З 27 липня по 10 серпня в арт просторі Carbon відбулась медіа арт резиденція «Artefact Chernobyl 33». В результаті open call на проект було обрано 5 митців та ще 9 художників з медіа-арт спільноти «Carbon community» долучились до створення експонатів виставки.
ARTEFACT – арт-проект за участю міжнародних та українських митців, що єднає медіа, digital та арт. Проект присвячений сучасній проблемі інформаційної епохи, що сколихнула весь світ – маніпулювання інформацією, фейкових новин та постправди.
Мета проекту ARTEFACT – залучення активних верств населення до існуючої проблематики свідомого споживання та поширення інформації, навичок її фільтрування та зростання загального рівня медіаграмотності.

Резиденція мала на меті створити спільний творчий простір для взаємодії, діалогу, співтворчості і просвіти відвідувачів та митців, що працювали над експонатами виставки.
Програма резиденції складалась з двох частин. З 29 липня по 5 серпня пройшло 3 професійні екскурсії, 3 дводенні семінари з вивчення віар технологій, створення медіа арт інсталяцій та саунд дизайну. Підчас резиденції відбулась серія навчально-дослідницьких подій, творчих дискусій, зустрічей та безпосередня розробка експонатів.

Результатом стали 14 робіт, аудіовізуальний лазерний перформанс «Радіоактивний дощ», лазерне шоу «Радіація», авторська музика Ujif notfound та Midi8, що були послідовно презентовані на широкий загал публіки 27 липня, 3 та 10 серпня в рамках публічних подій.
Як каже спів-кураторка проекту, засновниця Carbon Олександра Халепа – «Метод роботи над виставкою «Artefact Chernobyl 33» принципово новий, адже ми вивчатимемо цю тему два місяці, використовуючи різні засоби медіа мистецтва, застосовуючи різні формати досліджень, подій на різних локаціях.

Конкретно медіа-арт резиденція «Artefact Chernobyl 33» – це подія розгорнута в часі та просторі. Це акт народження спільного художнього твору. Ми маємо на меті висвітлити не тільки події чорнобильської катастрофи, а і зробити видимими технічне, організаційне та ідейне підґрунтя художньої виставки. Разом ми проживатимемо певні процеси в результаті яких реалізуються унікальні роботи, що мають сенс тільки тут і зараз, в даному контексті, просторі та часі».
Наступний етап проекту презентація міжнародної медіа-арт виставкb «ARTEFACT: Chernobyl 33» 27-28 вересня на локації в центрі міста. В експозиції будуть представлені вже розроблені 14 арт-об’єктів та інші види мистецтва і сучасні технології про критичне мислення, проблему маніпулювання інформацією, фейкових новин на прикладі інформаційної складової Чорнобильської трагедії.

________________________________________________________
Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:
- Філіп Гук Галерея пройдисвітів (історія мистецтва й арт-дилерів)
- Діана Клочко 65 українських шедеврів. Визнані й неявні (65 шедеврів українського мистецтва)
- Роберт Шор Благай, кради і позичай (митці проти оригінальності)
- Майкл Берд 100 ідей, що змінили мистецтво (поворотні моменти історії мистецтва: від малюнків у печерах до стріт-арту),
- Сара Торнтон 33 митці у трьох актах (Ай Вейвей, Джефф Кунс, Марина Абрамович, Демієн Гьорст та ін.),
- Вілл Гомперц Що це взагалі таке? (150 років сучасного мистецтва в одній пігулці),
- Вілл Гомперц Думай як митець (правила креативного мислення, що працюють за будь-яких обставин)
- Грейсон Перрі Не бійтесь галерей (як сприймати та оцінювати мистецтво),
- арт-видання 25 років присутності. Сучасні українські художники (80 портретів сучасних українських художників),
- Бріджит Квінн Неймовірні: 15 жінок, які творили мистецтво й історію (15 геніальних жінок-художників)
- Григорі Козлов Замах на мистецтво: арт-детектив (розкриття таємниць мистецтва)
- Марина Абрамович Пройти крізь стіни (автобіографія зірки сучасного перформансу)
- Дон Томпсон Помаранчевий надувний пес (буми, потрясіння та жадоба на сучасному арт-ринку)
- Галина Скляренко Українські художники: з відлиги до незалежності. Книга перша (есе про художників)
Коментарі