1400x90-arthuss-2

«Відродження» – виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Коли

26 August - 26 October

Де

Музей видатних діячів української культури м. Київ, вул. Саксаганського, 97

Вартість

Бесплатно

«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

26 серпня у Музеї видатних діячів української культури відбулось відкриття виставки Лери Літвінової “Відродження”, що присвячена дослідженням  впливу на Чорне море дій росії на території України.

Інсталяція з циклу робіт Лери Літвінової Under the Surface, яка представлена на виставці, створена в рамках резиденції для митців EMBracing the Ocean, який є активністю програми сталого розвитку ООН UN Decade of Ocean Science for Sustainable Development. Партнерами виставки є проєкт EMBLAS, компанія UNIVEST, Центр екологічних ініціатив ГО ЕКОДІЯ.

«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Мисткиня Лера Літвінова говорить:

«Що ми зробимо, коли закінчіться війна? Чи змінимо наші звички та будемо більш відповідальні? Всі думки зараз про наших захисників один з відвідувачів, сказав, що деякі з арт-об’єктів нагадують “квіти війни”. Можливо, так і є. Ми змінились, ми змінюємось. Мають змінюватись і наші підходи до збереження крихких екосистем та ролі в цьому як державних посадовців, бізнесу, так і пересічних споживачів. Наше бурхливе життя сьогодення надає нам можливість завдати питання собі, в якої країні ми прагнемо жити».

У 2014 році почалась війна. Початком стали бойові дії на Сході України та анексія Криму. Зараз війна вийшла на нові території. Окрім безперечно великих втрат серед населення, руйнування життів та знищення культури, агресор руйнує і природу.

«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Софія Садогурська, морський біолог, експертка ГО Екодія каже:

«Активні бойові дії на морі та російські військові кораблі, які наразі постійно перебувають у північно-західній частині Чорного моря, не тільки блокують морські порти України, ставлячи світ перед загрозою глобального голоду. Вони можуть спричинити техногенні катастрофи та серйозно вплинути на екосистему Чорного та Азовського морів».

«Відродження», об’єднуючи мистецтво та науку, створює особливий гуманістичний підхід, над реалізацією якого треба працювати вже зараз. За словами морського біолога Євгена Дикого: “По війні, після нашої перемоги, ми будемо змушені лікувати не лише людські рани, але і поранені війною екосистеми, і на суходолі, і в морі. Оплатять це нам росіяни, за рахунок репарацій. Але щоб виставити їм рахунки, та щоб розробити програму відновлення скаліченої природи, нам потрібно буде спершу докладно розібратись, як саме війна пошкодила нашому морю, які ланки екосистем краще витримали, а які найбільше пошкоджені. Тож одразу по завершенню війни ми стартуємо велику програму встановлення стану Чорного та Азовського морів, щоб діагностувати їхні “хвороби” та оцінити потрібне “лікування”.

«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Виставка діє з 26 серпня до 26 жовтня 2022 року. Відвідування згідно з умовами Музею.

Адреса: м. Київ, вул. Саксаганського, 97. Години роботи: 10.00-17.00, з середи по неділю.

Організатори

Схожі заходи

Портрет художника. Анатолій Криволап - Академія мистецтв України
виставка 30 September - 28 October

Портрет художника. Анатолій Криволап – Академія мистецтв України

Академія мистецтв України 13698
«Made in Kyiv. Археологія повсякдення» - Музей історії міста Києва
виставка 08 July - 24 August

«Made in Kyiv. Археологія повсякдення» – Музей історії міста Києва

Музей історії Києва 1413
ЩЕ

Коментарі