слугує певним щитом, що захищає їх від активного, відповідального життя. У більш широкій перспективі ці ознаки регресу, що виникають унаслідок браку особистої волі та свідомої позиції, а також постійне перебування в зоні комфорту призводять до незворотних соціальних наслідків.

11_rel

Галерея Foksal, у якій нині представлений проект APL315 “Almost Human”, – найперша галерея Варшави. Вона була заснована в 1966 році та є однією з найавторитетніших галерей Польщі. Її діяльність сконцентрована на пошуку і висвітленні радикальних підходів до сучасного мистецтва. Вибір художників, які представляють свої роботи в галереї, сформував її ключові позиції та важливість. Багато виставок, демонстрацій, акцій та заходів галереї були новаторськими і стали частиною історії мистецтва. Досить згадати художників світового рівня, які співпрацювали з Foksal: Тадеуш Кантор (Польща), Едвард Красінські (Польща), Лоуренс Вайнер (США), Даніель Бюрен (Франція), Ансельм Кіфер (Німеччина) та ін. Лише кілька з цих відомих художників дебютували в галереї; багато представляли свої роботи в Foksal, уже будучи знаними в усьому світі митцями. Тож виставка українського художника APL315 в такій авторитетній інституції – важлива подія на його творчому шляху та заслуговує нашої уваги, як і подальший розвиток цього митця.

Виставка триватиме до 1 липня 2018 року. Куратор: Катаржина Крисяк.

Усі фото: Бартош Гурка. Фото люб’язно надали художник і галерея Foksal, м. Варшава, www.galeriafoksal.pl

Організатори

Схожі заходи

«Прозорість: Балтійська сповідь» в КалитаАртКлуб
виставка 20 October - 14 November

«Прозорість: Балтійська сповідь» в КалитаАртКлуб

КалитаАртКлуб 40
«ART BAZAR–2018» в галереї «Триптих АРТ»
виставка 20 October - 06 November

«ART BAZAR–2018» в галереї «Триптих АРТ»

Триптих АРТ 57
2019 року Опішне презентує найактуальніші тенденції художньої кераміки
виставка

2019 року Опішне презентує найактуальніші тенденції художньої кераміки

Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному 38
«Урбаністіка». Андрій Блудов в Karas Gallery
виставка 16 October - 30 October

«Урбаністіка». Андрій Блудов в Karas Gallery

Karas Gallery 33
ЩЕ

Коментарі