Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Персональна виставка Тетяни Шимко «Faces»

chernozem.info 23.11.2018

Персональна виставка Тетяни Шимко «Faces»

Нещодавно арт-простір Lera Litvinova Gallery представив персональну виставку Тетяни Шимко «Faces». Lera Litvinova Gallery має на меті відкрити для поціновувачів мистецтва нові погляди та концепції сучасних українських митців, влаштовуючи різноманітні арт-проекти і виставки як в Україні, так і за кордоном. 

Леонора Янко,  куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery, зазначає: «Ми вирішили трохи змінити формат і представити ексклюзивні інтерв’ю із авторами та кураторами проектів замість звичного всім фото- та описового звіту про відкриття виставок. Це дозволить глядачам краще зрозуміти концепції робіт, розкрити закладені ідеї, що стоять поза полотнами і ближче познайомитись із митцями».

Авторка виставки «Faces», Тетяна Шимко щиро розповіла про особливості своєї художньої техніки і пошуки власного стилю.

Персональна виставка Тетяни Шимко «Faces»
Тетяна Шимко «Чуттєвість»

Інтерв’юер: Що спонукало Вас взяти до рук пензлі? Чому Ви вирішили пов’язати своє життя з мистецтвом?

Тетяна: Пов’язати життя з мистецтвом вирішила років п`ять тому, коли хобі переросло у професію , коли почали купувати мої роботи. За освітою я фінансист, але малювала все життя , скільки себе пам’ятаю .

І: У Вас дуже особлива техніка – це і пастель, і вугілля, і поталь. Що приваблює Вас у використанні таких матеріалів?

Т: Так, використовую різні матеріали – одразу бачу, що можна чим намалювати. Поталлю відображаю золоті та срібні прикраси, вугілля обираю для надання глибини образу, де необхідний насичений чорний. А працюючи над портретом темношкірого малюка з розмальованим білою фарбою обличчям, я наносила акрилову фарбу на руки і малювала пальцями.

Персональна виставка Тетяни Шимко «Faces»
Тетяна Шимко «Проникливість»

І: Як відомо, творчості не існує без натхнення.  Аби почати творити, необхідно віднайти у серці ті почуття, якими захочеться поділитись. Що слугує для Вас джерелом емоцій, які пробуджують дію творчих сил?

Т: Мене завжди надихає навколишній світ та зачаровує чудо життя.

І: Для багатьох митців робота над своїми витворами – це певна віддушина, спосіб позбавитись від негативу і депресивних думок. Вам зручніше творити у пригніченому настрої чи у моменти духовного піднесення?

Т: Я – мама двох синів, тому чекати натхнення чи якогось особливого настрою – це велика розкіш для мене. Я працюю, коли маю час, а знаходячись біля мольберту, повністю поринаю в процес – це моя, така собі, медитація.

І: Пошуки власного стилю – це частина творчого шляху митця. Чи легко було знайти свій неповторний стиль, у якому Вам найкомфортніше працювати?

Т: Я тільки на початку свого творчого шляху, тому досі знаходжусь у пошуку. Пробую різні стилі та матеріали. Коли набридає «бруд» олії та акрилу, дістаю папір та акварелі…

Персональна виставка Тетяни Шимко «Faces»
Тетяна Шимко «Щастя»

І: Продовжуючи тему власного стилю, цікаво дізнатись про Ваші творчі експерименти. Ви відкриті для новизни і експериментів у мистецтві?

Т: Я постійно експериментую і з матеріалами, і зі стилями . Мене приваблює графіка в різних її проявах. В моєму доробку вже є одна ліногравюра, а в планах – офорт.

І: В чому, на Вашу думку, полягає феномен художника?

Т: Феномен окремого художника? В індивідуальності та неповторності.

Тетяна Шимко
Тетяна Шимко

І: Виставка «Faces» представляє яскраві екзотичні портрети, пронизані атмосферою Африканської та Індійської культури та зосереджені на різноманітних емоціях. Чому для Вас, як для автора, важливо поділитися цими роботами із глядачем?

Т: Це фінішна пряма – поділитися з глядачем своїм світом. Це досвід для мене, адже роботи на стінах галереї сприймаються зовсім по-іншому, ніж вдома – видно всі плюси та мінуси, а це дає змогу обрати шлях, яким рухатись далі.

Виставка триватиме до 26 листопада за адресою м. Київ, провулок Євгена Гуцала, 3

Вхід вільний.

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі