Ви коли-небудь зустрічалися з інженерами, бажаючи знати, про що вони говорять? У цій статті ми розглянемо деякі найбільш часто використовувані фрази інженерами. Отже, наступного разу, коли ви почуєте це на зустрічі — принаймні, ви будете знати, чого не казати.
API
Єдина технічна концепція, на яку інженери найчастіше посилаються, з огляду на її важливості для бізнесу. API надає безліч можливостей. Якщо ви працюєте в команді розробників, розуміння основ API, ймовірно, буде для вас дуже цінним.
Завдяки інтеграції функцій, написаних для нас кимось іншим, ми можемо підвищити цінність нашого продукту. Ми могли б використовувати Google Maps API для створення циклів взаємодії з клієнтами. Завдяки Stripe наш продукт може приймати платежі по кредитних картах, управляти підписками і т. д.
API в своїй основі означає, що дві або більше системи можуть взаємодіяти одна з одною.
Фронтенд vs бекенд
Фронтенд — це все, що користувач бачить і взаємодіє з ним. Бекенд бачить ці взаємодії та обробляє інформацію.
Наприклад, на сторінці є кнопка для голосування. Натискаючи на голосування, інтерфейс повідомляє про цю взаємодію серверної частини. Як тільки бекенд отримає повідомлення, він помітить ці зміни в базі даних і збереже його для подальшого використання.
Фреймворк
Думайте про структуру як про проект або шаблон, створений для полегшення життя інженерів. Фреймворк містить код, написаний для вас кимось іншим.
Не плутайте фреймворк з API. Хоча ми використовуємо API-інтерфейси для взаємодії з системою або зв’язку з нею, API-інтерфейси не вимагають особливої, якщо взагалі будь-якої структури, в нашому рішенні.
Фреймворк часто диктує спосіб написання і структурування коду інженерами. Це забезпечує кращі практики для досягнення якості коду, можливості повторного використання і безпеки. Крім того, він пропонує потужні функції і наділяє інженерів надздібностями.
Є багато причин вибрати фреймворк. З фреймворком інженери не винаходять велосипед. З точки зору бізнесу, фреймворки скорочують час розробки і, отже, вартість.
Git або контроль версій
Git — це спосіб для інженерів відстежувати історію змін у своєму коді. Вони використовують щось, що називається гілками, для роботи над новими або існуючими функціями.
Гілка — це місце, де інженер вносить зміни в код. Потім, із запитом на витягування, вони просять переглянути їх код і прийняти до основної кодової бази.
Дотримуючись цього робочого процесу, інженери можуть одночасно працювати над різними речами. І це не створює конфлікту між собою в коді.
Кеш
Кожен раз, коли ви відвідуєте веб-сайт, контент, який ви бачите, переміщується з сервера на ваш комп’ютер.
Але при наступному відвідуванні деякі елементи можуть бути оновлені. Тим не менш, деякі деталі, ймовірно, залишилися колишніми. Наприклад, логотип оновлюється дуже рідко.
Використовуючи кеш, ви можете зберегти завантажену інформацію на вашому комп’ютері. При наступному відвідуванні замість нього будуть використовуватися дані, які ви вже завантажили.
Не має сенсу завантажувати один і той же логотип при кожному відвідуванні. З кешем нам не потрібно цього робити.
_______________________________________________
Більше про мистецтво, дизайн та підприємництво — у книжках:
- Памела Пол, Марія Руссо “Як виховати читача”. Основна мета книги — зацікавити дітей книгами, допомогти батькам налагодити контакт, урізноманітнити сімейне дозвілля і спонукати проводити час із користю.
- “Заґмайстер і Волш. Краса“. Краса у дизайні та мистецтві.
- Ребекка Етвуд “Життя в кольорі”. Дизайнерка Ребекка Етвуд своїм вишуканим і водночас дуже практичним посібником запрошує вас у кольорову подорож.
- Ґрейс Бонні “Жіноча компанія”. Поради й натхнення від 100 мисткинь і підприємниць.
- Джоана Ґейнс “Своя оселя. Дизайн простору, у якому хочеться жити”. Як використовуються й поєднуються елементи різних стилів, витворюючи простір, у якому затишно.
- Денні Грегорі “Малювання на сніданок”. Допоможе зробити мистецтво частиною вашого повсякдення, навчить приділяти час творчості і покаже, що навіть десять хвилин малювання зроблять ваше життя багатшим і натхненним.
- Віктор Папанек “Дизайн для реального світу”. Дизайн для виживання та виживання через дизайн.
- Скотт Белскі “Плутанина посередині. Від стартапу – до успіху, як не схибити посеред шляху”. Книжка засновника Behance про те, що переважно залишається за лаштунками навіть найяскравіших бізнес-історій.
- Дорон Маєр “WORKFLOW”. Практичний посібник до творчого процесу.
- П’єр Гіє де Монту “Арт-фірма”. Естетичне управління та метафізичний маркетинг.
Коментарі