1400x90-arthuss-2

3D-екскурсія виставкою «Порушники будуть виявлені?»

chernozem.info 26.05.2020

3D-екскурсія виставкою «Порушники будуть виявлені?»

Британська Рада презентує міжнародну виставку робіт учасників програми SWAP: UK/UKRAINE у форматі 3D-туру. Десять художників і художниць та одна кураторка брали участь у мистецьких резиденціях в Україні та Великій Британії у 2019-у році. Результати своїх візуальних досліджень вони продемонстрували у галереї Артсвіт та Центрі сучасної культури у Дніпрі у березні 2020 року. У зв’язку з запровадженням карантину COVID-19, виставку було закрито з міркувань безпеки, проте тепер її можна відвідати у форматі 3D-екскурсії або навіть за допомогою VR-окулярів чи гіроскопу. https://bit.ly/SWAP_2020

Формат 3D-екскурсії повністю відтворює досвід відвідування обох локацій виставки та дозволяє детально розглянути представлені об’єкти, зображення та відео-інсталяції. 

Кожного року програма SWAP UK/Ukraine випробовує нові формати та локації мистецьких резиденцій. Цього року пандемія COVID-19 стала поштовхом до інновацій також в форматі презентації фінальної виставки, а в контексті карантину назва виставки стає ще більш провокативною.

«Порушники будуть виявлені?»  — риторичне, тривожне питання щодо спроможності та актуальності усталених соціально-політичних норм та правил під час трансформацій та невидимих напружень у суспільствах обох країн, які відображають роботи десятьох митців із України та Великої Британії.

Куратори фінальної виставки Ілля Заболотний (Британська Рада) та Анастасія Хлестова, коментують тему виставки: 

«Українські художники та художниці перебували в Шотландії восени 2019 року, якраз в час активних дискусій щодо реалізації Брекзіту — політичного вибору майбутнього для Сполученого Королівства. Саме тому вони відчули та відобразили в своїх роботах  аспекти невидимого напруження, тривоги, прихованої агресії, мінливих кордонів приватного та публічного, підваження звичних “правил життя”. Художники та художниці з Великої Британії, в свою чергу,  опинились у вирі довготривалого та неоднозначного трансформаційного процесу у різних містах України: Дніпрі, Харкові, Львові та Одесі. Для них це стало відправною точкою для розмірковувань про нові моделі соціокультурних відносин, пошук єдності у часи створення та знищення уявних кордонів, (не)можливість привнести порядок у хаотичне сьогодення, спробу розкодування таємниць “іншого”. Важливим та об’єднуючим для всіх резидентів та резиденток є пошук більш цілісного погляду на світ та рефлексія щодо свого місця у системі координат, що постійно оновлюється».     

Цього року провідні шотландські інституції відкрили для українських художників абсолютно нові підходи та точки зору на культурний контекст Європи крізь призму Шотландії. В Україні програма мала широку географію — резиденції відбулись у Харкові (ЄрміловЦентр), Одесі (Музей сучасного мистецтва Одеси), Львові (Арт центр Фабрика Повидла і Центр міської історії) та Дніпрі. 

В Дніпрі програма SWAP розпочала співпрацю не тільки з такими досвідченими організаціями як Артсвіт, Культура Медіальна, але й з інституцією, яка тільки формується та починає свою діяльність — Центром сучасної культури в Дніпрі (DCCC). Саме тому фінальний проект резиденцій представлений у двох виставкових просторах, Артсвіт та DCCC, з метою підтримати нову ініціативу, посилити діалог та активності навколо створення центру та підкреслити важливість цього явища для міста. 

Учасники фінальної виставки: Євген Нікіфоров, Олександра Кадзевич, Тарас Ковач, Джоселін МакГрегор, Манца Баєц, Алішія Фарнан, Кетрін Лозінг, Роббі Колмен, Джо Годжес, Лореаль Приштай.

SWAP: UK/Ukraine — щорічна програма резиденцій Британської Ради в Україні для художників та кураторів. Програма реалізується у співпраці з найбільш інноваційними й експериментальними мистецькими інституціями в Україні та Великій Британії. З моменту запуску програми у 2016 році в рамках програми було проведено 41 резиденцію (37 для художників і 4 для кураторів). В Україні Британська Рада працює з такими інституціями, як ЄрміловЦентр (Харків), Арт центр Фабрика Повидла і Центр міської історії (Львів), Музей сучасного мистецтва Одеси, галерея Артсвіт, Культура Медіальна, Центр сучасної культури у Дніпрі (DCCC); у Великій Британії головний партнер — Hospitalfield (з 2019 року) та низка партнерських інституцій у Шотландії — Cove Park, Scottish Sculpture Workshop, The Pier Arts Centre, Dundee Contemporary Arts Print Studio (DCA), Glasgow Sculpture Studios та Edinburgh Sculpture Workshop (ESW).

SWAP має на меті поєднати художників з обох країн та підтримувати їхній розвиток у міжнародному середовищі. Також програма надає художникам час на дослідження, рефлексію й вивчення мистецьких традицій Великої Британії та України.

Партнери фінальної виставки мистецьких резиденцій SWAP: UK/UKRAINE 2019: Галерея Артсвіт, Kultura Medialna, Dnipro Center for Contemporary Culture.

_______________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі