Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Тарас Гайда «Сутність» – SOVA SPACE

Коли

22 June - 28 June

Де

SOVA SPACE Львів, пл. Міцкевича, 8, Будинок книги (1 вхід), 4 поверх

Вартість

Бесплатно

Тарас Гайда «Сутність» - SOVA SPACE

З 22-28 червня у львівському арт-просторі SOVA SPACE буде презентовано персональний проект київського художника Тараса Гайди «Сутність». 

Це вже другий проект автора, який матимуть змогу побачити львів’яни: у 2019 році відбулася перша персональна виставка художника під назвою «Мімікрія». В проекті «Сутність» автор продовжує розвивати притаманні його творчості теми, проте нині виходить на більш чуттєвий рівень в питаннях дослідження самоідентифікації та самовтілення.

Тарас Гайда «Сутність» - SOVA SPACE

Новий проект Тараса Гайди є дослідженням власного Я, зануренням у глибини підсвідомості. Завдяки інтуїтивному мисленню автор зображує ситуації та образи, рефлексуючи на пережиті емоції, відчуття та сценарії власних життєвих подій. Часто людина стає заручником пережитого досвіду, постійно повертаючись до нього,  картаючи себе або ж ностальгуючи,  подумки переживаючи його знову і знову.

img_1799

Навіть у дорослому віці, ми знаходимось в процесі безперервного пошуку комфортного емоційного кокону, який би захистив та відмежував нас від життєвих проблем і навантаження хоча б на деякий час. В одній з робіт проекту закладено саме такий досвід автора – туга за безтурботним моментом з дитинства, який вислизнув як сонячний зайчик, проте залишив у підсвідомості незгладимий слід. В інших художник втілив щемку тему відчуження та шлях до самовтілення, намагання відмежувати власне Я від Я колективного, вивільнити свою сутність.

Тарас Гайда, автор проекту:

«Інколи я дуже прагну закритися в собі та загубитися в процесі проживання власних досвідів і стати лише байдужим свідком стрімкого потоку буття.  Проте, я ніколи не втечу від самого себе, і це, мабуть, одна з неосяжних та безкінечних матерій для трансформації мого досвіду в творчу енергію – так народжуються мої роботи, в яких багато підсвідомого і особистого».

Стан вільного емоційного падіння, що так важливий для митця, в реаліях сьогодення ускладнюється соціальними нормами та упередженнями. Пірнання в глибини власних роздумів, страхів не даються митцеві легко, адже він, як і кожна людина, оточений соціумом з його власними правилами та обмеженнями. В проекті «Сутність» закладено багато особистого досвіду художника, який через процес сублімації уособлюється в роботах – вся внутрішня напруга, страхи та роздуми трансформуються в енергію творчості.

 b3445-clip-53kb

Дар’я Біленко, куратор проекту:

«Для мене це вже друга кураторська співпраця з Тарасом – я з великим інтересом спостерігаю за його творчим розвитком та трансформаціями. Для мене, як для куратора, дуже важливо знаходитись у стані симбіозу з митцем – мати один творчий подих на двох. Мені дуже імпонують ідеї, які Тарас піднімає в своїх роботах: дослідження власного Я, пошук шляху до розуміння власних емоційних глибин, синергія фізичного та емоційного. Мені би хотілось, щоб між глядачем та роботами виник зв’язок, адже  в проект закладено багато особистого досвіду митця та емоційних вібрацій, які здатні спонукати замислитись про нашу особистісну мімікрію, якій ми інколи не надаємо належної уваги».

Марта Троцюк, куратор проекту:

«Тема самовтілення у роботах Тараса Гайди має надзвичайно особистісний характер але, водночас, розгалуженою сіткою зв’язків сягає загальнолюдських глибинних процесів пізнання. Дерева, які автор так часто зображує, є символом свідомого прагнення заземлення, укорінення власної сутності у живильному ґрунті приналежності. Домінантні кольори подразнюють своєю контрастністю, на монохромному зображенні проступають золоті та багряні акценти, які знову нас повертають до теми відмежування власного Я, водночас через страждання та просвітлення — незмінні складові особистісного росту».

Локація: SOVA Space. Організатори: Gallery 101, Dasha Bilenko artblog, Young Blood.

 

 

Тривалість проекту: 22.06 – 28.06.2020 р.

SOVA Space. м.Львів. Пл. Міцкевича, 8, Будинок книги (1 вхід), 4 поверх

Графік роботи: з 14.00 – 20.00 щоденно

Організатори

Схожі заходи

banner
виставка 16 July - 04 August

«Trainspotting» – ЦСМ «Білий Світ»

White World 22
«Boys by Girls. Інтерпретація маскулінності» в аукціонному домі “Корнерс”
виставка 03 July - 31 July

«Boys by Girls. Інтерпретація маскулінності» в аукціонному домі “Корнерс”

Аукціонний дім “Корнерс” 120
Максим Бєсков «Діва» - Клуб мистецтв SOVA
виставка 05 July - 11 July

Максим Бєсков «Діва» – Клуб мистецтв SOVA

Клуб мистецтв SOVA 1028
Національний музей «Київська картинна галерея» відкриває свої двері для відвідувачів!
виставка 01 July - 31 July

Національний музей «Київська картинна галерея» відкриває свої двері для відвідувачів!

Національний музей «Київська картинна галерея» 239
ЩЕ

Коментарі