Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

«Вулиця Свободи» (“Freedom Street”)

Коли

12 September - 08 October

Де

Арт-простір «Set» м. Київ, вул. Ярославів Вал, 14-А

Вартість

Бесплатно

В Києві відкриється виставка знакового українського фотографа Євгенія Павлова «Вулиця Свободи» (“Freedom Street”)

Євгеній Павлов «Вулиця Свободи» (“Freedom Street”)
12 вересня в незалежному арт-просторі Set відкриється «Вулиця Свободи» — ретроспектива знакового для українського мистецтва фотографа Євгенія Павлова. На виставці будуть представлені фотографічні серії з 1970 по 2003 рік, архівні матеріали та відео. Значна частина робіт Євгенія Павлова в Києві буде експонуватися вперше.

Завдяки практиці групи «Время», спів-засновником якої був Євгеній Павлов, а також їх маніфесту «Теорії удару», Харківська школа фотографії стала визначним явищем сучасного мистецтва. Фотографи ставили на меті документувати найбільш суперечливі та травматичні прояви дійсності, події та сюжети, які зазвичай суспільство намагається виключити зі свого уявлення про світ.]

evgeniy-pavlov-_arhivni-seriyi_-1995

«Розширення меж творчого жесту, послідовне відстоювання права на свободу творчості в умовах щоденного, непомітного контролю влади — центральна магістраль, що пронизує практику Євгенія Павлова з початку 1970-х років. «Вулиця свободи» розповідає про реакцію художника на табу в радянському суспільстві, стосунки з владою та приватний ліричний світ, наповнений діалогами з майстрами світового мистецтва. Експозиція включає експерименти Євгенія Павлова на межі різних жанрів та технік: фотографії, відео, живопису, хепенінгу, що йшли паралельно світовим практикам у сучасному мистецтві», — каже кураторка виставки, мистецтвознавиця Марія Вторушина.

evgeniy-pavlov-volodimir-shaposhnikov-tetyana-pavlova-z-seriyi-_spilne-pole_-1996

До експозиції увійдуть роботи з майже усіх серій Євгенія Павлова. Зокрема, будуть представлені серії «Скрипка» (1972) —  знакова масова зйомка чоловічої оголеної натури; «Delirium tremens» (1983) — образна документація стану «білої гарячки»; «Будинок побуту» (1975-2003)  — історія повсякденного життя людей та речей у пізньому СРСР та новоствореній Україні.

«Було таке потужне почуття соціального відчаю, що навіть любов його не перекривала.

Коли ми займалися фотографією в 70-х, дозволити собі суб’єктивність було досить сміливим кроком », — розповідає Євгеній Павлов.

evgeniy-pavlov-z-seriyi-_orvohrom_-1972-1999-_

Роботи Євгенія Павлова були показані на виставках в більшості країн Європи та Америки та знаходяться в музейних і приватних колекціях Іспанії, Італії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, США, України, Франції, Швеції, Японії. З-поміж них Музей образотворчих мистецтв Х’юстона, Художній музей та Центр сучасного мистецтва в Цинциннаті, Художній музей Зіммерлі Ратгерс Університету (США), Мультимедіа Арт Музей (Москва), Музей Фотографії в Шяуляї (Литва).

Дати проведення виставки 12.09 — 08.10. 

Подія у FB https://www.facebook.com/events/2654072747959377

_________________________________

Організатори

Схожі заходи

«Мультимедійна фотовиставка Конрада Пустоли»
фотовиставка 30 October

«Мультимедійна фотовиставка Конрада Пустоли»

Fundacja Nowych Działań 391
Ирина Хмара Фотопроект КРИК
фотовиставка 05 November - 11 November

«Крик» | Gallery 83

GALLERY 83 1222
«У ЗГАСАЮЧОМУ СВІТЛІ: Слідами євреїв східної Європи» | Triptych: Global Arts Workshop
фотовиставка 26 September - 09 October

«У ЗГАСАЮЧОМУ СВІТЛІ: Слідами євреїв східної Європи» | Triptych: Global Arts Workshop

Triptych: Global Arts Workshop 490

Коментарі