neimovirni-1400x90

«Паноптикум» в ЦСМ «Білий Світ»

Коли

10 May - 30 May

Де

ЦСМ "Білий світ" м. Київ, вул. Пушкінська, 21-А

Вартість

Бесплатно

RR-BilyjSvit_-_PLAKAT-A1

З 10 по 30 травня у Центрі Сучасного Мистецтва «Білий Світ» проходить виставка Романа Романишина під назвою «Паноптикум».

Її автор є широко відомим в Європі майстром графіки, живописцем і скульптором. Важко знайти графічну техніку, якою б він не володів. Роман Романишин знаний серед європейських митців та публіки своїми кольоровими офортами (техніка глибокого друку), друкованими в три дошки.

Роботи Романа Романишина зазвичай поглинають увагу глядача дивовижними кольорами та витонченим символізмом, охопленням як простору, так і часу, поєднанням статики та динаміки.

Цього разу змістовим центром експозиції стала ідея паноптикуму – архітектурної споруди, розробленої у XVIII столітті філософом Джеремі Бентамом, що являє собою різновид в‘язниці. Суть ідеї полягає в тому, що конструкція споруди дає можливість одній людині-наглядачеві спостерігати за всіма камерами одночасно. В той самий час в’язні можливості бачити наглядача не мають, хоча знають, що за ними може вестися спостереження.

img_5517

Роман Романишин уявляє паноптикум як велику колекцію яких завгодно предметів і явищ – усього, що можна побачити, помацати, послухати, відчути… Паноптикум є зібранням антикваріату чи просто старих речей, картин, естампів, стародруків, мап, книг (такий паноптикум ми називаємо бібліотекою), напоїв, сувенірів, дагеротипів, вінілу, спогадів, снів, дивних образів.

img_5524

Час від часу в своєму паноптикумі варто наводити (чи принаймні намагатися навести) якийсь лад. Спробувати структурувати надбане, розкласти речі по відповідних шафах і розпихати по знайомих шухлядах. Або спорудити з експонатів якусь виразну і зрозумілу споруду чи конструкцію, для зручності максимально просту. Даний проект і є результатом цих намагань.

img_5523

На виставці будуть експонуватися великі графічні проекти з циклу «Паноптикум» під назвами «Піраміда» і «Вежа». Крім них глядач побачить і інші аркуші з цього циклу, а також дещо з малих форм, зокрема, цикл кольорових офортів із серії «Серце й голова» (HEArt&HEAd).

Відкриття виставки 10 травня о 19.00.

Експозиція триватиме до 30 травня.

Вхід вільний.

Організатори

Схожі заходи

«Back to black» в Karas Gallery
виставка 22 November - 11 December

«Back to black» в Karas Gallery

Karas Gallery 39
«Микола Кричевський. Мистець і світ» в Музеї української діаспори
виставка 22 November - 20 January

«Микола Кричевський. Мистець і світ» в Музеї української діаспори

Музей української діаспори 59
eto-lico-60h80-hm-2018
виставка 20 November - 09 December

«Чорним по білому» в White World

White World 48
Виставка кераміки «ПОДИХ ВОГНЮ» в ЦеГлинаАрт
виставка 15 November - 01 December

Виставка кераміки «ПОДИХ ВОГНЮ» в ЦеГлинаАрт

ЦеГлинаАрт 93
ЩЕ

Коментарі