Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Підсумки PULSE Miami Beach 2018

chernozem.info 12.12.2018

Підсумки PULSE Miami Beach 2018

Команда Voloshyn Gallery рада поділитись результатами участі у міжнародному ярмарку сучасного мистецтва PULSE Miami Beach 2018.

Сольний проект української художниці Жанни Кадирової, який представляла Voloshyn Gallery, ще у перший день виставки було відмічено Perez Art Museum Miami як один з найсильніших проектів цьогорічної програми PULSE. Кількома днями пізніше site-specific інсталяція «Маркет» авторства Кадирової отримала нагороду PULSE Prize. У конкурсі на PULSE Prize традиційно беруть участь персональні проекти. Відбір проводили визнані спеціалісти сфери арт-індустрії: незалежна кураторка Кімберлі Дрю (Kimberly Drew), голова відділу спеціальних колекцій Університету Маямі Крістіна Фаврето (Cristina Favretto), кураторка Perez Art Museum Miami Дженіфер Інаціо (Jennifer Inacio), незалежна кураторка Роза Ловінджер (Rosa Lowinger), кураторка Faena Art Зоі Луков (Zoe Lukov), кураторка Bass Museum of Art Лейлані Лінч (Leilani Lynch) та заступниця директора IdeasCity у New Museum Вере ван Гоол (Vere Van Gool).

Підсумки PULSE Miami Beach 2018

Щодо цьогорічного проекту-переможця Дженіфер Інаціо говорить, що «їй подобаються естетика та творчий підхід в роботі Жанни Кадирової – вона використовує гумор та інтерактивний метод для демонстрації складного процесу оцінки мистецтва та його (мистецтва) «товарних» властивостей».

На PULSE Miami Beach 2018 Voloshyn Gallery представила соло-презентацію Жанни Кадирової. Центральним проектом експозиції був «Маркет» (2017–2018 рр.), презентація якого, вже традиційно, відбувалась у формі перформансу. У цій роботі авторка відтворює атмосферу типового продуктового кіоску с усіма його атрибутами: важільними терезами, пластмасовим стільцем, ящиками для овочів та фруктів тощо. Самі «продукти» Кадирова створює з різноманітних важких будівельних матеріалів: кахлів, бетону та натурального каменю. Пропонуючи відвідувачам стенду придбати арт-об’єкти на вагу, авторка порушує прийняті на арт-ринку правила ціноутворення на твір мистецтва та ставить питання щодо того, як формується наше уявлення про цінність, матеріальну чи духовну.

Підсумки PULSE Miami Beach 2018

На PULSE Miami Beach Voloshyn Gallery представила оновлену, третю, версію «Маркету». Вперше «Маркет» було реалізовано як інтервенцію до стерильної атмосфери ярмарку ART Monte Carlo у Монако у квітні 2017 року. Також він експонувався у рамках Kyiv Art Week у травні 2018 року.

Згадане «оновлення» пов’язане із форматом site-specific інсталяції і виявляється у зміні набору «товарів». Зважаючи на тропічний клімат Маямі, авторка розширює асортимент свого «кіоску» екзотичними фруктами. Тож, окрім вже звичних ковбас та кавунів, на прилавку можна побачити папаю, карамболь, апельсини, мандарини та гранати. Формат site-specific дає знати про себе і в логіці ціноутворення, адже, за задумом художниці, ціна за 1 грам дорівнює локальній грошовій одиниці тієї країни, де відбувається  презентація.

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі