1400x90-arthuss-2

В Києві відбулася виставка Ніни Мурашкіної “Dea. Nina Murashkina”

chernozem.info 14.12.2018

В Києві відбулася виставка Ніни Мурашкіної "Dea. Nina Murashkina”

Нещодавно в Києві, в “Ornament art space” відбулася виставка Ніни Мурашкіної “Dea. Nina Murashkina”.

На відкритті художниця представила новий перформанс “Сфінкс”, в перебігу якого гості відгадували пікантні загадки, і були помилувані для перегляду експозиції.

Також Ніна Мурашкіна презентувала артбук “Ніночка”, виданий у видавництві ArtHuss, і каталог, надрукований в Фамільній друкарні Huss.

_zinchenko_07-12-2018-19

Символічним та композиційним центром робіт Ніни Мурашкіної є жінка як первинний архетип, наповнений чистою енергією; як багатомовна богиня «Dea», невідривно пов’язана з місячними циклами, випромінююча світло чи макабрична, занурена в темні глибокі води підсвідомості.

14

Образи художниці – це чаруючі глядача жінки, які домінують в композиції та привертають увагу, в більшості показують «архаїчну посмішку» (*Архаїчна посмішка – особливий тип усмішки, що використовувався скульпторами грецької архаїки, особливо другої чверті VI ст. д.н.е. Вірогідно для того, щоб продемонструвати: предмет зображення – живий). Ц посмішка також може бути пов’язана з символічним захистом губної помади та з заплутуванням раціональних почуттів, слідуючи пасивному імпульсу крові. Іноді персонажі можуть бути жорстокими та гострими, сидячими зверху й домінуючими над чоловіками, що тримають меч холодного правосуддя.

4

Як актриса, яка свідомо грає роль в трагікомічній опері, центральний образ Ніни Мурашкіної слідує своєму нутру в розвитку сюжетів.

Персонаж проживає своє внутрішнє життя, в піднесеному русі, де квіти, янголи та підкорені один одному істоти танцюють у ритмі діонісійського танцю, передаючи приховане бажання. І раціональні почуття більше не діють, а Ерос та Танатос стають ближчими!

_zinchenko_07-12-2018-35

Ніна досягає возз’єднання оригінального Всесвіту, створеного її надзвичайно жіночою та пристрасною природою. Образи безсвідомого проявляються в органічному потоці за допомогою методичного, кругового малювання та композиції, що ведуть до чистого символізму.

Зв’язок з божественною частиною всередині кожної жінки і найщирішим вираженням цього «тайного саду» нарівні з повною ідентифікацією життя та творчості – є центром проекту DEA.

                                                                                                              Автор тексту: Xavier Escala

_________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі