Денис Копилов. «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження»

chernozem.info 01.07.2021

Денис Копилов. «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження»

Соціальний арт-проект, мета якого змінити ставлення до Чорнобильської зони у світі

1-го липня 2021 року в Національному музеї Тараса Шевченка відкривається основна частина масштабного арт-проекту Дениса Копилова КОВЧЕГ «ЧОРНОБИЛЬ»: ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ, що складається з двох взаємодоповнюючих блоків, які розташовані на подвір’ї та у залах музею. Експозиція містить твори з двох авторських проектів: «Ковчег. Чорнобиль» та «Мутація», що на смисловому та візуальному рівні постають частиною великої, цілісної історії, створеної автором. Проект був особисто підтриманий всесвітньовідомим режисером Девідом Лінчем та його фондом ‑ David Lynch Foundation, який виступив партнером даного заходу. У своєму листі Девід Лінч написав: «Немає більше випромінювання радіоактивної отрути, тепер випромінюємо світ, узгодженість і щастя!!!»

Денис Копилов. «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження»

Арт-проект «Ковчег “Чорнобиль”: перезавантаження» має на меті здійснити кардинальну трансформацію відношення до чорнобильської зони зі знаку «мінус» на знак «плюс», оскільки саме ця ЗОНА стала притулком для численних тварин, що абсолютно безпечно живуть і розмножуються після їх символічного порятунку від головного хижака – людини – у Ноєвому Ковчезі природи.

Значна частина робіт – банери розміром 2,50 на 5,00 метрів ‑ були складовою грандіозної експозиції з 11 фото-творів митця у Прип’яті, присвяченої 35-й річниці аварії на Чорнобильській АЕС, що розташовувалась просто неба у самому серці міста. На творах з частини «Ковчег “Чорнобиль”» глядач бачить великі фото тварин, зроблені Денисом Копиловим у різних куточках земної кулі, що розташовані у просторі чорнобильської ЗОНИ як символи перетворення цієї місцевості із зони смерті та занепаду на ЗОНУ ЖИТТЯ та ПОРЯТУНКУ. Роботи перебували у Прип’яті півтора місяці й тільки після ретельної перевірки та отримання усіх необхідних дозволів були перевезені у Київ.

Денис Копилов. «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження»

Роботи з частини «Мутація» були створені автором у співавторстві з його мамою – Ольгою Копиловою – художницею, що вибірково розфарбовувала фотографії тварин, використані у проекті «Ковчег “Чорнобиль”», акрилом та гуашшю. У такий спосіб Денис візуалізує ідею уявних мутацій цих фото, що ніби піддались впливу радіації.

Даний арт-проект став 50-ю ювілейною виставкою автора, що проходить під патронатом Кабінету Міністрів України, за підтримки WWF Україна, Міністерства охорони навколишнього середовища України, Державної агенції з управління зоною відчуження, Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника. Раніше роботи фотографа були представлені у 10 країнах світу.

Денис Копилов. «Ковчег «Чорнобиль»: перезавантаження»

Твори з проекту «Ковчег “Чорнобиль”» стали рекордом України у номінації «Найбільша площа фоторобіт авторської виставки» м. Прип’ять.

Арт-проект триватиме з 1 по 25 липня 2021 року.

Куратор арт-проекту: доктор філософських наук, директор Арт-центру «Альтер Его» – Світлана Стоян

________________________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та стиль життя — у книжках:

Матеріали на схожі теми

Коментарі