1400x90-arthuss-2

Мистецтво, дизайн, мода та краса на сторінках книг ArtHuss: новинки до Книжкового Арсеналу 2019

chernozem.info 20.05.2019

Мистецтво, дизайн, мода та краса на сторінках книг ArtHuss: новинки до Книжкового Арсеналу 2019

Цієї весни в українському видавництві ArtHuss розквітло багато книжкових новинок! Вони виходять із друкарні до Книжкового Арсеналу, пахнуть свіжою поліграфією та охоплюють різноманітні теми!

ArtHuss готують їх спеціально до Книжкового Арсеналу, аби потішити новинками вибагливих читачів.

1. Роберт Шор «Благай, кради і позичай»

Це книга про авторське право. Тема заплутана і складна, проте Роберт Шор не змушує читачів нудьгувати від термінів та юридичної специфіки. Автор розкриває тонкощі за допомогою практичних прикладів. А читачі отримують дотепні і впевнені відповіді. Чи залишилося в мистецтві місце для оригінальних ідей? В який момент копія може стати самостійним витвором? І що каже закон про «піратів»? Роберт Шор розповість, як Альбрехт Дюрер обзивав копіювальників, звідки Едуард Мане перемальовував свої шедеври та як працює «фабрика мистецтва» у китайському селі Дафен, яка перекопіювала усіх знаменитих художників… Цікаво? Авторське право – захоплива і актуальна тема. Та Роберт Шор розповість навіть про «авторське ліво». І це не жарт.

Благай, кради і позичай, Роберт Шор


2. Оленка Мартинюк «Хочу в fashion!»

Авторка книги – одна з найкомпетентніших fashion-журналісток, що має десятирічний досвід роботи і відвідала тижні моди у Нью-Йорку, Лондоні, Мілані й Парижі. Її книга – це детальна відповідь на питання «Як потрапити у сферу моди?». І найголовніше – як залишитися там. Оленка Мартинюк щиро ділиться власним досвідом та спостереженнями з читачами. Розділи книги – немов покрокова інструкція: які професії існують у світі моди, як правильно написати резюме, що очікувати від співбесіди, як розвивати смак. І так аж до закулісся fashion-показів, на які ви маєте шанс потрапити! Наприкінці Оленка Мартинюк ділиться надихаючими постатями, фільмами та журналами, які допоможуть досліджувати моду і надалі. Адже потрапити у цю сферу реально, а от затриматися у ній можуть лише ті, хто живе цим, прагне дізнаватися нове і вдосконалюватися.

Хочу в fashion!, Оленка Мартинюк


3. Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»

Цікавить історія українського мистецтва? 65 есеїв, 65 інтелектуальних історій про мистецтво України XVII – XX століть. Це видання – внесок в створення альтернативної історії українського мистецтва. За основу взято 65 творів, які у ХХ столітті не вважались “канонічними” або “вартими уваги” з ідеологічних причин і які зберігаються у музеях і приватних колекціях України. Саме тому і вибір, і опис, й інтерпретації включають не стільки “лінійне” уявлення про те, як створювались 65 шедеврів скульптури, графіки і живопису, скільки широке поле європейських асоціацій. Мистецтвознавиця і лекторка Діана Клочко представила свій канон і пояснення, чому саме ці твори мають таке значення для наших сучасників, чому усі вони – не сироти в стильовому розмаїтті, а свідки великих (хоч і не завжди відомих) інтелектуальних історій.

