«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» – Галерея «Артсвіт»

Коли

27 November - 30 January

Де

Галерея «Артсвіт» м. Дніпро, вул. Січових Стрільців, 4-а

Вартість

Бесплатно

«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» - Галерея «Артсвіт»

Галерея «Артсвіт» презентує виставку Сергія Алієва-Ковики «Оголені».

«Експресія образів Сергія Алієва-Ковики – не лише зовнішня. Чуттєва й нестримна форма його графічних і живописних композицій відображає напружений внутрішній світ художника. Робота над темою «Оголених» – важлива в його творчому процесі, про що свідчать численні натурні штудії. Зберегти в гравюрі та живописі відчуття безпосередності для художника надзвичайно важливо. Маючи за плечима великий доробок у царині графіки, передусім мистецтві деревориту, який завжди був йому цікавішим за інші техніки (адже митцю подобається долати супротив матеріалу, що відчувається, зокрема, і в його дерев’яній скульптурі), в останні чотири роки Алієв-Ковика почав пошуки нових виражальних засобів, звернувшись до техніки лінориту. Він розробляв як традиційні прийоми різьблення та друку, так і нові – прагнувши відтворити «живі» лінії чорним по білому, почав друкувати білими фарбами на чорному папері, переводив рисунок з негативного на позитивний. Вирішення цих, на перший погляд, чисто технічних завдань виводило автора до змістового наповнення образу, до відчуття «мальованої, живої» лінії-рани на зразок натурного шкіцу. Нові особливості ліноритного друку: експресивна лінія, біла фарба, що «прагне» перекрити чорну поверхню, також серійність образу, тиражність і повторюваність мотиву – усе це прочитується як стан, обумовлений сьогоденням, як моменти психологічної загальмованості, рутинності та очікування виходу, суголосні почуттям «чумного часу»; а жіночий образ набуває символічного значення – всезагальної жіночої сутності, непереборної сили, що протистоїть випробовуванням часу.

Мотив оголеної жіночої натури – один з провідних у творчості художника. На відміну від гравюри, яка вимагає дисциплінованості, у малюнках і великих живописних полотнах (триптиху як продовженні серійних варіацій попереднього часу) автор демонструє нестримну енергетику, розкріпаченість мови, примітивізацію форм, ефекти напруженої лінії або вільного, неслухняного живописного мазка. Митець збуджує уяву глядача, привносить неспокій та контрастність, а чорний, білий і червоний, домінантні в кожному з трьох полотен, сприймаються символічно як кольори триєдності всесвіту.

«Оголені» Алієва-Ковики – це особистісна інтерпретація в численних варіаціях (гучних монументальних та інтимних, камерних) класичної жіночої теми, це «текст» без початку і кінця, у якому – роздуми про вічне та відгук сьогодення.»

Олена Годенко-Наконечна

Подивитись виставку “Оголені” в галереї Артсвіт можна з 27 листопада по 30 січня. Вхід вільний за умови дотримання карантинних норм та рекомендацій МОЗ.

Сергій Алієв-Ковика

Народився в 1956 році в с. Бабайківка, Царичанський р-н, Дніпропетровська область. Навчався в Московському поліграфічному інституті (майстерня Мая Мітурича). Працював художником-оформлювачем Дніпропетровського трубопрокатного заводу, вантажником на молокозаводі №2,сторожем геологічної автобази, викладав живопис, малюнок та композицію на кафедрі дизайну Київського університету культури та мистецтв. Основні напрямки роботи: станкова графіка (дереворит, ліногравюра, літографія, офорт), живопис, дизайн книг, дитяча ілюстрація, скульптура (в камені, залізі, дереві), фотографія. Крім цього створює витинанки та ляльки-мотанки. Художника цікавлять історичні аспекти, візуальні образи та специфіка міста, степовий краєвид Дніпропетровського регіону, а також характер життя людини в соціумі та її внутрішня комунікація. Живе та працює в Дніпрі.

Персональні виставки:

 • виставка «Протистояння» – Музей сучасного українського мистецтва
 • Корсаків, Луцьк, 2020.
 • виставка «Пори року» – Дніпропетровський художній музей, Дніпро, 2019
 • р.
 • виставка «Поза зоною комфорту» – Музей українського живопису,
 • Дніпро, 2018 р.
 • виставка живопису – Дніпропетровський художній музей, Дніпро, 2017 р.
 • виставка «Бестіарій» – EDUCATORIUM, Київ, 2017 р.
 • виставка гравюри – Северодонецьк, 2017 р.
 • виставка гравюри та малюнку – Дніпропетровський художній музей,
 • Дніпро, 2006 р.
 • виставка фотографії «Йдучи» – музей «Літературне Придніпров’я»,
 • Дніпро, 2001 р.

Організатори

Схожі заходи

«На порозі літа» - галерея «НЮ АРТ»
виставка 25 February - 13 March

«На порозі літа» – галерея «НЮ АРТ»

Галерея «НЮ АРТ» 1597
В Imagine Point проходить виставка Оксани Стратійчук і Валерія Шкарупи "Лінія горизонту".
виставка 29 January - 27 February

“Лінія горизонту” – галерея Imagine Point

Imagine Point 2165
«Romantic Collection». Влад Кришовський - ЦСМ «Білий Світ»
виставка 09 February - 25 February

«Romantic Collection». Влад Кришовський – ЦСМ «Білий Світ»

ЦСМ «Білий Світ» 1836
«ВІЗІОКРАТІЯ» - Інститут проблем сучасного мистецтва
виставка 11 February - 24 February

«ВІЗІОКРАТІЯ» – Інститут проблем сучасного мистецтва

Інститут проблем сучасного мистецтва 1137
ЩЕ

Коментарі