neimovirni-1400x90

“Звичне й просте”. Микола Малишко в арт-центрі Я-Галерея

Коли

13 June - 16 July

Де

Арт-центр "Я Галерея" Київ, вул. Хорива, 49-Б

Вартість

Бесплатно

malyshko_9-06_web-1

Новий проект Миколи Малишка в арт-центрі Я Галерея – це поле для сталих і нових роздумів, для рефлексій над звичними і простими речами, котрі однак завжди стають інтенціями до більш глибокої співучасті, розуміння. Скульптури, представлені на виставці – небагаточисельні (їх усього дві) і розміщені в законсервованому експозиційному просторі, що створює органічну розмежованість і допомагає наодинці осягнути матеріал та відслідкувати його трансформацію до художньої форми: „Наодинці зі Світом збагнути себе. Наодинці, наче вперше побачити”, – зі слів автора.

svitlo-300h80h40-18r

„На колінах” і „Світло” – найновіші твори митця (створені у 2018 році), в які він сам вписує безліч варіантів відображення і сприйняття сенсів. Розкриття глобального через деталі – так звана “індукція” смислових нашарувань, в яких прихована взаємодія художника з істиною. Остання й знаходить своє втілення у скульптурній пластиці та тяжіє до простого, а тому – органічного. Створення і осмислення – види процесу, в яких звичне для автора відчуття об’ємності висловлювання супроводжується зосередженістю на одиничному і позбавлене перенавантаження.

na-kolinah-190h150h105-18r_2

Дерево – меморіальний елемент, простий і одвічний, робота з яким переростає в історичні ремінісценції, що повсемістно відслідковуються у творчості Миколи Малишка. Ставлення до обраного матеріалу розкривається так: „Сосновий брус – земне світло Сонця”, – це той постійний діалог стосовно взаємодії внутрішнього з навколишнім, у якому стикається ідея і дія. Утіливши відчуття у дві дихотомічні роботи, автор створює широке поле відтворень у хронологічному вимірі культурної пам’яті, яка є основою народної самоідентифікаціїї і об’єктом для інтелектуальних пошуків. Саме виокремлення „звичного” і „простого” серед цих  аналітичних лабіринтів – головне завдання, яке ставить перед собою художник.

Анна Орищенко

Організатори

Схожі заходи

“Пізній check-out” в Щербенко Арт Центрі
виставка 24 April - 25 May

“Пізній check-out” в Щербенко Арт Центрі

Щербенко Арт Центр 35
«Aeterna historia» в Триптих АРТ
виставка 17 April - 30 April

«Aeterna historia» в Триптих АРТ

Триптих АРТ 29
«Lightcatchers» в White World
виставка 16 April - 05 May

«Lightcatchers» в White World

White World 33
«Back to the Future» в Gallery 83
виставка 16 April - 26 April

«Back to the Future» в Gallery 83

Gallery 83 81
ЩЕ

Коментарі