1400x90-arthuss-2

“Внутрішня Японія”

chernozem.info 19.01.2017

1 лютого у Музеї історії Києва за підтримки Посольства Японії в Україні відкривається кураторський проект-виставка “Внутрішня Японія”, присвячений року Японії в Україні. На виставці буде презентовано близько 30 робіт провідних українських художників, які продемонструють у своїх творах внутрішнє відчуття японського світу.

2017 рік було офіційно оголошено роком Японії в Україні задля підтримки сприятливих відносин між країнами. В рамках події, провідні українські художники представлять глядачеві живопис та інсталяцію, що були створені спеціально для виставки “Внутрішня Японія”. Головна мета проекту – це рефлексія засобами візуального мистецтва щодо ролі, яку відіграє японська культура у духовному світогляді українців, переосмислення старих кліше та встановлення нових, інколи зовсім несподіваних, зв`язків і сенсів.  Куратором проекту став відомий сходознавець та історик – Андрій Накорчевський.

Внутрішня Японія

Учасники проекту: Андрiй Блудов, Влад Волосенко, Микола Журавель, Костянтин Зоркін, Гамлет Зiнькiвський, Олексій Іванюк, Наталія Карпінська, Наталія Корф-Іванюк, Роман Романишин, Сергій Савченко, Петро Сметана, Денис Струк.

На відкритті проекту будуть представники Посольства Японії та відомі культурні діячі.

Сергій Савченко "Дрібниці"
Сергій Савченко “Дрібниці”

За підтримки:

  • Посольства Японії в Україні;
  • Міністерства закордонних справ України;
  • Українсько-японського центру КПІ ім. Ігоря Сікорського.

Проект включено у перелік офіційних заходів року Японії в Україні Міністерством закордонних справ України та Посольством Японії в Україні.

Детальныше на сторінці події у Facebook.

Довідкова інформація:

Організатор: Фонд Культурних Ініціатив “ArtHuss”

Офіційний медіа партнер: Інформаційний портал візуальної культури “CHERNOZEM

Офіційний поліграфічний партнер: Фамільна друкарня “Huss”

Партнери: архітектурно-ландшафтні компанії “Akari Japanese Gardens” та “Integrum”

Місце проведення: Музей Історії Києва

Дати: 1.02.2017 – 15.02.1017

Контакти: +38 (093) 076 90 59; +38 (066) 334 68 87;   kuznetsova.inart@gmail.com

Куратор: Андрій Накорчевський

Продюсер: Костянтин Кожемяка

Проектний менеджер: Дар’я Кузнєцова

Микола Журавель "Місяць на сході"
Микола Журавель “Місяць на сході”

Концепція проекту Внутрішня Японія

Ерве Жонкур поклав сигарету на край столу, перш ніж заговорити.
— І де б, власне, вона мала бути та Японія?
Бальдаб’ю підняв свого ціпка з тростини і показав ним за дахи Сент-Опоста.
— Он там, звідси тільки прямо і прямо, — сказав він. — І так аж на кінець світу.

Алессандро Барікко “Шовк”

 

Для тих, хто побував в Японії, так само й для тих, хто там не був, Японія існує в системі духовних координат частіше за все як символ тотально іншого – протилежного знаному світу. Але це не зловісний, страхітливий Схід пустель та степів.

Це магічно-привабливий Орієнт гейш та самураїв, Соні та Тойоти, Мурасакі Сікібу та Муракамі Харукі. Наче Японію знають всі, але вона загадкова як посмішка Джоконди – всім подобається, але у кожного тлумачення своє. О, ця традиційна японська усмішка! Можеш фантазувати скільки завгодно, але що вони думають насправді? Про нас, про себе, про світ?

Костянтин Зоркін
Костянтин Зоркін

Японія – це невротична, але й водночас і дозволена, прийнятна для сучасної української свідомості утопія. Томас Мор і Кампанелла – це байки, а Японія – щось на кшталт реально існуючої Атлантиди, але прикритої серпанком загадковості, що дозволяє розміщувати там свої фантазії. Навіть якщо ти там побував. На екран цього серпанку ми можемо проектувати своє уявлення про те, як має бути – якщо тут, у нас, щось не так, то там вже точно все як треба. Якщо у нас морок, то там світло, якщо не бачиш серед набридлого повсякдення навіть проблиску добра й краси, то там вони поринуть водограєм. Там сидять дзенські мудреці, що прозрівають істину в садах з каміння й п’ючи зелено-ядучий чай. Там самурай одним помахом меча розрубує волосіння у повітрі. Там гейша дарує райські втіхи кохання. Там цар Кащей…

Казка для дорослих, легалізована, останній прихисток мрій. Туди навіть страшно поїхати, щоб не розчаруватись. У багатьох справжніх та уявних поціновувачів японської культури існує своя “Японія” як персональний ідеал гармонічного поєднання краси та сили, витонченості та мужності, традиції та сучасності, холодного раціо і витонченої чутливості.

Що для нас, українців, Японія? Японія зовнішня, реальна, і “Японія” уявна, внутрішня? Як вони співіснують, уживаються між собою? Куди веде нас цей шлях на Схід?

Чи насправді ex oriente lux?

Андрій Накорчевський, куратор проекту «Внутрішня Японія»

Матеріали на схожі теми

Коментарі