Персональна виставка живопису Володимира Патика «Джаз і Сонце»

chernozem.info 10.01.2017

Музейно-виставковий центр «Музей історії Києва» представляє персональну виставку живопису «Джаз і Сонце» (18 січня – 26 лютого 2017 р.).

Виставка присвячена 90-річчю з дня народження Володимира Патика.

Відкриття – 19 січня о 18.00

patik

Живопис, що підкорив навіть емоційно черствих, у сонячній оправі несучи ідею жаги Життя. Мистецтво, що пробуджує яскраві асоціації, закликає до романтизованого світовідчуття, відкриває незвідані широти ліричних імпресій або гострих, драматичних інтонацій часу. Все це – Володимир Патик, його активна творча особистість, темперамент, ціннісна позиція, техніка написання картин.

Володимир Патик  – класик і творець історії мистецтва, візитна картка галицької школи живопису, народний і заслужений художник України, лауреат Шевченківської премії, легендарна постать, що формувала прогресивну художню і національну свідомість в умовах тоталітарного режиму радянського періоду.

Митець відомий своїм контраверсійним формалізмом 1960-70-х років і, попри вимоги комуністичних ідеологів, переслідування з боку радянської влади, впевнено і непохитно творив свій світ, світ непереборної, усміхненої України. Тільки за часів незалежності України, Володимира Патика почали визнавати, присвоювати звання та нагороди. Зокрема,  за натхненну працю (а дослівно “за визначний особистий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, багатолітню плідну творчу діяльність та високий професіоналізм”) у 2006 р. президент України Віктор Ющенко нагородив Володимира Патика Орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

Ще у 1960-х роках колеги В. Патика вбачали в його мистецькому темпераменті близькість до Вінсента ван Гога та інших митців «сонценосної» генеалогії. І справді, властива його манері письма експресія кольору, віртуозність пластичної організації художнього образу при начебто спонтанності самої роботи над полотном, схиляла cаме до такої професійної оцінки. В його  роботах  також простежується вплив інших західних митців: Анрі Матісса, Амедео Модільяні, Клода Моне.

Виставка Володимира Патика «Джаз і Сонце» в контексті українського сучасного живопису демонструє життєлюбство художника, відданість обраному шляху та щирий український гумор.

priglos_210x100_patyk_muzey_f

Глибоко занурюючись у вивчення народного мистецтва, автор у своїх творах звертається до сюжетів, наповнених європейським змістом, модерними віяннями, але не позбавлених народних коренів.

Художник виробив власний, лише йому притаманний стиль – стиль образно вишуканий, стилістично досконалий, емоційно наповнений
кольором і звуками джазу. У творчості Володимира Патика не було ієрархії жанрів, смислове навантаження його живопису однаково насичене і ліричними імпресіями, і драматичними реакціями на суспільно-політичні події.

На виставці «Джаз і Сонце» будуть представлені унікальні роботи з Національного художнього музею України та приватних колекцій. Такої цікавої збірки робіт Володимира Патика кияни ще не бачили на відміну від іноземців.

Окрім численних виставок у Канаді та Сполучених Штатах Америки, у 2011 р. відбулася персональна виставка художника в музеї Heshuifa Art Museum, в Ганґжоу (Китай). Як  доречно зауважила дружина художника: “Китайці побачили Україну його очима…”.

Отже, «Джаз і Сонце» – це виставка, яку просто не можна не відвідати, щоб подивитися на Україну очима геніального митця і художника.

Деталі на сторінці події у Facebook.

В рамках вiдкриття виставки вiдбудеться презентацiя арт-видання ‘Малярство. Графiка. Володимир Патрик” два томи, подарункове видання. Арт-видання вже можна придбати на сайті видавництва ArtHuss за посиланням.

Персональна виставка живопису Володимира Патика «Джаз і Сонце»

Організатори виставки: Музей історії міста Києва, син художника – Остап Патик, фонд культурних ініціатив Art Huss.

Інформаційний партнер: CHERNOZEM.INFO

Поліграфічний партнер: Фамільна друкарня Huss

МВЦ «Музей історії Києва» (вул. Б. Хмельницького, 7).
Акредитація для ЗМІ за номером (096) 90 65 189 (Ілона).

Куратор виставки – Варвара (067) 2625125

Матеріали на схожі теми

Коментарі