У KMBS відкриється експозиційно-видавничий проєкт «Століття української абстракції»

chernozem.info 15.01.2020

Століття української абстракції

28 січня у kmbs відбудеться відкриття експозиційно-видавничого дослідницького проєкту «Століття української абстракції». 

Абстрактне мистецтво в українській культурі має цілісну традицію, яка сягає початку ХХ ст. Проєкт знайомить із українськими абстракціоністами, ілюструє діалог між художниками, розділеними у часі та не поєднаними єдиною «школою». А також розповідає, як цьому діалогу сприяли медіа, оприлюднення приватних колекцій і музейних спец-архівів.

Упродовж 2020/21 років «Століття української абстракції» охопить декілька мистецьких локацій України та завершиться виданням книги. Стартує проєкт своєрідним інтро у просторі kmbs — виставкою «Діалог у часі», яка триватиме з 28 січня до 3 березня. Десять творів українських художників-абстракціоністів ХХ і ХХІ століть утворять «комунікаційні пари», які представлять «розмову» митців у категоріях:

«колір» — Меллер/Лебединець
«конструкція» — Хвостенко-Хвостов/ Журавель
«світло» — Богомазов/Бевза
«пауза» — Екстер/Білик
«ритм» — Попова/Бажай

Організатори проєкту: медіа-куратор мистецтвознавиця Діана Клочко, експозиційний куратор художник Петро Бевза, головний консультант проєкту мистецтвознавець Дмитро Горбачовпродюсер Костянтин Кожемяка, комунікаційний партнер Києво-Могилянська Бізнес-Школа, видавничий партнер Видавництво ArtHuss.

Експозицію в kmbs  можна буде подивитись у Illinska Panoramic та Ideas Gallery.

Протягом лютого також відбудуться відкриті кураторська лекція експозицією та воркшоп «Чорний квадрат навиворіт», слідкуйте за анонсами.

________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Коментарі