1400x90-arthuss-2

«ВІЗІОКРАТІЯ» – Інститут проблем сучасного мистецтва

Коли

11 February - 24 February

Де

Інститут проблем сучасного мистецтва Київ, вул. Євгена Коновальця 18-Д

Вартість

Бесплатно

«ВІЗІОКРАТІЯ» - Інститут проблем сучасного мистецтва

11 лютого о 18:00 в Інституті проблем сучасного мистецтва в рамках XIII платформи культурних ініціатив «Новітні спрямування» відкривається проєкт візуального мистецтва ВІЗІОКРАТІЯ.

Цього року тема проєкту спонукає до осмислення існуючих концепцій теорії візуального сприйняття. Куратори пропонують замислитися над злиттям досвіду віртуального і реального, який у 2020 році торкнувся кожного. Добре це, чи погано, але наслідки цього синтезу відчутні вже зараз.

«Наше сприйняття має особливу чутливість до візуальних атрибутів краси, процвітання та успіху. Саме тому світові імперії використовували в своєму звеличенні золото, квіти, оголене тіло та радісні обличчя. Той, хто міг дозволити собі всю цю розкіш, опинявся всередині ореолу слави, навіть діючи всупереч моралі та інтересам суспільства.

А все тому, що приваблива картинка знижує критичне мислення, активуючи передчуття задоволень. В такий спосіб візіократія направляє зір, змушуючи суспільство асоціювати суб’єкт влади тільки із змінами на краще.

Спроби радикальної емансипації від цього архаїчного феномену з’явились в експериментах авангардистів. Квадрат Малевича фактично став передвісником нової ери іконоборства, яка в різних формах триває і донині.

Однак перебудувати візуальну культуру не так просто. Адже навіть там, де зникають зображення, їх місце зазвичай займає література та ідеологія, розвиваючи залежність від дискурсу. Традиція підкоряти свідомість емоційно забарвленим картинкам, словам і текстам є настільки сильною, що її деконструкція асоціюється, переважно, із хаосом та божевіллям.

З огляду на це, очевидно, що візіократія міцно вросла в масову культуру, проте усвідомлення цього факту відбувається хіба що на території сучасного мистецтва».

В експозиції будуть представлені живопис, скульптура, інсталяція, об’єкти, фото та відео.

Відкриття проєкту відбудеться у відповідності до вимог боротьби із поширенням COVID-19.

ХУДОЖНИКИ

Артем Андрійчук, Віктор Ареф’єв, Олександр Бугай, Ірина Ворона, Маріко Гельман, Анжеліка Гончар, Сергій Гулєвич, Юрій Денисенков, Роман Домашич, Андрій Дудченко, Єлизавета Жданова, Олена Каїнська, Юлія Кириченко, Євген Клименко, Тетяна Колесник, Сергій Корнієвський, Анна Кострицька, Дмитро Купріян, Євген Лісняк, Руслан Лучко, Максим Мазур, Олена Маричевська, Володимир Михайлов, Ілля Михайлусь, Лідія Мороз, Богдана Пацюк, Едуард Потапенков, Юлія Савенко, Олександра Скляренко, Наталія Федоришин, Вероніка Чередниченко, Оксана Чепелик, Катерина Шиман, груповий проєкт Сергія Корнієвського, Едуарда Потапенкова та Людмили Раштанової, дует @shallow_wat і @some_static_pictures (Тищенко Ірена та Павлюк Тетяна).

КУРАТОРИ: Андрій Сидоренко та Ірина Яцик

КЕРІВНИК ПРОЄКТУ: Ігор Абрамович

ПАРТНЕРИ ПРОЄКТУ: ABRAMOVYCH.ART, Art Huss, Chernozem, InArt, Makhno Art Foundation, WowNowHow, ArtBureau, TUASHO

ВІДКРИТТЯ: 11 лютого о 18:00,

ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА, вул. Євгена Коновальця 18-Д, Київ.

В подальшому експозицію можна буде відвідати з понеділка по п’ятницю 10.00-19.00, в суботу 11.00-17.00.

Організатори

Схожі заходи

Портрет художника. Анатолій Криволап - Академія мистецтв України
виставка 30 September - 28 October

Портрет художника. Анатолій Криволап – Академія мистецтв України

Академія мистецтв України 10317
«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури
виставка 26 August - 26 October

«Відродження» – виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Музей видатних діячів української культури 10447
ЩЕ

Коментарі