Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

«Несвоєчасне» Віктор Сидоренко – Центр сучасного мистецтва М17

Коли

10 September - 18 October

Де

M17 Contemporary Art Center Київ, вул. Антоновича, 102-104

Вартість

Бесплатно

«Несвоєчасне» Віктор Сидоренко - Центр сучасного мистецтва М17

Центр сучасного мистецтва М17 представляє персональну виставку робіт українського художника Віктора Сидоренка

Переглянути лінійність історичної перспективи, замислитись над «оптичними ілюзіями», якими Віктор Сидоренко змінює наш погляд у минуле і теперішнє, запрошує Центр сучасного мистецтва М17.

Формування індивідуальної та суспільної пам’яті, темпоральні режими культур, людська ідентичність і те, як вона конструюється, – ось основні теми, які художник розгортає у своєму мистецтві. Не стали виключенням і роботи, які будуть представлені на виставці «Несвоєчасне». 

 

Експозиція виставки включила два проєкти художника. Перший – робота «Пляж і берег», яку Віктор писав протягом 2004-2017 років. Другий – нові роботи до вже відомої серії під назвою Un-Timely; вони також зображують пляжний відпочинок.

 

Пляж – об’ємна метафора, яка може бути інтерпретована у безліч способів. Самий собою пляж є особливим культурним явищем і, мабуть, найпростіше зчитується як метафора колективності. Але колективності якої доби? Потріскана фарба на полотнах митця натякає на давнину, «сивішу» за ХХ сторіччя. Дитяча пам’ять старшого глядача підкаже шукати цей пляж у найближчий минулій епосі. Але прибери кракелюрний шар – і хіба  ці «пляжні ритуали» не відображають сучасності? А чи стануть вони кардинально іншими сторіччям після нас? Віктор Сидоренко вводить глядачів у лабіринти часу, аби поставити питання про континуальність культури. Про те, чи справді те «несвоєчасне», що не має яскравих маркерів конкретного часу, є неактуальним.

«Не варто боятись стати “неактуальним” у звичному розумінні цього слова, стати несвоєчасним, варто боятися не бути живим».

Віктор Сидоренко

 

Ми вирішили підсилити роздуми автора, розгорнувши у просторі М17 цілий «архів» створення його роботи «Пляж і берег»: фотографії та відео кримських пляжів, скомпонована зі світлин панорама, акварельні ескізи та, зрештою, сама робота. І разом із Віктором Сидоренко ми запитуємо: чим є спогад і як він конструюється? чим для нас сьогодні є культури минулих епох – «пляжем» чи «берегом» (ми всередині чи споглядаємо зі сторони)? у яких стосунках минуле знаходиться із сьогоденням? Та багато інших питань.

 

«Здається, що робота «Пляж і берег» про відпочинок , але насправді автор зачіпає  глибші питання і сенси. Ми розгортаємо процес творення, розглядаємо феномен того, як одна художня ідея стала циклічною і набуває безкінечної форми. Проєкт відсилає до роздумів про межі та заборони, про минуле та майбутнє».

     Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17

 

Виставка «Несвоєчасне» буде відкрита для відвідувачів з 10 вересня по
18 жовтня 2020 року (вул. Антоновича, 102-104, Київ).

Офіційне відкриття відбудеться о 19:00. Для представників ЗМІ ми пропонуємо нагоду поспілкуватися з художником Віктором Сидоренко та директоркою ЦСМ М17 Наталією Шпитковською до офіційного відкриття з 18:00 до 19:00.

Не пропустіть нагоду персонального туру виставкою! Реєструйтесь за посиланням:
https://forms.gle/H9jtC7iWHpv9vQacA

Партнери проєкту: Adamovskiy Foundation, ARTСult Foundation

Сторінка події у Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/298898581389209

Важливо!

Ми дотримуємось усіх вимог щодо проведення масових заходів у період карантину, аби гарантувати вашу безпеку.

Гостей Центру, зі свого боку, просимо також потурбуватись про себе та оточуючих, і бути в захисних масках.

Після перегляду виставки відвідувачі зможуть продовжити спілкування на відкритому майданчику М17.

Віктор Сидоренко – знаний та успішний український митець, професор живопису, куратор, дійсний член і віцепрезидент Національної академії мистецтв України,  директор і засновник Інституту проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. Працює у жанрах живопису, скульптури, фотографії, медіамистецтва. У 2003 році виставлявся від України на 50-й Венеційській бієнале із персональним проєктом «Жорна часу». У 2007 році, на 52-й Венеційській бієнале, разом з Олександром Соловйовим був співкуратором Українського павільйону; двічі (у 2011 та 2013) виступав комісаром павільйону.

Організатори

Схожі заходи

«Johnson& Johnson» - галерея «Imagine Point»
виставка 03 December - 09 January

«Johnson& Johnson» – галерея «Imagine Point»

Галерея Imagine Point 1793
«GNOSSIENNE. Аліна Бачуріна, Женя Шень» - Галерея «Триптих Арт»
виставка 27 November - 24 December

«GNOSSIENNE. Аліна Бачуріна, Женя Шень» – Галерея «Триптих Арт»

Галерея «Триптих Арт» 1878
«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» - Галерея «Артсвіт»
виставка 27 November - 30 January

«Оголені. Сергій Алієв-Ковика» – Галерея «Артсвіт»

Галерея «Артсвіт» 1883
ЩЕ

Коментарі