1400x90-arthuss-2

Віктор Дейсун, Василь Змієвець. «Яготин» – Галерея Imagine Point

Коли

06 October - 30 October

Де

Галерея Imagine Point Київ, Голосіївський пр-т, 86/1, вхід зі двору

Вартість

Бесплатно

Віктор Дейсун, Василь Змієвець. «Яготин» - Галерея Imagine Point

Художники Віктор Дейсун та Василь Змієвець у традиційному для галереї проекті “на двох”. В першу чергу їх об’єднує те, що обидва вони плідно працюють у нефігуративному живописі. Друге – вони давні сердечні друзі, і в цьому аспекті назва виставки набуває додаткового значення:

Яготин – це не тільки назва козацького міста, це – точка перетину, місце зустрічі і спілкування двох художників-друзів.

І Віктор, і Василь родом з Поділля. Обидва, хоч і з різницею у кілька років, навчалися у київській ДХСШ імені Т. Г. Шевченка, а згодом – у Львівській національній академії мистецтв.

Обом авторам притаманна щира любов до рідної історії (звідси, можливо, і Яготин), глибинне знання українського традиційного мистецтва. Віктор володіє техніками мозаїки, вітражу і навіть писанкарства. Василь має освіту майстра художнього скла. Обидва художники працюють у техніці левкасу. Попри все, надають перевагу нефігуративному живопису.

Віктор Дейсун зовні стриманий, спокійний, розважливий, заглиблений у свій внутрішній світ інтелектуал. Визначає власну творчість поняттям «формалізм». І дійсно, його шлях – постійний пошук форми як у живописі, так і у змістовних, цікавих за побудовою інсталяціях. На думку куратора виставки Олексія Малих, творчість Віктора – це синтез експресіонізму та конструктивізму. Віктор не любить розповідати про свої роботи, вважає, що нефігуративне мистецтво не потребує пояснень. Можливо, тому, що воно дуже близьке до музики.

Василь Змієвець вельми експресивний за вдачею. І свій темперамент виплескує на полотна, але з ретельно виміряними чи, навпаки, інтуїтивно-підсвідомими акцентами. І це вже інша музика, в якій відчуваються мотиви і темперамент давньої культури Галичини – з її таємницями і силою нездоланності. Блакитне і зелене на полотнах. Розуміє, що він без того не може. Тому, що це – Карпати. А вони так близько від нього!

Нефігуративне мистецтво завжди провокує глядача на безпосередні емоційні реакції, оскільки ні про що не розповідає і нічого не пояснює. Якого кольору і звучання будуть ваші емоції? Відвідайте виставку – і відчуєте.

Виставка триватиме з 06.10 по 30.10.2021.

Галерея Imagine Point, м. Київ, Голосіївський пр-т, 86/1, вхід зі двору.

Вівторок-субота, 12:00 – 19:00. Неділя-понеділок – вихідний.

Сторінка події на Фейсбуці: https://www.facebook.com/events/586488085822322

Організатори

Схожі заходи

Міжнародна виставка «Світ їх не впіймав» за участю Леонори Янко - Чернігівський обласний художній музеї ім. Григорія Галагана
виставка 10 February - 28 February

Міжнародна виставка «Світ їх не впіймав» за участю Леонори Янко – Чернігівський обласний художній музеї ім. Григорія Галагана

Чернігівський обласний художній музеї ім. Григорія Галагана 2065
Анатолій Варваров «Універсальність свободи» - ЦСМ «Білий Світ»
виставка 10 February - 26 February

Анатолій Варваров «Універсальність свободи» – ЦСМ «Білий Світ»

ЦСМ «Білий Світ» 2052
«Інституалізація» - Галерея Imagine point
виставка 03 February - 26 February

«Інституалізація» – Галерея Imagine point

Галерея Imagine point 325
ЩЕ

Коментарі