«В очікуванні на міста без міст» Петро Сметана, Соломія Чубай – Галерея Imagine Point

Коли

18 January - 12 February

Де

Галерея Imagine Point Київ, Голосіївський проспект, 86/1

Вартість

Бесплатно

«В очікуванні на міста без міст» Петро Сметана, Соломія Чубай - Галерея Imagine Point

Цього разу проєкт  “Ти не Я, але Ми Разом” поєднав альтернативне бачення пейзажу у живописі двох львівських митців – Петра Сметани та Соломії Чубай.

Петро Сметана – відомий український художник, його виставки відбулися  у мистецьких локаціях  (у галереях, музеях, на арт-фестивалях) в Україні, Польщі, США, на Кіпрі, у Нідерландах, у Туреччині, в Іспанії, Болгарії, у Китаї. Серед його проєктів – “Ефимерний ландшафт”, “Обрамлення реальності”, “Альтернативна перспектива”, “Сажа”, “Міста, що зникають”.

Пейзаж – улюблений жанр художника. У краєвидах митця гармонійно поєднуються вишукані колорити та  цупкі, часом жорсткі фактури. Сувора естетика покинутих споруд здається, розчиняється у кольорових площинах неба і землі. Його “Міста, що зникають”, внутрішньо споріднені із поезією Грицька Чубая, батька Соломії: “Але все, що видиме, мертве. І чим видиміше, тим мертвіше. То що ж робити, тоді як стане Явою манливість всіх свічад…”

Соломія Чубай за фахом філолог (іспанська мова і література), перекладачка, співачка, менеджер та продюсер літературно-музичних проєктів “П’ятикнижжя”, “Колискові для Олекси”, “Чубай. Україна. Любов.  Poety”, “Вертеп. Poety”. Почала займатися живописом у 35 років. Малювання стало її життєвою необхідністю, її диханням. Тому її краєвиди – яскраві, сповнені сонця і тепла, по-дитячому щирі і справжні, але водночас сміливі, фактурні, із добре відчутною внутрішньою силою – як її музика, як її голос. Живопис Соломії проростає з поезії тата, Григорія Чубая:

“А там  із  неба  зорі  переспілі

Всю  ніч  падуть,  вигупують  об  дах.

Й  сумують  стерні  сумом  пожовтілим,

Лишивши  радість  в  буйних  колосках…”

Тема Соломії Чубай у дуеті з Петром Сметаною – праландшафт, чистий, ясний, не спотворений міськими спорудами. Такий, що чекає на “нове місто”, місто майбутнього…

Організатори

Схожі заходи

Портрет художника. Анатолій Криволап - Академія мистецтв України
виставка 30 September - 28 October

Портрет художника. Анатолій Криволап – Академія мистецтв України

Академія мистецтв України 1657
«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури
виставка 26 August - 26 October

«Відродження» – виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Музей видатних діячів української культури 1868
ЩЕ

Коментарі