Петро Сметана. «Проходячи повз монастир» – ЦСМ «Білий Світ»

Коли

30 September - 15 October

Де

ЦСМ «Білий Світ» Київ, вул. Пушкінська, 21-А

Вартість

Бесплатно

Петро Сметана. «Проходячи повз монастир» - ЦСМ «Білий Світ»

30 вересня у ЦСМ «Білий Світ» відкрилась виставка львівського живописця Петра Сметани, присвячена роздумам про спокій та аскетичні практики.

Петро Сметана завжди є бажаним гостем у київських художніх інституціях. Його художня практика є взірцем цілісності та водночас прикладом органічної мистецької еволюції. Незмінне джерело енергії цього живописця – спокійне і глибоке спостереження оточуючого рельєфу, як природного, так і урбаністичного. Він постійно шукає нові грані передачі образів, і водночас любить згадувати вже використані і перевірені; тяжіє до поступового спрощення візуальної складової живопису, але паралельно ускладнює його емоційне переживання.

Від зображення конфлікту людини і міста Петро Сметана переходить до усвідомлення протистояння людини з невизначеністю і метушнею. І раптом не лише знаходить вирішення виявленої проблеми, а й пропонує його глядачеві в кришталево ясній формі – у вигляді запрошення на спільну прогулянку повз Монастир.

Петро Сметана. «Проходячи повз монастир» - ЦСМ «Білий Світ»

«Монастир як місце розміреного стабільного життя, до якого прагнуть більшість людей на планеті. Місце безпеки. Адаптація до чітких правил, виконання своїх щоденних обов’язків, – прості речі, для людини це під силу. Особливо у місці, де відсутні багато звичних для нас подразників.

Така чіткість буття є дуже бажаною для більшості, але є вибором небагатьох. Ми не занурюємося в цю ідилію, бо знаємо, що ніколи не досягнемо її в нашому житті. Оазис, крихітний замкнений світ, близький до ідеалу, який чомусь обираємо спостерігати здалеку.

Чому ж ми всі не існуємо в монастирі, а проходимо повз…»

(Петро Сметана)

Експозиція триватиме до 15 жовтня

Адреса: Київ, вул. Пушкінська, 21а

Розклад роботи галереї: вт-сб – 11:00-19:00; нд-пн – вихідні. Вхід вільний

Подія на Фейсбук: https://www.facebook.com/events/4284445591668032/

Організатори

Схожі заходи

Міжнародна виставка «Світ їх не впіймав» за участю Леонори Янко - Чернігівський обласний художній музеї ім. Григорія Галагана
виставка 10 February - 28 February

Міжнародна виставка «Світ їх не впіймав» за участю Леонори Янко – Чернігівський обласний художній музеї ім. Григорія Галагана

Чернігівський обласний художній музеї ім. Григорія Галагана 3031
Анатолій Варваров «Універсальність свободи» - ЦСМ «Білий Світ»
виставка 10 February - 26 February

Анатолій Варваров «Універсальність свободи» – ЦСМ «Білий Світ»

ЦСМ «Білий Світ» 3065
«Інституалізація» - Галерея Imagine point
виставка 03 February - 26 February

«Інституалізація» – Галерея Imagine point

Галерея Imagine point 349
ЩЕ

Коментарі