Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

«Велике Коло» | Центр сучасного мистецтва М17

Коли

04 July - 08 September

Де

Центр сучасного мистецтва М17 м. Київ, вул. Антоновича 102/104

Вартість

Бесплатно

Кавер Велике коло

“Велике Коло” – міжнародний мультиекспозиційний проект, що представить незалежні художні об’єднання та проекти non-objective art з усього світу, що пройде у Центрі сучасного мистецтва М17 з 4 липня по 8 вересня.

За своєю стратегією Центр сучасного мистецтва М17 прагне інтегрувати українське сучасне мистецтво у світовий контекст. Тому для нас важливі міжнародні проекти, що об’єднують вітчизняних та відомих закордонних митців. А той факт, що виставка «Велике коло» проходить у Києві ще раз підтверджує визнання творчості українських лідерів напряму безпредметного мистецтва.

Наталія Шпитковська,

директорка Центру сучасного мистецтва М17


Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення – портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так, виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні.

 

“Безпредметне мистецтво – це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду”.

Тіберій Сільваші, український художник,
член мистецького об’єднання KNO

 

На межі ХХ-ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань в сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років – “Живописний заповідник” у Києві, наприкінці 90-х – “CCNOA” в Брюсселі та “PS project” в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: “SNO” в Сіднеї, “IS projects” у Лейдені, “Saturation Point” в Лондоні, “ParisCONCRET” в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 році “e9a project space” у Фрайбурзі, “West Projects” в Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація – “KNO | Kyiv Non Objective”.

Домбровська Олена

Проект “Велике Коло” об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

 

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: “KNO | Kyiv Non Objective”, Київ, Україна; “Reflex Wall”, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; “West Projects”, Сідней, Австралія; D.A.C., Ніцца, Франція; “Biennale Internationale d’Art Non Objectif”,  Пон-де-Кле, Франція; “e9a”, Фрайбург, Німеччина; “Saturation Point”, Лондон, Велика Британія; “TEKSAS”, Грестед, Данія; “divisible”, Дейтон, Огайо, США.

 

Проект матиме 4 експозиційні зміни. Експозиція #1 запропонує глядачеві познайомитися з роботами художників “KNO | Kyiv Non Objective”: Тіберія Сільваші, Бадрі Ґубіанурі, Олени Домбровської, Сергія Попова, Мирослава Вайди, а “Reflex Wall” представить настінні розписи Івана Бєлова і Діми Греда.

Проект “Велике Коло” підготовлено художнім об’єднанням “KNO | Kyiv Non Objective”.

Виставка проходить за підтримки Adamovskiy Foundation

Відкриття 4 липня о 19:30. Вхід на відкриття вільний!

Організатори

Схожі заходи

«На порозі літа» - галерея «НЮ АРТ»
виставка 25 February - 13 March

«На порозі літа» – галерея «НЮ АРТ»

Галерея «НЮ АРТ» 473
В Imagine Point проходить виставка Оксани Стратійчук і Валерія Шкарупи "Лінія горизонту".
виставка 29 January - 27 February

“Лінія горизонту” – галерея Imagine Point

Imagine Point 1405
«Romantic Collection». Влад Кришовський - ЦСМ «Білий Світ»
виставка 09 February - 25 February

«Romantic Collection». Влад Кришовський – ЦСМ «Білий Світ»

ЦСМ «Білий Світ» 1241
«ВІЗІОКРАТІЯ» - Інститут проблем сучасного мистецтва
виставка 11 February - 24 February

«ВІЗІОКРАТІЯ» – Інститут проблем сучасного мистецтва

Інститут проблем сучасного мистецтва 1089
ЩЕ

Коментарі