В Києві пройде щорічний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week

chernozem.info 13.03.2018

З 18 по 27 травня в Києві пройде третій міжнародний фестиваль мистецтва Kyiv Art Week. Захід пошириться на десяток музеїв і просторів, де будуть представлені експозиції і проекти знакових зарубіжних і українських митців.

logo-horiz-ukr

Окремою великою подією, як і в минулому році, стане Kyiv Art Fair в Комплексі “Торонто-Київ” на вул. Великій Васильківській, 100. У період з 23 по 27 травня два поверхи загальною площею в 4000 кв. м. комплексу перетворяться на ярмарок сучасного мистецтва – кращих експонатів із понад тридцяти провідних світових та українських галерей і приватних фондів. У 2017 році на ній були представлені роботи Пікассо, Джакометті, Бенксі, нинішні “знаменитості” будуть оголошені ближче до дати.

1505473943-1

Одне з приміщень Kyiv Art Fair віддадуть посольству Республіки Ужупіс (Užupis). Це вільна арт-держава, яка знаходиться в Вільнюсі. Ймовірно, навіть на самому ярмарку потрапити на його територію можна буде тільки при наявності закордонного паспорту. Спеціальний проект до заходу готують також представники міжнародного арт-симпозіуму BIRUCHIY. В рамках Kyiv Art Fair будуть передбачені лекторій, активності для дітей, музична програма та точки з їжею і кавою.

Kyiv Art Week проводиться з ініціативи українських культурних інституцій та діячів за підтримки Київської міської державної адміністрації. Захід покликаний підвищити інтерес українців до мистецтва, а представників світової художньої сцени – до Києва як до європейського культурного бренду.

1505474070-10

Щорічно організатори виділяють одну з найбільш актуальних для міста тем, якій присвячують ряд активностей, кінопоказів, лекцій та дискусій. Тема цьогорічного Kyiv Art Week торкнеться проблеми інтеграції пам’ятників радянського періоду в публічний простір сучасного Києва. Так, 18 травня, в рамках відкриття, відбудеться презентація відновленого фрагменту “Стіни пам’яті” Володимира Мельниченка та Ади Рибачук. Все буде відбуватися на Байковій горі, де в 1982 році меморіальну композицію присвячену життю та смерті, знищили, заливши бетоном за розпорядженням української компартії. Для повного відновлення меморіалу запустять кампанію зі збору коштів.

Крім цього, заданій темі 19 травня присвятять відкриту міжнародну дискусію під пам’ятником Леніна на бульварі Шевченка, а також ряд лекцій 20 травня. В обох заходах візьмуть участь мистецтвознавці, журналісти і політики в тому числі з Європи.

expozition13b

Ось неповний список музеїв, інституцій і художніх просторів, які візьмуть участь в Kyiv Art Week 2018 року:

  • Музей Західного і Східного мистецтва Ханенків,
  • Національний музей “Київська картинна галерея”,
  • Національний музей Тараса Шевченка,
  • Інститут проблем сучасного мистецтва,
  • Арт-центр Клоузер,
  • Щербенко Арт Центр,
  • University of Arts London (Saint Martin’s),
  • Dymchuk Gallery,
  • Institut français d’Ukraine,
  • Посольство Литовської Республіки в Україні.

За їхньої підтримки будуть реалізовані художні проекти українських та світових митців, відвідати які зможуть усі бажаючі.

За новинами Kyiv Art Week можна стежити на сторінці. Скоро на ній з’являться перші подробиці про учасників і проекти фестивалю.

Посилання та інша корисна інформація:

Ярмарок Kyiv Art Fair: Комплекс “Торонто-Київ” вул. Велика Васильківська, 100

Вхід на ярмарок: 50 грн.

Зустріч Kyiv Art Fair:  https://www.facebook.com/events/400604073684862/

Фейсбук: https://www.facebook.com/KyivArt

Сайт: http://kyivartweek.com

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі