Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Арт-проект «3D. PUBLIC ART» (Скульптура просто неба)

Коли

14 June - 04 August

Де

Національний заповідник "Софія Київська" Київ, вул. Володимирська, 24

Вартість

Бесплатно

14 червня 2018 року на території Національного заповідника «Софія Київська» стартує арт-проект «3D. PUBLIC ART». Цьогоріч другий етап виставкового проекту «Скульптура просто неба» (перший тривав з кінця травня до середини вересня 2016 року) проходитиме за підтримки Посольства Угорщини в Україні.

3dpublicart____a4___

Головна мета проекту – продемонструвати та популяризувати серед широкого кола глядачів тривимірні форми сучасного мистецтва у громадському просторі, акцентуючи потребу у встановленні в міському/парковому середовищі фахових творів паблік-арту.

Ідея проекту виникла із розуміння необхідності виходу сучасної скульптури за межі галерей та музеїв, (де їй стає затісно) та її гармонійної взаємодії із навколишнім міським/парковим ансамблем, що є нагальною проблемою українських населених пунктів. Актуальність теми зумовлена й процесом «декомунізації», який порушує назріле питання – визначення творів публічного мистецтва, що нині є маркерами життя суспільства і мають право творити образ сучасного міста.

«3D. PUBLIC ART» підтримує головний меседж цього року – діалог минулого і прийдешнього, оскільки 2018 проголошено роком Європейської культурної спадщини. Зіткнення нових форм мистецтва та сучасного образотворення з традиційним сприйняттям національної святині дасть можливість переосмислити нашу культурну спадщину не лише як щось минуле, а й як цінності, які створюємо разом для наступних поколінь.

Незаангажованість проекту дозволить представити як маловідомі старі, так і нові, створені спеціально для нього, твори авторів з різних куточків України (Київ, Львів, Одеса, Ужгород, Мукачеве). Передбачена презентація сольних скульптурних міні-проектів і традиційних ландшафтних творів українських скульпторів, а також арт-об’єктів та інсталяцій художників, які працюють в інших царинах візуального мистецтва. Крім знаних скульпторів, акцент буде зроблений і на відкритті нових імен сучасних художників.

Особливістю проекту стане перша в новітній історії українського мистецтва участь представників закарпатського скульптурного осередку, зокрема представників угорської національної меншини, твори більшості з яких – абсолютно невідомі столичному глядачеві.

У рамках проекту також пройдуть освітні заходи (авторські екскурсії, арт-форум (дискусії) на тему сучасної скульптури й паблік-арту, майстер-класи від учасників виставки). За його результатами у вересні 2018 року буде презентований каталог.

Учасники проекту: Антон Логов (Київ), Анна Міронова (Київ), Беата Корн (Ужгород), Василь Роман (Ужгород), Дмитро Грек (Київ), Ендре Гіді (Мукачеве), Єгор Зігура (Київ), Костянтин Синицький (Київ), Костянтин Добрянський (Київ), Леонід Козлов (Київ), Микола Бірючинський (Горлівка/Київ), Микола Журавель (Київ), Микола Степанов (Одеса), Петро Антип (Горлівка/ Київ), Петро Матл (Мукачеве), Роман Кікта (Львів), Геннадій Навроцький (Київ).

Час та місце проведення: з 14 червня до 15 вересня 2018 року на території Національного заповідника «Софія Київська» (вул. Володимирська, 24).

Офіційне відкриття проекту – 14 червня о 17.00 (вхід – за списком запрошених).

Прес-тур – 14 червня о 16.00 на території Національного заповідника «Софія Київська» (стартуємо від головного входу). Акредитація ЗМІ – за електронною адресою: marynastreltsova@gmail.com

або телефоном: 095 494 89 72

Організатори проекту: ГО «Міжнародний інститут культурної дипломатії», Національний заповідник «Софія Київська»

Куратори проекту: Марина Стрельцова, Ольга&Олеся Собкович, Святослав Яринич.

Головні партнери проекту – Брати Сергій та Євген Гусовські

Партнери проекту: Посольство Угорщини в Україні, галерея «КалитаАртКлуб», Фундація Abramovych.Art, In Vino.

Інформаційні партнери: Громадське радіо, Український культурний фонд, журнал «Антиквар», журнал «Образотворче мистецтво», інтернет-журнал «Арт-хода. Скульптура і не тільки…», ArtsLooker, інформаційно-аналітичний портал In-Art, CHERNOZEM, In Kyiv.

Організатори

Схожі заходи

Портрет художника. Анатолій Криволап - Академія мистецтв України
виставка 30 September - 28 October

Портрет художника. Анатолій Криволап – Академія мистецтв України

Академія мистецтв України 10314
«Відродження» - виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури
виставка 26 August - 26 October

«Відродження» – виставка Лери Літвінової у Музеї видатних діячів української культури

Музей видатних діячів української культури 10443
ЩЕ

Коментарі