Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Михайло Вайнштейн. За дужками (Фотография) – Я Галерея

Коли

12 April - 21 May

Де

Я Галерея вул. Хорива, 49-Б

Вартість

Бесплатно

Арт-центр Павла Гудімова “Я Галерея” представляє виставку Михайла Вайнштейна “За дужками”, що пройде з 12.04. – 21.05.17.

perehrestya-kiyivschina

Куратор – Валерій Сахарук

2016-го року вийшов друком альбом фотографій Михайла Вайнштейна, який став справжньою несподіванкою для фахівців. У ньому була опублікована частина унікального фотоархіву, що налічує близько чотирьох тисяч знімків, зроблених впродовж 1960–1970-х років. Про їхнє існування знали лише дружина художника Ніна та їхній син Володимир – зосереджені на збереженні та популяризації малярського доробку, вони не надавали належного значення чорно-білим негативам, які за поодинокими винятками ніколи не були надруковані.

Бажання поділитися відкриттям стало головним мотиваційним чинником у роботі з фотоархівом Вайнштейна. Жорстка структура альбому, побудована на відтворенні послідовності кадрів у плівках, не дозволила вмістити все – за дужками залишилися фотографії, які не вписалися в його історію. Одні видали, об’єднавши у комплект листівок, інші вирішили надрукувати і показати глядачам на виставці, влаштованій арт-центром Павла Гудімова Я Галерея.

Ті, хто вже бачив фотографії Михайла Вайнштейна, підкреслюють виняткову композиційну довершеність чи не кожного кадру. Філософ Володимир Бабічев висловив припущення, що дійсність щоразу відкривалася художнику, коли він натискав на пускову кнопку. Долю містики, присутню у цій тезі, легко виправдати, зваживши на умови фотографування і недосконалість апарату, який був у розпорядженні Вайнштейна – більшість знімків зроблена «з коліна», тобто за відсутності часу, необхідного для їх побудови.

u-tovaristvi-manekena-kiyiv

На відміну від альбому, виставка має свою, осібну структуру, що складається з двох розділів. У першому можна простежити присутність автора фотографій, його оточення, вподобань, фахових інтересів – такими постають старі надгробки, аркуш із «Сюїти Воллара» Пікассо, cфотографований у кабінеті естампів Державного Ермітажу, що у Санкт-Петербурзі (колишньому Ленінграді), донька Даша. Особливо багато дітей, які виповнюють простір непогамованими емоціями, галасом, рухом. Другий – нонперсоніфікований, проте впізнаваний типажами, ситуаціями, міні-оповідями. Доповнює експозицію фотографія, надрукована Михайлом Вайнштейном.

На увагу заслуговує третій вимір виставки – фотографія, винесена за межі галереї у публічний простір міста. Вписана у мережу сітілайтів, вона робить фотодоробок Вайнштейна не лише актуальним, а й дієвим. Лише той, хто відшукає її, зможе сповна зрозуміти задум організаторів проекту.

Валерій Сахарук

tiha-godina-velikiy-pereviz-poltavschina-per

Михайло Вайнштейн (1940–1981) – видатний живописець, автор тематичних картин, портретів, пейзажів, натюрмортів, а також графічних та скульптурних творів, належить до центральних постатей в українському мистецтві 1960–1970-х років. Корпус фотографій, який до сьогодні знаходився за дужками наших уявлень про його творчість, є свідченням виняткового, всебічного обдарування художника.

Реалізація проекту здійснюється за сприяння Юрія Осламовського

Організатори

Схожі заходи

yakovec
exhibition 02 February - 20 February

“Міфи та реальність” в Карась Галереї

Карась Галерея 2009
petro-smetana-2017-polotno-oliya-akril-emali-lak-100-h-160
exhibition 03 February - 16 February

Живописний проект Петра Сметани «Сажа» в Триптих Арт

Галерея «Триптих АРТ» 2317
glazed-madonnas-persens
exhibition 02 February - 25 February

Артём Андрейчук (Kaffelman) «Perfection»

Бар RAW 2349
ЩЕ

Коментарі