Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

5 технологічних модних слів, про які повинен знати кожен дизайнер продукту

chernozem.info 15.01.2021

osnovne-foto

 

Ви коли-небудь зустрічалися з інженерами, бажаючи знати, про що вони говорять? У цій статті ми розглянемо деякі найбільш часто використовувані фрази інженерами. Отже, наступного разу, коли ви почуєте це на зустрічі — принаймні, ви будете знати, чого не казати.

API

Єдина технічна концепція, на яку інженери найчастіше посилаються, з огляду на її важливості для бізнесу. API надає безліч можливостей. Якщо ви працюєте в команді розробників, розуміння основ API, ймовірно, буде для вас дуже цінним.

Завдяки інтеграції функцій, написаних для нас кимось іншим, ми можемо підвищити цінність нашого продукту. Ми могли б використовувати Google Maps API для створення циклів взаємодії з клієнтами. Завдяки Stripe наш продукт може приймати платежі по кредитних картах, управляти підписками і т. д.

API в своїй основі означає, що дві або більше системи можуть взаємодіяти одна з одною.

Фронтенд vs бекенд

Фронтенд — це все, що користувач бачить і взаємодіє з ним. Бекенд бачить ці взаємодії та обробляє інформацію.

Наприклад, на сторінці є кнопка для голосування. Натискаючи на голосування, інтерфейс повідомляє про цю взаємодію серверної частини. Як тільки бекенд отримає повідомлення, він помітить ці зміни в базі даних і збереже його для подальшого використання.

Фреймворк

Думайте про структуру як про проект або шаблон, створений для полегшення життя інженерів. Фреймворк містить код, написаний для вас кимось іншим.

Не плутайте фреймворк з API. Хоча ми використовуємо API-інтерфейси для взаємодії з системою або зв’язку з нею, API-інтерфейси не вимагають особливої, якщо взагалі будь-якої структури, в нашому рішенні.

Фреймворк часто диктує спосіб написання і структурування коду інженерами. Це забезпечує кращі практики для досягнення якості коду, можливості повторного використання і безпеки. Крім того, він пропонує потужні функції і наділяє інженерів надздібностями.

Є багато причин вибрати фреймворк. З фреймворком інженери не винаходять велосипед. З точки зору бізнесу, фреймворки скорочують час розробки і, отже, вартість.

Git або контроль версій

Git — це спосіб для інженерів відстежувати історію змін у своєму коді. Вони використовують щось, що називається гілками, для роботи над новими або існуючими функціями.

Гілка — це місце, де інженер вносить зміни в код. Потім, із запитом на витягування, вони просять переглянути їх код і прийняти до основної кодової бази.

Дотримуючись цього робочого процесу, інженери можуть одночасно працювати над різними речами. І це не створює конфлікту між собою в коді.

Кеш

Кожен раз, коли ви відвідуєте веб-сайт, контент, який ви бачите, переміщується з сервера на ваш комп’ютер.

Але при наступному відвідуванні деякі елементи можуть бути оновлені. Тим не менш, деякі деталі, ймовірно, залишилися колишніми. Наприклад, логотип оновлюється дуже рідко.

Використовуючи кеш, ви можете зберегти завантажену інформацію на вашому комп’ютері. При наступному відвідуванні замість нього будуть використовуватися дані, які ви вже завантажили.

Не має сенсу завантажувати один і той же логотип при кожному відвідуванні. З кешем нам не потрібно цього робити.

Джерело

_______________________________________________

Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:

Теми дизайн

Матеріали на схожі теми

Коментарі