У Києві пройде виставка дивакуватих керамічних звірів

Коли

10 October - 30 November

Де

Національний музей українського народного декоративного мистецтва Київ, вул. Лаврська 9, корпус 29

Вартість

Бесплатно

масштабна виставка зооморфної кераміки ZOOZOOM

10 жовтня у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкриється масштабна виставка зооморфної кераміки ZOOZOOM. Усього буде показано 120 робіт, виконаних у традиційній для української культури анімалістичній пластиці.

 

Серед 60 художників-учасників також майстри студії українського дизайну та архітектури Sergey Makhno Architects.  Будуть представлені вісім авторських артіграшок ручної роботи від Сергія Махно, архітектора та засновника студії, Олександра Ярового, куратора керамічного виробництва, працівника етнографічного музею, автора гончарних майстер-класів, та Вячеслава Одарченка, відомого кераміста з Полтавщини, майстра у техніці раку.

Будуть показані вироби із колекції «ДІДО. Карпати»  — це ведмеді,  хранителі часу леви-лембики та овечки, що символізують страх та боротьбу з ним. Птахи з фольклору Полтавщини, велетень-мудрець ІШО, а ще татуйований півтораметровий ведмідь – також в експозиції від Sergey Makhno Architects. Тут кожен герой — це окрема історія. Кожна історія — це звеличення українських традицій.

Наприклад, один із керамічних героїв Дідо Пилип кожного вечора після пасіки приходить у свою майстерню ліпити глечики. Вечері глина стає піддатливою, м’якою, як пластилін у пухленьких дитячих руках. От Дідо Пилип і грається з нею — руки плавають по шматку глини, з’являються вигини, округла форма та високий силует. Скоро з цього глечика Дідо Пилип з приятелями буде пити молоко під яблунями та слухати бджіл, а потім вони підуть на полонину і будуть дивитися на овечок. А ось і вони — Дідо Василь та Дідо Михась. Взяли з собою скрипку та люльку — сьогодні біля саду будуть танці.

Лінійка зооморфної кераміки в рамках виставки ZOOZOOM — це протиставлення хижості та сентиментальності та можливість зустрітися один-на-один зі своїми страхами та мріями, аби зрозуміти, куди йти далі.

Виставка триватиме 2 місяці за підтримки «ЦеГлинаАрт».  Буде проходити ряд тематичних майстер-класів, лекцій, перегляд відеофільмів.

Де: Національний музей українського народного декоративного мистецтва,

вул. Лаврська 9, корпус 29, Київ, Україна

Коли: 10.10-30.11 з 10:00 до 18:00, вівторок – вихідний

Організатори

Схожі заходи

«Johnson& Johnson» - галерея «Imagine Point»
виставка 03 December - 09 January

«Johnson& Johnson» – галерея «Imagine Point»

Галерея Imagine Point 89
«GNOSSIENNE. Аліна Бачуріна, Женя Шень» - Галерея «Триптих Арт»
виставка 27 November - 24 December

«GNOSSIENNE. Аліна Бачуріна, Женя Шень» – Галерея «Триптих Арт»

Галерея «Триптих Арт» 145
«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» - Галерея «Артсвіт»
виставка 27 November - 30 January

«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» – Галерея «Артсвіт»

Галерея «Артсвіт» 147
ЩЕ

Коментарі