Діана Клочко «65 українських шедеврів. Визнані й неявні»


4. Дон Норман «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність»

Ці дві книги стануть у нагоді перш за все дизайнерам, а також тим, хто прагне зрозуміти, як влаштовані речі навколо нас і чому одними користуватися приємно, а інші викликають роздратування. Дон Норман – професор когнітивних наук та автор словосполучення «user experiencе», багато років присвятив вивченню дизайну і точно знає, як усе влаштовано. «Емоційний дизайн» розкриває три рівні сприйняття людини і вчить, як їх використовувати. Наприклад, чому у магазинах час від часу змінюють розташування товарів, як мають виглядати роботи, чому ми бачимо у неживих предметах обличчя… І у післямові Дон Норман надихаюче зауважує, що ми всі – дизайнери. Адже кожен з нас творить власний простір, добирає предмети, оточення та інтерпретує їх. «Опанувати складність» – унікальна книга завдяки темі, яку розкриває. Щодня ми стикаємося з викликами і складністю. Дон Норман вважає, що життя з новими технологіями може викликати незручності. Проте складність – це те, що можна подолати, це те, що спонукає проявляти креативність у пошуках рішень. Автор розповідає, як можна продумати дизайн черг, аби чекання не здавалося безкінечним, як облаштувати лікарні, щоб перебування там не здавалося в’язницею, як прості речі інколи ускладнюють життя… А найголовніше, пояснює на прикладах, як дизайн допомагає людям.

Дон Норман «Емоційний дизайн» та «Опанувати складність»


5. «Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова»

З чого почати освоювати професію графічного дизайнера? Наприклад, із цієї книги! Автори Ґевін Емброуз і Найджел Оно-Біллсон – практикуючі дизайнери, тож наповнили зміст не лише теорією, але й особистим досвідом та інтерв’ю зі своїми колегами. Ця книга – дружній та інформативний путівник для новачків, що познайомить із фаховим словником, інструментарієм, а також підкаже, як правильно формувати ідею, аби її втілення вдовольнило вас, замовника і стандарти професії.

«Основи. Графічний дизайн 01: Підхід і мова»


6. Дерек Бразелл, Джо Девіс «Як зрозуміти ілюстрацію?»

Ілюстрація – це не те саме, що класичне реалістичне мистецтво. Тут можуть бути химерні пропорції, зламана перспектива, сюрреалістичні кольори і форми… Автори книги вирішили з’ясувати, як зображення впливають на глядача і чи можуть вони підсилювати історію, або ж замінити її зовсім. Завдяки аналізу робіт 37 художників, Дерек Бразелл, Джо Девіс показують, що ж таке ілюстрація: від ідеї до втілення. У читача з’явиться розуміння візуальної культури, усвідомлення, які символи використовують митці, аби донести свою думку. Журналістський репортаж чи дитяча книга, карикатура чи графіті – де б не була ілюстрація, ви завжди знатимете, що хотів сказати автор. Обирайте, що внесете у свій список покупок до Книжкового Арсеналу. А деякі книги радимо придбати вже, аби отримати знижку на попереднє замовлення.

Як зрозуміти ілюстрацію, Дерек Бразелл, Джо Девіс


7. Стівен Геллер, Сеймур Кваст «Графічні стилі: від вікторіанства до хіпстерства»

Ця книжка — рятувальне коло для тих, хто боїться потонути в бурхливому потоці інформації про історію розвитку графічного дизайну. Стислі інформативні статті про основні явища, стилі та напрями, що зумовлювали цей розвиток, і величезна кількість добірних ілюстрацій перетворюють цей блискучий результат співпраці двох дизайнерів на довідник, який корисно завжди мати під рукою і студентам, і дизайнерам-практикам, і тим, хто пише чи хоче писати про дизайн та мистецтво. Однак було б несправедливо обмежити аудиторію книжки лише професіоналами: простота викладу робить зібрану тут інформацію доступною навіть для непідготовленого читача — ідеально для прихильників самоосвіти, а краса дібраного ілюстративного матеріалу милує око і заохочує гортати ці сторінки знову і знову.

Графічні стилі: від вікторіанства до хіпстерства, Стівен Геллер, Сеймур Кваст


Розклад презентацій на Книжковому Арсеналі 2019 та більше новин на сторінці події у Facebook.

Підписуйтесь, щоб не пропустити!

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі