Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

«Солдатики: вторгнення» – виставка Олега Калашніка у Музеї Ханенків

Коли

11 August - 25 September

Де

Музей Ханенків Київ, вул. Терещенківська, 15-17

Вартість

Бесплатно

«Солдатики: вторгнення» - виставка Олега Калашніка у Музеї Ханенків

«Солдатики: вторгнення» виставка Олега Калашніка у Музеї Ханенків

11 серпня – 25 вересня 2022 року (дати можуть змінюватися)

Із запровадженням воєнного стану в Музеї Ханенків відбулись кардинальні зміни. Колекцію сховали, зали спорожніли. Це дало поштовх до переосмислення експозиції. Як Музей може реагувати на сучасні події? Так з’явилася ідея представлення проєктів українських митців, першим з яких став Олег Калашнік.

У роботах автора знову повторюється той самий образ іграшкового солдатика, такого собі супер-героя радянського дитинства, покликаного виховувати дітей захисниками. До початку повномасштабної війни у вітринах азійської експозиції експонувались у тому числі і ритуальні предмети та елементи зброї. Мілітаризм та героїзм – теми, що нерідко фігурують у мистецтві Азії. Солдатики Калашніка, розташовані на місцях цих речей, вступають у невидимий діалог з слідами перебування музейних експонатів.

Уперше цю серію робіт Калашніка під назвою «Enfant terrible» було представлено в ЄрміловЦентрі, у Харкові. Відкриття виставки відбулось 22 лютого, а через день розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну. Центр з мистецького майданчика перетворився на укриття, а іграшкові солдатики Калашніка з арт-об’єктів – на обереги. Проєкт набув додаткових значень: виставка стала водночас проєктом-передчуттям та візуалізацією страшного сьогодення.

Частиною проєкту стала інтелектуальна бесіда Сергія Жадана та Євгенія Стасіневича. Тексти діалогу співрозмовників розміщені у вітринах усіх чотирьох зал. У них автори рефлексують про роботи Олега Калашніка та навколишню дійсність, міркують про зв’язок минулого й теперішнього. 

Олег Калашнік – харківський художник та скульптор. Член художньо-реставраційного об’єднання «Red Horse». Роботи художника зберігаються у музейних та приватних колекціях України, Німеччини, Франції, Росії, Португалії та США. Живе та працює в Харкові. Під час російського повномасштабного вторгнення в Україну займається волонтерською діяльністю у Харкові.

Автори текстів: Сергій Жадан та Євген Стасіневич 

Архітектор експозиції: Віталій Кохан

Координаторка проєкту: Ольга Новікова

Проєкт реалізовано у співавторстві з YermilovCentre

Партнери:

  • Харківський літературний музей
  • Благодійний фонд “Міжвухами”

Організатори

Схожі заходи

Портрет художника. Анатолій Криволап - Академія мистецтв України
виставка 30 September - 28 October

Портрет художника. Анатолій Криволап – Академія мистецтв України

Академія мистецтв України 220
«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури
виставка 26 August - 26 October

«Відродження» – виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Музей видатних діячів української культури 526
ЩЕ

Коментарі