Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

В Чикаго покажуть сучасну українську графіку

chernozem.info 13.09.2018

В Чикаго покажуть сучасну українську графіку

З 12 жовтня по 16 грудня 2018 року у Українському Інституті Модерного Мистецтва у Чикаго відбудеться виставка Contemporary Ukrainian Graphics at the Turn of XX/XXI Century, яка представить роботи сучасних українських графіків переважно за період незалежності України. Проект проходитиме за сприяння Міністерства закордонних справ УкраїниГенерального Консульства України в Чикаго та ГО Скульптурний цех.

В Чикаго покажуть сучасну українську графіку

В центрі уваги проекту Contemporary Ukrainian Graphics at the Turn of XX/XXI Century – розмаїття української друкованої графіки за її способами виразності, графічними техніками та сюжетності. Місія проекту – популяризація сучасного графічного мистецтва України за кордоном, яке є одним з найпотужніших та цілісних феноменів, його лаконічної, тонкої, абстрактної мови, та демонстрація його трансформації за останні 40 років – у переломну та визначальну для України добу. Проект представляє, фактично, три генерації графіків з окремих мистецьких осередків, які не лише перейняли традицію попередньої епохи, а й сформували власну унікальну мистецьку мову. За словами куратора проекту Катерини Підгайної: «Графіка була й залишається одним з найскладніших видів мистецтва за технікою створення та способом сприйняття, оголює мистецький хист безапеляційно, не залишаючи місця маніпуляціям та імітаціям».

В Чикаго покажуть сучасну українську графіку

Проект представляє роботи митців основних графічних центрів – Києва, Львова та Харкова, які сформувались під впливом багатьох культурних, геополітичних, соціальних важилів, а також роботи представників інших мистецьких осередків, в яких формувалися власні погляди та знаходила самобутній розвиток графіка. Безперечно територіальні обумовленості не виключають новаторства або рішення чисто формальних завдань окремими представниками кожної зі «шкіл».

В Чикаго покажуть сучасну українську графіку

В рамках експозиції будуть представлені роботи: Олександра Аксініна, Костянтина Антюхіна, Катерини Бруєвич, Аліси Гоц, Валерія Дем’янішина, Олега Денисенко, Сергія Іванова, Костянтина Каліновича, Ірини Каленік, Ярослава Качмара, Тараса Коблюка, Олексія Коваля, Віталія Кравця, Михайла Красника, Олени Кудинової, Ольги Кузури, Віталія Кулікова, Павла Макова, Наталії Мироненко, Богдана Піліпушко, Романа Романішина, Ніни Савенко, Юрія Савтера, Василя Савченко, Сергія Савченко, Богдана Сороки, Оксани Стратійчук, Анни Ходькової, Сергія Храпова, Юрія Чаришнікова, Альбіни Ялози, Христини Ярош.

yuriy-savter_construction-from-radius-series_2010

Незважаючи на приналежність до певної мистецької «школи» та поглядів, митці різних осередків продовжують працювати в багатьох техніках як в класичному офорті, так і техніках акватинти, лінориту, літографії, мецо-тинто, монотипії, сухої голки, використовують авторські техніки або «нові» для українського мистецтва техніки, наприклад японської техніки мокуліто, всі з яких будуть представлені в рамках виставки. Також, у якості матеріалу та простору для графічних рішень виступає не тільки папір, але й тканина, метал, дерево. Сьогодні графічна робота часто стає стартом для подальшого її життя та функціонування, знаходячи перевтілення у сценографії, анімації, відеоарті та ін., приклади чого також будуть представлені в рамках виставки.

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі