Замовити книгу "Що це взагалі таке? 150 років сучасного мистецтва в одній пілюлі". Вілл Гомперц

Art&Piano: грай яскраво

chernozem.info 12.03.2018

Як може піаніно завдяки художникам та дизайнерам стати унікальним арт-об’єктом?

Це стане можливим, завдяки міжнародному музичному фестивалю Kharkiv Music Fest, який проходитиме у Харкові з 14 до 29 березня і матиме окрім яскравих концертів зі світовими зірками – соціокультурну складову. Один з таких спецпроектів – ініціатива «Art&Piano: грай яскраво», що  поєднує музику, образотворче мистецтво та благодійність. Відповідальний за цей проект організатор – ГО День музики: українська неурядова організація, яка створює зміни на межі культури, освіти, історії та громадянського активізму.

art-piano-gray-yaskravo

Надихнули на цей унікальний для Україні проект – всесвітньо відомі та успішні: Play me, I’m yours та Sing for Hope.

Отже, протягом усього фестивалю на 9-ти локаціях міста знаходитимуться 9 піаніно, подарованих харків‘янами та розмальованих відомими харківськими художниками і дизайнерами. Старт проекту відбудеться просто перед концертом-відкриттям 14 березня: всі піаніно зазвучать одночасно разом у фойє Харківського оперного театру (ХнАТОБі) ім. Лисенка і розмалюють Харків кольоровими звуками.

Фішка в тому, що відомі художники міста заздалегідь перетворять інструменти на авторські витвори мистецтва. Далі арт-піаніно розмістять у незвичних локаціях міста – на залізничному вокзалі, в аеропорту, метро, торгових центрах, тощо. На цих «відкритих інструментах-інсталяціях» протягом фестивалю зможуть вільно грати усі охочі, влаштовувати камерні концерти та флешмоби, а у вихідні  відбуватимуться заходи за участю учнів музичних шкіл. Після фестивалю інструменти передадуть до дитячих освітніх та культурних закладів.

27331588_1254760294625440_1106234495220685954_n

За процесом створення яскравих піаніно, як виявилось, цікаво споглядати від самісінького початку. Концепція та ескіз – важливі складові в роботі кожного митця. Ось, наприклад, учасник проекту Костянтин Зоркін пропонує зануритись у лампову домашню атмосферу: «Інструмент трансформується з громіздкого радянського моноліту в затишний напівплед-напівпальто. Якщо ним користуватимуться діти, мені б хотілося, щоб інструмент у них викликав відчуття затишку, тоді і до музики ставлення буде таке саме», – написав художник на запит ГО День музики.

Ще одне арт-піано TURBO, ідея та втілення розпису якого, належить відомому художнику Роману Мініну. Про Романа Мініна говорять як про одного з найуспішніших, топових українських художників, що дуже гарно продається. Цікаво, які мелодії виконають на піаніно, розписаного художником, який зайняв у 2016-му перше місце в списку найперспективніших українських художників за версією українського Forbes?

turbo_roman-mini2

«Повний вперед!» – командує він. Казковий корабель повністю готовий до подорожі. Ініціатор та арт-директор Kharkiv Music Fest – Станіслав Христенко вже навіть випробував транспорт – під час тогорічного Toloka Talks. Здається, що новий образ музичного інструменту створили не просто художники, а справжні чарівники з арт-школи Aza Nizi Maza на чолі з Миколою Коломійцем. Звичайне піаніно перевтілилося в арт-об’єкт. Інструмент просто заворожує своїм образом!

aza-nizi-maza

aza-nizi-maza-2

Художниця Дарья Ковалова каже: ще до того, як побачила піаніно, мала безліч різних ідей і не могла визначитися. Але коли прийшов час приступити до розпису, вона зрозуміла, що сам інструмент підказує, в якому напрямку слід рухатися. Так почалася цікава імпровізація. Її основна ідея – виявити тонку і зворушливу сутність піаніно, проявити її на поверхню за допомогою візуального відображення. “Завдяки фестивалю й ініціативі художників, інструменти знаходять друге життя, знаходять новий сенс і можливість знову радувати своїм звучанням, але виступаючи вже цілковито як об’єкт мистецтва та наповнюючи повсякденне життя новими фарбами”, – вважає художниця.

daria-kovalova1

daria-kovalova2

Приєднувалися ж до проекту «Art&Piano: грай яскраво» кількома способами: якщо в наявності було непотрібне фортепіано у більш-менш робочому стані. Якщо хтось представляв заклад для дітей, де було фортепіано, яке можна перетворити на арт-об’єкт і повернути  інструмент в робочому стані одразу після закінчення фестивалю. Якщо людина – піаніст і хоче грати на інструментах-інсталяціях у свій вільний час, демонструючи свою майстерність. Нарешті, якщо людина – відомий художник і мала трохи часу для участі у  проекті. Йому надавали матеріали та інструменти для створення арт-об’єкту з наполегливим проханням залишити фортепіано первинну функціональність (музичну), а також авторський підпис на кінцевій роботі.

… Ми показали вам лише 4 арт-піано. А в майстернях відомих художників та дизайнерів Харкова триває копітка робота ще над п’ятьма інструментами. Тож, далі буде.

____________________________________________________________

Більше про сучасне українське та світове образотворче мистецтво — в книгах:

Матеріали на схожі теми

Коментарі